Sport 29.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

3. HNL: Nedelišće peto

ČAKOVEC 2
GRANIČAR 3
Čakovec - SRC Mladosti. Gledatelja: 150.
Sudac: Vugrinec (Komarnica. Pomoćnici: Medved i Stolnik. Strijelci: 1:0 Jambrošić (34), 1:1 Paveli (43), 1:2 Paveli (60), 1:3 Jambrošić (74 – autogol), 2:3 Novak (80).
ČAKOVEC: Prekupec, Pintarić, Antonović (od 46. Igrec), Novak Pomper, D. Mesarić, Sečan, Balent, Jambrošić, M. Mesarić (od 69. Kosec), Bobičanec. Trener: Izet Terzić.
GRANIČAR: Tropšek, Radmanić, Fundak, Beliga, Habuš , Mikulan (od 46. Latin), Hertelendi (od 77. Gorupić), F. Kos, V. Kos, Nađ, Paveli. Trener: Robert Čižmešija.
U lokalnom derbiju zasluženo su slavili gosti iz Kotoribe. Uzeli su ponuđeno, domaći neprepoznatljivo slabi, posebno u obrani, takvom igrom nisu mogli ni smjeli rezultatski bolje proći. Već u 1. poluvremenu gosti su imali više od igre, bili opasniji u 24. i 26. minuti dobre akcije nisu zaključili Beliga i V. Kos, «kaznio» ih je na suprotnoj strani Jambrošić koji je pogotkom zaključio «dugu» akciju u gostujućem kaznenom prostoru. Vodstvo nije dugo trajalo, Paveli je iz brze kontre uz «pomoć» domaćeg vratara postigao izjednačujući pogodak, mogao je u 45. minuti postići i vodeći, bio je u velikoj prilici za to. Priliku za vodstvo nije iskoristio ni Nađ u 47. minuti, na suprotnoj strani u 59. minuti Igrec će dugo pamtiti promašaj za vodstvo Čakovčana, sam pred Tropšekom doslovce mu je loptu dodao. Minutu iza toga kazna, brzu kontru Paveli je ponovo realizirao za zasluženo gostujuće vodstvo. Milan Mesarić nije postigao izjednačujući pogodak u 69. minuti, s pola metra promašio je zicer, pa su gosti brzo iza toga postigli i treći pogodak, točnije bio je to klasični auto gol Jambrošića. Mogao V. Kos u 85. minuti postići i četvrti gol, s 5 metara promašio je ono što se ne smije i ne može promašiti. Prije toga Novak je s 25 metara dobro izveo slobodan udarac i ublažio poraz domaćina, ne međutim i dojam o njihovoj izuzetno slaboj igri i ostalome što ide uz to. (Josip Freiler)
KRIŽEVCI 1
NEDELIŠĆE 1
Križevci - Gradski stadion. Gledatelja 100.
Sudac: Župan. Strijelci: 0:1 Treska (68’), 1:1 Ćorić (87’,11m).
Nedelišće: Posavec, Đukes (od 16. Perišić), Pintarić, Jagec, Treska, Hrušoci, Vizinger, Bađari, Golubić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec.
Nogometaši Nedelišća uspijeli su ostvariti pozitivan rezultat na teškom gostovanju u Križevcima protiv ekipe koje se je konsolidirala nakon početnih poraza te je u drugome dijelu takmičenja postizala zapažene rezultate. Odmah na početku utakmice gosti preko Treske i Pintarića sa nekoliko metara ne uspijevaju postići pogodak. Nedelišće od 10. minute ostaje bez Đukesa koji se je ozlijedio i s obzirom da je izostao Vibovec zbog tri žuta kartona trener Orehovec povukao je Balenta na stopera što je umnogome poremetilo koncepciju igre. Ipak, nedelišćanci su bolja ekipa posebno u nastavku utakmice da bi tu premoć okrunili u 68. minuti kada je Jagec odlično proigrao Tresku koji izlazi sam pred vratara i poentira za 0:1. Domaćini vrše pritisak prema golu gostiju da bi tri minute prije kraja nakon gužve te sumnjive situacije sudac svirao za domaćina kazneni udarac kojeg u poravnanje pretvara Čorić.
MLADOST (P) 2
PODRAVAC 4
Prelog - Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Trupina.
Strijelci: 0:1 Manojlović (21), 1:1 Mat. Radiković (27,11m), 1:2 Križanović (35), 2:2 Sabol (45), 2:3 Manojlović (75), 2:4 Sabol (77).
Mladost/Pr: F. Farkaš, D. Farkaš, Sraka, Radiković, Halić (od 46. Herc), Sabol, Magdalenić, Hladnik (65. Hižman), Vugrinec, Mišić, Furundžija. Trener: Zoran Kraljić.
U posljednjoj utakmici jeseni nogometaša Mladosti nisu se uspjeli oprostiti od vjernih simpatizera pozitivnim rezultatom protiv čvrste ekipe Podravca, na kraju su pognutih glava porazom od 2:4 napustili teren. Nakon prilika na svakoj strani gosti u 21. minuti nakon brze akcije dolaze u vodstvo pogotkom Manojlovića. Domaćin se vrača u utakmicu nakon realiziranog kaznenog udarca kada je udarac Radikovića gostujući igrač loptu zaustavio rukom koja je putovala u gol. Domaćin je tražio i isključenje ali sudac je imao drukčije mišljenje. Do odlaska na odmor pogodak na svakoj strani da bi u nastavku domaćin pokušao potpuno preokrenuti rezultat ima za to priliku preko Furundžije koju ne iskorištava da bi gosti u brzim protuudarima u 75. minuti ponovno preko prvoga igrača utakmice Manojlovića te dvije minute kasnije Sabola postigli pogotke za konačnih 2:4.
POLET 0
KOPRIVNICA 5
Pribislavec - Stadion Petar Peršić. Gledatelja 100. Sudac: Špoljarić. Strijelci: 0:1 Potroško (8), 0:2 Jambrušić (36), 0:3 Šimunić (38), 0:4 Vitelj (68), 0:5 Bubnjić (83).
Polet: Vibovec, Podgorski (od 33. I. Novak), Bašek, M. Novak, Posavec, Okreša, Juričan (od 80. Kontrec), Baksa, Pavleković, Toplek, Janković. Trener: Stanislav Đorđević.
Onako kako su započeli polusezonu nogometaši Poleta tako su i završili-porazom. Kao što se i očekivalo lider prvenstva te osvajač jesenskog naslova prvaka lige NK Koprivnica bez većih je problema ostvario pobjedu nad Poletom. Tri pogotka u prvome te dva u nastavka rezime je utakmice koja je bila fer i korektna sa po jednim žutim kartonom na obiju stranama.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 15. kola: Papuk - Ivančica 1:2, Nedeljanec - Slatina 0:2, Mladost (Ž) - Bjelovar 0:0, Croatia - Podravina 2:1.
16. Polet 15 1 0 14 10:66 3
Parovi 16. kola: (nastavak prvenstva 26./26. veljače 2012.): Graničar - Koprivnica, Polet - Podravina, Croatia - Podravac, Mladost/Pr - Bjelovar, Mladost/Ž - Nedelišće, Križevci - Slatina, Nedeljanec - Ivančica, Papuk - Čakovec.