Sport 16.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

3. HNL: Pobjede naših

NEDELIŠĆE 6
LIPIK 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 250. Sudac: Šušak. Strijelci: 1:0 Golubić (2), 2:0 S. Treska (14), 3:0 Zavrtnik (37), 4:0 S. Treska (42), 5:0 Golubić (71), 6:0 Golubić (73).
Nedelišće: Posavec, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, S. Treska, Jagec, Begović (43. Simon), Golubić, Balent, D. Treska (46. Jarić). Trener: Željko Orehovec
Igrač utakmice: Denis Golubić
Odlična predstava nogometaša Nedelišća protiv prošlogodišnjeg osvajača naslova prvaka lige Lipika. Već u 2. minuti nakon udarca Vibovca i kratko odbijene lopte gostujućeg vratara Golubić s nekoliko metara postiže pogodak. U 14. minuti odlična lopta Jageca za S. Tresku koji s ruba šesnaesterca preciznim udarcem postiže pogodak za 2:0. Igrala se 37. minuta kada ponovno Jagec upošljava Zavrtnika koji preciznim udarcem postiže pogodak za 3:0. Tri minute prije odlaska na odmor S. Treska pogotkom povećava rezultat na 4:0. U nastavku domaćin se zadovoljio visokim vodstvom ali je i dalje dominirao te postigao 2 pogotka. Kod domaćina svi igrači zaslužuju pohvale za igru, ipak posebno bismo spomenuli Jageca koji je namjestio četiri pogotka te posebno junaka utakmice i trostrukog strijelca Denisa Golubića koji je ovom izvanrednom utakmicom najavio odličan povratak na travnjak nakon jednogodišnjeg izbivanja zbog teške ozliede noge. Nakon utakmice domaći trener Željko Orehovec nam je rekao:
- Počeli smo furiozno te smo sa dva gola na početku te dva na kraju prvoga dijela ostvarili visoko vodstvo te odigrali kvalitetnu utakmicu. U nastavku očito smo se zadovoljili visokim vodstvom te nismo više igrali agresivno, s još dva pogotka zaključili utakmicu.. Čestitao bih svojim igračima na kvalitetnom odnosu prema igri kakav smo imali i do sad samo što nas za razliku od danas nije išao gol iako su nam neke utakmice bile i kvalitetnije od današnje.
MLADOST (P) 3
OLIMPIJA 1
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Berak. Strijelci: 1:0 Ružman (23), 1:1 Vuka (44), 2:1 Bukal (60,11m), 3:1 Ružman (64).
Mladost/P: Viher, Vutek (46. Sabol), Farkaš, Bađari, Radiković, Novak (68. Hrešč), Magdalenić, Dodlek (73. Mišić), Bukal, Ružman, Habuš. Trener: Zoran Kraljić
Igrač utakmice: Antun Ružman
Potpuno zasluženo nogometaši Mladosti upisali su prvu prvenstvenu pobjedu protiv čvrste i neugodne Olimpije. Domaćin je bolje krenuo u utakmicu, stvorio nekoliko prilika da bi u 23. minuti Dodlek probio stranu te u akciji Ružmana i Novaka Ružman s pet metara postigao pogodak. Isti igrač propušta veliku priliku za povećanje vodstva da bi stigla kazna minutu prije odlaska na odmor kada su u brzoj kontri gosti preko Vuka poravnali rezultat na 1:1. U nastavku gosti su u prvih desetak minuta opasno prijetili stvorili nekoliko odličnih prilika koje je odličnim intervencijama obranio domaći vratar Viher da bi u 60. minuti Dodlek bio srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac svira najstrožu kaznu koju u pogodak pretvara Bukal. Četiri minute kasnije nakon ubačaja Bađarija, Farkaš odličnim skokom i pogotkom glavom postavlja konačni rezultat utakmice. Nakon utakmice trener Mladosti Zoran Kraljić opisao je utakmicu:
- Znali smo da nas očekuje teška utakmica s neugodnom Olimpijom što se na travnjaku i potvrdilo. Ostvarili smo zasluženu prvu prvenstvenu pobjedu koja za našu mladu ekipu puno znači za daljnji tok natjecanje te čestitam igračima na igri. Posebno me veseli što je proradila naša realizacija koja nam je bila i najveći problem kroz minule dvije utakmice u kojima smo poraženi.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 4. kola: Slatina - Đakovo 1:2, NAŠK - Graničar 1:0, Križevci - Belišće 3:1, Mladost (C) - Slavija 3:0, Bjelovar - Otok 1:0, Podravina - Koprivnica 1:2, Croatia - Slobodnica 1:4.
1. Bjelovar 4 4 0 0 7:2 12
2. Otok 4 3 0 1 11:1 9
3. Slobodnica 4 3 0 1 12:4 9
4. Mladost/C 4 3 0 1 8:3 9
5. Đakovo 4 3 0 1 5:3 9
6. Slavija 4 2 1 1 2:3 7
7. Podravina 4 2 0 2 7:4 6
8. Nedelišće 4 2 0 2 9:8 6