Sport 14.09.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

3. HNL: Nedelišće se primaklo vrhu

GRANIČAR 0
NEDELJANEC 4
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Petrović. Strijelci: 0:1 Melnjak (31), 0:2 Matučec (34), 0:3 Kovačić (49), 0:4 Levatić (64).
Graničar: Tropšek (34. Kadija), Radmanić, Zvošec, Beliga, Habuš (31. Fundak), Gorupić, Čižmešija, Hertelendi (54. Ujlaki), Kos, Nađ, Mikulan. Trener: Josip Piskač
U susretu susjeda na prvenstvenoj ljestvici u prvom dijelu utakmice gledali smo slab nogomet. Domaćem igraču Hertelendiju, Valentić je već u 4. minuti obranio loše izvedeni kazneni udarac. Igra gostiju se rasplamsala od 30. minute kada u kratkom vremenu postižu dva pogotka zahvaljujući pogreškama domaće obrane. U drugom dijelu susreta gledali smo potpunu dominaciju gostiju zahvaljujući slaboj i indolentnoj igri domaćina. (M. Grubić)
MLADOST (Ž) 1
ČAKOVEC 1
Ždralovi - igralište Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Pavlic (Varaždin). Strijelci: 1:0 Habek (9), 1:1 Novak (49).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić, D. Antonović (46. Mihalić), Novak, Pomper, D. Mesarić, Balent, Jakšić, Jambrošić, M. Mesarić (70. D. Antonović), L. Bobičanec. Trener: Izet Terzić
Čakovčani i dalje igraju dobro i neporaženi su, s teškog gostovanja u Ždralovima vraćaju se kući s više nego zasluženo osvojenim bodom. Šteta da nisu zabilježili pobjedu, mogli su, no to vrijedi i za domaće, koji su rano postigli vodeći pogodak kojim je završen prvi dio susreta. Početkom drugog dijela, dvije dobre intervencije Prekupca i izjednačujući pogodak Danijela Novaka, postignutog iz dobro izvedenog slobodnog udaraca. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, spominjemo da su Čakovčani igrali bez standardnih D. Bobičanca i Sečana. Jedan ispravak. U izvješću s utakmice protekle subote u Čakovcu spomenuli smo nesportsko ponašanje V. Pintarića. Što nije točno, trebalo je biti spomenuto nesportsko ponašanje N. Pintarića, pa isprika V. Pintariću. (J. Freiler)
MLADOST (P) 2
IVANČICA 1
Prelog - stadion mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Stanić. Strijelci: 1:0 Bukal (19), 2:0 Bukal (36), 2:1 Božak (49).
Mladost/P: F. Farkaš, Halić, D. Farkaš, Sraka, Mat. Radiković, Horvat, Magdalenić, Bukal (80. Furunđija), Kraljić (73. Mar. Radiković), Vugrinec (88. Hrešć), Mišić. Trener: Zoran Kraljić
Nogometaši Mladosti na krilima Nikole Bukala dvostrukog strijelaca te prvog imena utakmice ostvarili su prvu proljetnu pobjedu. Prvi dio protekao je u potpunoj dominaciji domaćina koji je preko Bukala ostvario vodstvo od 2:0. Posebno je bio prekrasan onaj drugi postignut s oko 18 metara. U nastavku gosti se bude i vrše pritisak te uspijevaju u 49. minuti smanjiti na 2:1. Slijede prilike s obje strane i odlične obrane vratara, posebno F. Farkaša da bi utakmica završava velikim slavljem domaćih igrača i navijača. (Z. Premuš)
POLET 1
NEDELIŠĆE 3
Pribislavec - stadion Petar Peršić. Gledatelja: 300. Sudac: Horvat (S. Ves). Strijelci: 0:1 Vizinger (22), 0:2 Vibovec (30), 1:2 Benczik (43), 1:3 Treska (60).
Polet: Vibovec, Bašek, Toplek, Lesjak, Kovač, Okreša, Posavec, Novak, Bencsik, Juričan (57. Mihalković), Kanizsai (46. Baksa). Trener: Franjo Mihalković
Nedelišće: Posavec, Boj. Stanković, Bor. Stanković, Vibovec, Železnjak, Vizinger (46. Perišić), Jagec, Balent (62. Hrušoci), Pintarić, Golubić, Treska. Trener: Željko Orehovec
Međimurski derbi donio je kvalitetnu nogometnu predstavu u kojoj su kao što se očekivalo slavili ipak kvalitetniji i bolji gosti. Domaćin je predstavio nove igrače, mađarske internacionalce Bencsika i Kanizsaia dok su gosti bili oslabljeni neigranjem Đukesa, Jarića i Bađarija. Gosti su vodeći pogodak postigli u 22. minuti kada je Golubić odlično proigrao Vizingera koji izbija sam pred vratara i postiže pogodak za 0:1. Osam minuta kasnije nakon kornera i proigravanja Jageca i Pintarića te ubačaja iz gužve Vibovec povisuje na 0:2. Dvije minute prije odlaska na odmor domaćin prekrasnim i rijetko viđenim pogotkom Bencsika koji je potvrdio da će biti veliko pojačanje za domaćina smanjuje na 1:2. U nastavku gosti preko Treske povećavaju rezultat na 1:3 kojim utakmica završava i koji ih je sasvim približio vodećoj poziciji. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 4. kola: Križevci - Papuk 1:0, Koprivnica - Bjelovar 1:1, Podravina - Podravac 4:2, Croatia - Slatina 0:1.
1. Slatina 4 4 0 0 12:1 12
2. Koprivnica 4 3 1 0 9:2 10
3. Nedelišće 4 3 1 0 12:6 10
4. Podravina 4 3 0 1 14:6 9
5. Čakovec 4 2 2 0 10:4 8
6. Bjelovar 4 2 1 1 14:3 7
7. Nedeljanec 4 1 2 1 8:7 7
8. Ivančica 4 2 0 2 6:5 6