Sport 08.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Mladost u pobjedničkom nizu

MLADOST (P) 1
VIŠNJEVAC 0
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 200. Sudac: Olenković (Bjelovar). Strijelac: 1:0 Krznar (29, 11m).
Mladost/P: Marčec, Bađari, Radiković, Krznar, Magdalenić, Dodlek, Bukal (87. Mišić), Hižman (90. Hrešč), Habuš, Sabol (64. Vutek), Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Teže od očekivanog nogometaši Mladosti stigli su do pobjede nad Višnjevcem s kojom su nastavili seriju odličnih rezultata po kojima su trenutno najbolja ekipa lige u nastavku prvenstva. U dosta slaboj utakmici Mladost je povela u 29. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca nakon prekršaja nad Hižmanom kojeg je u vodstvo pretvorio Krznar. Slijede nekoliko odličnih propuštenih prilika pred oba gola dok je u 78. minuti zbog namjernog udaranja domaćeg igrača Jarića sudac iz igre isključio gostujućeg igrača Mihaljevića. Do kraja rezultat se nije promijenio te je utakmica završila slavljem domaćih igrača i navijača.
KRIŽEVCI 1
NEDELIŠĆE 1
Križevci - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Berak (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Božović (23), 1:1 Jagec (36).
Nedelišće: Posavec, Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Mihalic, Jagec (87. Češnjaj), Fučko, Stanković (57. Celinger), Premuš, Treska (88. Hrušoci).
Trener: Nenad Marčec
Nogometaši Nedelišća uspjeli su se vratiti iz neugodnog gostovanja u Križevcima neporaženi osvojivši bod što je uspjeh. Od samog dolaska u Križevce domaćin je vršio pritisak želeći pod svaku cijenu doći do pobjede. Stoga je i igra od početka utakmice bila oštra, na momente i gruba dok je sudac na utakmici podijelio 8 žutih i 1 crveni karton. Domaćin je došao u vodstvo u 23. minuti kada je Božović s oko 25 metara postigao lijep pogodak. Gosti se vračaju u utakmicu u 36. minuti kada je nakon prekršaja nad Treskom, Jagec iz slobodnog udarca pogodio suprotni kut vratara za 1:1. Od 60. minute Nedeliće igra s igračem manje jer im je isključen Premuš ali odlično stoje na terenu. Imaju nekoliko prilika preko Jageca i Treske koji izlazi sam pred vratara da bi ga domaći igrač srušio s leđa ali sudac ostaje nijem te utakmica završava bez pobjednika.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 22. kola: NAŠK - Mladost (C) 0:2, Grafičar V. - Bjelovar 2:1, Lipik - Croatia 2:1, Belišće - MV Croatia 1:2, Đakovo - Slavija 0:0, Sloboda - Koprivnica 2:4, Graničar - Olimpija 2:4.
1. Lipik 22 14 4 4 62:25 46
2. MV Croat. 22 13 2 7 51:29 41
3. Slavija 22 12 4 6 36:29 40
4. Mladost/C 22 10 7 5 36:24 37
5. Graničar 22 11 4 7 43:37 37
6. Olimpija 22 10 5 7 49:36 35
7. Đakovo 22 10 5 7 29:28 35
8. Bjelovar 22 8 9 5 38:24 33