Sport 06.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Porazi naših

MLADOST/P 0
OLIMPIJA 1
Prelog - Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Gregurević. Strijelac: Nikolić (41).
Mladost/P: Marčec, Kraljić, Bađari, Radiković (69. Vutek), Hrešč (46. Mišić), Magdalenić, Dodlek, Hižman, Habuš, Sabol, Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Bez ponajboljeg igrača ekipe Krznara nogometaši Mladosti, unatoč tome što su dominirali terenom tijekom cijelog susreta, na kraju utakmice teren su napustili pognute glave. Nakon prilike Hižmana i Radikovića, četiri minute prije odlaska na odmor Nikolić postiže pogodak za 0:1. U nastavku još veći pritisak domaćina sa nekoliko propuštenih prilika i dvije sporne situacije. Bađari je srušen u gostujućem šesnaestercu, dok je udarac Hižmana zaustavio gostujući igrač rukom. Loš sudac ništa nije svirao.
GRAFIČAR V. 3
NEDELIŠĆE 1
Osijek- Gradski vrt. Gledatelja 100. Sudac: Filajdić. Strijelci: 0:1 Treska (5), 1:1 Škugor (23), 2:1 Galić (47, 11m), 3:1 Bilobrk (86).
Nedelišće: Novak, Stanković, Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Premuš (56. Perišić, 89. Hrušoci), Bujanić, Jagec, Treska, Zanjko (46. Češnjaj)
Nedelišćani su odlično otvorili utakmicu pogotkom Treske već u 5. minuti. Domaćin uspijeva poravnati nakon brze akcije preko Škugora. U posljednoj minuti prvog dijela Zanjko pogađa vratnicu da bi prilikom ovog udarca obnovio staru ozljedu te je morao izaći. Na početku drugog dijela u 47. minuti za domaćina je dosuđen opravdano kazneni udarac iz kojeg Galić preokreće na 2:1. Četiri minute prije kraja utakmice domaćin pogotkom Bilobrka otklanja sve neizvjesnosti oko pobjednika. Domaćin je imao priliku i iz kaznenog udarca, no odličnom intervencijom udarac je zaustavio mladi i izuzetno perspektivni vratar Dario Novak.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 28. kola: NAŠK - Croatia 3:0, Višnjevac - MV Croatia 3:3, Bjelovar - Slavija 2:0, Mladost (C) - Koprivnica 6:1, Lipik - Graničar 4:3, Belišće - Križevci 4:0, Đakovo - Sloboda 2:1.
1. Lipik 28 17 4 7 78:40 55
2. MV Croat. 28 16 4 8 70:38 52
3. Slavija 28 15 4 9 44:37 49
4. Olimpija 28 14 6 8 64:42 48
5. Mladost/C 28 13 9 6 50:31 48
6. Graničar 28 14 5 9 53:42 47
7. Đakovo 28 12 8 8 41:33 44
8. Bjelovar 28 11 10 7 48:34 43