Sport 13.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

3. HNL: Odlični rezultati naših

CROATIA 0
MEĐIMURJE 1
Grabrovnica - igralište Croatie. Gledatelja 300. Sudac Župan (Bjelovar). Strijelac Dodlek (62).
Međimurje: Šafarić, Novko, Petak (46. Pintarić), Kuzmić, Dodlek, Menzil, Nynkeu (46. Vabec), Golik, Skoliber (80. Vuk), Puclin. Trener Damir Biškup
Odlično su Čakovčani startali u odlučujući dio prvenstva. Cijeli su susret odigrali vrlo odgovorno, borbeno, taktički pametno pa su već u prvom dijelu susreta imali više inicijative, a prilike za pogodak nisu iskoristili Puclin i Skoliber. Imali su i domaći dvije prilike, da nisu postigli vodeći pogodak „krivac“ je vratar Šafarić i njegove dobre intervencije. Domaći su cijeli susret igrali vrlo oštro pa su zbog ozljeda početkom drugog poluvremena izostali iz sastava Petak i Nynkeu, a Kuzmić je ozlijeđen odigrao cijelo drugo poluvrijeme. Od 57. Minute igrali su Čakovčani s 10 igrača, zbog drugog žutog kartona isključen je Pintarić. To se nije osjetilo u njihovoj igri i dalje su imali više inicijative, koja je u 62. minuti urodila plodom. Dodlek je odlično izveo slobodan udarac s 40-ak metara, lopta je završila u rašljama za veliko veselje na Čakovčana na terenu, klupi i onih malobrojnih u gledalištu. (J.F.)
MLADOST (P) 1
VIROVITICA 0
Prelog - igralište NK Draškovec. Gledatelja 200. Sudac: Pavličić. Strijelac Ivančić (9).
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić (67. Mišić), Balent, Magdalenić, Hladnik (75. Vlah), Sabol, Caban, Dominić (90. Hrešč). Trener Krunoslav Bauer
Minimalna, ali potpuno zaslužena pobjeda nogometaša Mladosti na otvorenju proljetnog dijela prvenstva koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još uvjerljivija. Već u 9. minuti nakon udarca iz kuta s desne strane kojeg je izveo Balent u skoku najviši je bio Ivančić koji je glavom postigao pogodak za 1:0. U nastavku u 59. minuti nakon ubaćaja Sabola Dominić puca glavom tik pored vratnice da bi ubrzo Dominić proigrao Hladnika koji pogađa vratnicu. U posljednjoj minuti utakmice Sabol je proigrao Farkaša koji glavom puca pored gola te utakmica završava slavljem domaćih igrača zbog zaslužene pobjede. (Z.P.)

