Sport 18.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

3. HNL: Nedelišću međimurski derbi

16. kolo
BJELOVAR 2
ČAKOVEC 2
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Vargović (Virovitica). Strijelci: 1:0 Plantek (34), 2:0 Nađ (42), 2:1 Balent (80), 2:2 Andre Silva (89).
Čakovec: Prekupec, Lukman (66. L. Pintarić), Cvetković, Andre Silva, Vlah, Hanc (78. Jambrović), Balent, Suvajac, Suntešić, Vuk (46. P. Pintarić), Drožđek
„Veliki“ bod Čakovčana. Domaći su do poluvremena domaći postigli 2 pogotka i to uvjerljivo vodstvo imali sve do desetak minuta pred kraj utakmice. Čakovčani se nisu predali pa je prvo Balent u 80. minuti isto smanjio, a u 89. minuti Andre Silva ga anulirao. (jf)
SLATINA 4
GRANIČAR 2
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja: 100. Sudac: Stanić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Kos (22, 11m), 1:1 Rušiti (45, 11m), 2:1 Rušiti (60, 11m), 2:2 Gorupić (70), 3:2 Bubaš (72), 4:2 Bubaš (87),
Graničar: Jamberes, Latin, Gorupić (70. E. Matotek), Beliga, D. Matotek, Kosec, Kos, Kukec, Tilošanec, Kučan, Lončar (30. Hertelendi). Trener: Zoran Kastel
Nakon senzacionalne subotnje pobjede u Čakovcu, Kotoripčani su u Slatini doživjeli debakl. Počeli su lijepo sa sijaset opasnih prodora od kojih je jedan realiziran udarcem s 11 metara. Poslije toga Kotoripčani su se mogli znatnije odvojiti, no Matija Kosec je bio taj koji nije iskoristio čak tri 100%-tne prigode. I kako to obično biva, uslijedile su kazne. (mg)
MEĐIMURJE 2
MLADOST (Ž) 0
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 1:0 Golik (66, 11 m), 2:0 Vugrinec (82).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić, Menzil, Golik (85. Mihalic), Puclin, Kopasić (89. Sakač), Novko, Vuk (46. Vabec), Vuković, Petak. Trener: Damir Biškup
Derbi susret, možda i čitavog prvenstva zasluženo su dobili Čakovčani, iako nisu za razliku od gostiju, a riječ je o vodećem sastavu Lige, igrali u kompletnom sastavu. To se nije međutim osjetilo u njihovoj igri, ostali koji su igrali odigrali su susret gotovo bez greške, taktički vrlo dobro, što je pak također važno, vrlo borbeno i odgovorno. (jf)
PODRAVAC 0
POLET 2
Virje - igralište Podravca. Gledatelja 150. Sudac: Špoljarić. Strijelci: 0:1 Brezovački (30), 0:2 A. Begović (61).
Polet: Đurkin, Karlovčec, M. Begović, A. Begović, Hren, Horvat, Brezovački (69. K. Goričanec), Zadravec (82. A. Goričanec), Radiković, Škvorc (od 64. Sobočan), Rodrigues. Trener: Krešimir Šenji
Odlična igra i pobjeda nogometaša Poleta u Virju. Prvi pogodak postigao je Brezovački u 30. minuti da bi Ante Begović u 61. minuti postavio konačan rezultat utakmice. (zp)
MLADOST (P) 5
KOPRIVNICA 0
Hodošan - stadion NK Hodošan. Gledatelja 150. Sudac: Gadžo. Strijelci: 1:0 Caban (7), 2:0 Dominić (20), 3:0 Caban (51), 4:0 Dominić (54), 4:1 Kolaković (62), 5:0 Sabol (76).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Ivančić, Balent, Vlah, Magdalenić (80. Koa), Sabol, Caban, Vadlja (60. Hrešč), Mišić, Dominić. Trener: Krunoslav Bauer
Rapsodija u plavom. Tako bismo mogli okvalificirati igru domaće momčadi koja je simpatičnim gostima iz Koprivnice utrpala petardu mada su još i dobro prošli jer su mogli i puno gore prema propuštenim prilikama. (zp)
23. kolo
VIROVITICA 4
ČAKOVEC 0
Virovitica - gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Župan (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Škaro (3), 2:0 Tadić (6), 3:0 Tadić (14), 4:0 Grubić (82).
Čakovec: Prekupec, Koren, Cvetković, Andre Silva, Vlah, Antonović (72. Moreira), Suvajac, Suntešić, Balent, L. Pintarić (72. Novak), P. Pintarić (46. Drožđek)
Pomalo neočekivano, ali prema viđenome apsolutno zasluženo poraženi su Čakovčani na gostovanju u Virovitici. Sve oko pobjednika susreta riješeno je već u 6. minuti kada su domaći vodili 2:0, već u 14. minuti bilo je 3:0, Čakovčani su bili totalno zbunjeni i neorganizirani, igrali su slabo, neopasno i neborbeno. (jf)
GRANIČAR 0
MLADOST (Ž) 2
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Koprić. Strijelci: 0:1 Sučić (29), 0:2 Pleić (38).