ČAKOVEC 2
SLATINA 0
Čakovec - stadion SRC Mladosti. Gledatelja: 60. Sudac: Ivan Molvarec (Đurđevac). Strijelac Balent (16, 56).
Čakovec: Prekupec, Koren, Cvetković , Andre Silva, Vlah, Antonović, Balent, Suvajac (85. Jambrović), Suntešić, Vuk (57. Drožđek ), Pintarić (71. Novak)
Važna pobjeda domaćih nad direktnim protivnikom s dna tablice. Početnu inicijativu iskoristili su već u 16. minuti kada je nakon dobre akcije koju je počeo Suvajac, nastavio Suntešić, a efektno petom završio Balent. U 42. minuti na dodavanje Suntešića izglednu priliku nije iskoristio ni Balent koji se međutim „iskupio“ u 56. minuti kada je iskoristio nesporazum gostujuće obrane i postigao svoj drugi i drugi pogodak za domaće.
► Najinteresantniji trenutak dogodio se doslovce pred sam početak utakmice. Smijenjen je iskusni domaći trener Josip Piskač, postavljen na tu dužnost na početku priprema, iako nije vodio ni jednu službenu utakmicu (?!). Kako kaže, iz njemu kako kaže nepoznatih razloga: - Nazvao me je predsjednik Mikolaj za vrijeme ručka i rekao da su igrači nezadovoljni radom u pripremnom periodu, da nema ni dovoljno sredstava za plaćanje trenera a naveo je još nekoliko podataka koji nemaju veze s istinom. Imao sam najbolje namjere s ovom po meni dobrom momčadi postići isto takve rezultate, pripremio sam momčad za utakmicu sa Slatinom, dogodilo se međutim ono što sam najmanje očekivao. No to je samo potvrda da je u našem nogometu sve moguće, rekao nam Piskač koji je utakmicu pratio iz gledališta. Domaći predsjednik Dušan Mikolaj koji je bio na trenerskoj klupi (?) tvrdi da je razlog nezadovoljstvo igrača slab rad posebno u zadnjem tjednu pripremnog perioda: - Osim toga tu je i teška financijska situacija pa nismo mogli plaćati trenera, riješiti mu i pitanje licence, pitajte igrače, oni su ti koji su najviše odlučivali o smjeni.
Ovakav potez i način smjene bez obzira što se radi o našem nogometu gdje je sve moguće, je vrlo nekorektan i neuobičajen. Tim više što ništa prije ove, za Čakovčane važne utakmice, nije najavljivalo da bi se nešto takvo moglo dogoditi. (J.F.)
POLET 2
KRIŽEVCI 0
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 M. Karlovčec (50), 2:0 A. Begović (56).
Polet: Đurkin, M. Karlovčec, M. Karlovčec, Begović, Hren, Horvat, Brezovački, Vinko (46. Sobočan), Radiković (76. Turk), Škvorc (67. Rodrigues), Goričanec. Trener Krešimir Šenji
Nogometaši Poleta su teško, ali potpuno zasluženo ostvarili pobjedu nad čvrstom i neugodnom ekipom iz Križevaca. Gosti su u prvih pola sata dominirali terenom. U nastavku domaćin je zagospodario terenom, bio bolja ekipa da bi u 50. minuti Sobočan proigrao Karlovčeca koji upućuje udarac i koji uz pomoć gostujućeg igrača završava u mreži. Samo šest minuta kasnije nakon nekoliko uzastopnih udaraca iz kuta koje izvodi Škvorc jednu ne uspijevaju izbiti gostujući igrači što koristi Begović i postiže pogodak za 2:0. (Z.P.)
GRANIČAR 4
IVANČICA 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 120. Sudac: Krasnić. Strijelci: 1:0 Lončar (16), 2:0 Kosec (55), 2:1 Ribić (56), 3:1 Kosec (60), 4:1 Kos (74, 11m).
Graničar: Jambres, Latin, Gorupić (67. Herteledi), Beliga, Matotek, Kosec, Lončar, Kos, Kukec (87. Mikulan), Tilošanec, Horvat (60 Kučan). Trener: Zoran Kastel
Kiša i vlažan teren nisu u prvom dijelu dozvoljavali da suparnici pokažu igru posebne kvalitete. Vrijednost spomena je pogodak Lončara koji je ubačenu loptu s desne strane visokom skokom glavom zakucao u lijevi donji kut vratara Ladića. Domaći su poveli 2:0 kada je Kosec izbio sam pred gostujućeg vratara da bi minutu kasnije gosti smanjili nakon što je Ribić iskoristio ispuštenu loptu Jambresa. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti utakmice kada je Lončar udarcem iz kosa pogodio stativu a odbijenu loptu Kosec sproveo u mrežu. Isti igrač i bio je sam u 74. minuti pred vratara Ladića koji ga je srušio a Vilim Kos je s opravdano dosuđenog kaznenog udarca povisio vodstvo domaćih. (M.G.)
PODRAVINA 2
NEDELIŠĆE 2
Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja 250. Sudac Špoljarić. Strijelci: 0:1 Piškor (10), 1:1 Valjak (23), 1:2 N. Pintarić (27), 2:2 Slunjski (63).
Nedelišće: Košir, Železnjak (57. Međumurac), N. Pintarić, Bađari, F. Pintarić, Jagec, Mihalic, Vizinger (15. Novak), Bujanić (73. Topolnjak), Jarić, Piškor. Trener Davor Piškor
Bez pobjednika završila je utakmica Podravine i Nedelišća koja je bila izuzetno burna i dramatična u kojoj su Nedelišćani u dva navrata vodili, a na kraju igrali s dva igrača manje, bili bolja ekipa i na kraju se vratili iz Ludbrega neporaženi. Od prve minute gosti su bili bolji, imali su terensku inicijativu što je rezultiralo vodstvom u 10. minuti pogotkom Piškora. U 14. minuti gosti su ostali s igračem manje na terenu jer je iskusni vratar Košir igrao rukom izvan kaznenog prostora i glavni sudac ga je isključio. Na gol je stao mladi Novak. Domaćin uspijeva poravnati u 23. minuti da bi četiri minute kasnije Piškor proigrao N. Pintarića koji postiže pogodak za 1:2. Podravina je poravnala u 63. minuti prekrasnim pogotkom Slunjskog sa dvadesetak metara. Minutu kasnije Nedelišće je ostalo s 9 igrača jer je F. Pintarić napravio grub prekršaj i bio isključen. Zbog toga je i Ivica Mihalić, predsjednik i predstavnik kluba na utakmici ušao na teren i prigovorio sucu na odluku te je odstranjen s klupe. (Z.P.)

Ostali rezultati 17. kola: Koprivnica - Podravac 1:0, Mladost - Bjelovar 3:0.
1. Mladost/Ž 16 11 4 1 40:13 37
2. Međimurje 16 11 2 3 28:11 35
3. Podravina 16 10 3 3 43:18 33
4. Croatia 16 9 1 6 40:20 28
5. Nedeliš./-1 16 8 4 4 26:24 27
6. Bjelovar 16 8 2 6 26:16 26
7. Polet 16 8 2 6 29:26 26