Graničar: Jambres, Gorupić, Beliga, Matotek (81. Latin), Kosec, Lončar (64. Hertelendi), Kos, Nađ, Kukec, Tilošanec (78. Horvat), Kučan. Trener: Zoran Kastel
Vodeća momčad prvenstva neokrznuta je prošla Kotoribu. Od početka utakmice gosti su dominirali terenom ali se domaćin uspješno branio. Pokleknuli su u 29. minuti kada je Sučić iz slobodnog udarca sa udaljenosti od 25. metara neobranjivo poslao loptu u donji lijevi ugao vratara Jambresa. Na 2:0 povećao je Pleić nakon nekoliko uspješnih dodavanja gostiju u kaznenom prostoru domaći kojem nije bilo teško lagano sprovesti loptu u mrežu. (mg)
NEDELIŠĆE 3
POLET 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 400. Sudac: Goran Babić (Vž) 5,5. Strijelci: 1:0 Mihalic (2), 2:0 Jarić (45), 3:0 Piškor (90).
Nedelišće: Novak, Železnjak (84. Perko), N. Pintarić, Đukes, Bađari, F. Pintarić, Topolnjak, Mihalic, Međumurec (88. Marčec), Jarić, Piškor. Trener: Davor Piškor
Polet: Perčić, Mihael Karlovčec, Mihajel Karlovčec, Horvat, Hren, Begović, Sobočan, Zadravec (51. A. Goričanec), Radiković (60. Brezovački), Škvorc, Rodrigues (72. Turk). Trener: Krešimir Šenji
Međimurski derbi odigran pred oko 400 gledatelja donio je borbenu ali ne i baš kvalitetnu utakmicu u kojoj je potpuno zasluženo na kraju utakmice slavio domaćin. Već u 2. minuti nakon prekršaja nad domaćim igračem slobodan udarac s oko dvadeset metara izveo je Saša Mihalic, lopta u velikoj gužvi ostaje netaknuta i ulazi u gol gostujućeg vratara Perčića za 1:0. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon kornera kojeg je izveo Piškor, Jarić bio je najviši u skoku i glavom pospremio loptu u mrežu za 2:0. Nakon pogotka gostujući igrači negodovali su kod glavnog suca smatrajući da je stijelac prije postizanja pogotka napravio prekršaj u napadu. U 90. minuti Piškor iz slobodnog udarca postiže pogodak za konačnih 3:0. (zp)
SLATINA 4
MLADOST (P) 1
Slatina - igralište NK Slatina. Gledatelja 120. Sudac: Stojčević. Strijelci: 1:0 Rušiti (35), 2:0 Kizivat (38), 3:0 Rušiti (89), 3:1 Magdalenić (89), 4:1 Hanzić (89).
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić (79. Vadlja), Balent, Vlah (62. Koa), Magdalenić, Caban, Mišić (71. Radiković), Dominić. Trener: Krunoslav Bauer
Nakon odlične predstave protiv Koprivnice nogometaši Mladosti u Slatini odigrali su dosta slabu utakmicu protiv mlade ekipe domaćina. Gosti su u prvih pola sata imali inicijativu, u nekoliko navrata stvarali odlične prilike koje nisu uspjeli realizirati. Kazna stiže u 35. i 38. minuti kada je domaćin pogreškama gostujuće obrane poveo 2:0. U nastavku Preložani su svim silama pokušali doći do pogotka ali je domaćin uspio sve te nalete izdržati i postići još dva pogotka. (zp)
MEĐIMURJE 0
KRIŽEVCI 0
Čakovec - Stadion SRC Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić, Menzil, Puclin (73. Kregar), Skoliber (54. Vuk), Kopasić, Novko, Vuković, Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Odavno u Čakovcu nismo gledali slabiju utakmicu, posebno se to odnosi na domaće igrače. Gosti su igrali pametno, kontrolirali igru u obrani i slabe neopasne domaće napadače, bili dobri i na sredini terena, imali su nekoliko uigranih napada, srećom osim što su već u 9. minuti pogodili stativu (Kofler) nisu ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara Šafarića. (jf)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati: 16. kolo: Ivančica - Podravina 1:3, Križevci - Croatia 1:0; 22. kolo: Podravina - Croatia 3:0, Ivančica - Koprivnica 4:1, Bjelovar - Podravac 4:1.
1. Mladost/Ž 22 15 5 2 52:16 50
2. Međimurje 22 14 3 5 34:17 45
3. Podravina 20 12 3 5 49:26 39
4. Croatia 22 12 1 9 53:28 37
5. Virovitica 22 12 1 9 46:31 37
6. Bjelovar 22 10 6 6 35:20 36
7. Polet 22 10 4 8 32:30 34
8. Nedeliš./-1 22 10 5 7 31:33 34