Sport 19.09.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

3. HNL: Preloški derbi Međimurju

GRANIČAR 2
VIROVITICA 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Župan. Strijelci: 0:1 Škaro (20), 1:1 Lončar (30), 2:1 Kos (90).
Graničar: Jambres, Beliga, D. Matotek (89. E. Matotek), Kosec, Lončar, Kos, Nađ, Kukec (76. Gorupić), Mikulan (56. Hertelendi), Klekar, Horvat. Trener: Zoran Kastel
Nogometaši Graničara na najbolji mogući način obradovali su svoje simpatizere na prošćenje. U prvom dijelu gledali smo igru s dosta obostranih pogrešaka, pogotovo krivih dodavanja. Gosti su došli u vodstvo kada je Tadić iskoristio nesmotrenost domaće obrane te na desnoj strani domaćeg kaznenog prostora uposlio neometenog Škaru koji je zakucao loptu u suprotni kut nemoćnog Jambreca. Domaći su poravnali kada je Lončar izveo skračeni korner, no umjesto centaršuta ubacio je loptu u mrežu kraj iznenađenog vratara Bartolića. Utakmicu je riješio u sudačkoj nadoknadi Vilim Kos koji je iskoristio centaršut Lončara i glavom smjestio loptu u mrežu. (m.g.)
ČAKOVEC 2
PODRAVINA 5
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Špoljarić. Strijelci: 0:1 Valjak (19), 0:2 Valjak 29), 1:2 Balent (31), 1:3 Hojski (52), 1:4 Valjak (61), 1:5 Valjak (68), 2:5 P. Pintarić (82).
Čakovec: Krklec, Novak, Fajt, Gelo, Cvetković (39. Kapeš),Planinc, Hanc, Balent, Suvajac, L. Pintarić (62. Petkovski), P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Lakše od očekivanja gosti su došli do uvjerljive i zaslužene pobjede, pobjede koja je mogla biti i uvjerljivija. U tome su im u mnogome pomogli domaći, slabom igrom, bez borbenosti oštrine i ideja. Posebno se treba istaknuti igru četverostrukog strijelca Nikole Valjka koji je osim pogodaka igrao vrlo dobro i korisno za kolektiv, a u 45. minuti propustio još jednu vrlo izglednu priliku da se još više istakne. U drugom je poluvremenu uglavnom igrala samo momčad Podravine, domaći su uglavnom statirali. (j.f.)
MLADOST (Ž) 2
NEDELIŠĆE 2
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 Međumurec (29), 0:2 F. Pintarić (38), 1:2 Trupac (74), 2:2 Sučić (78).
Nedelišće: Posavec, N. Pintarić, Sečan, F. Pintarić, Jagec, Marčec (68. Topolnjak), Mihalic, Vizinger (52. Piškor), Bujanić, Međumurac (89. Novak), Jarić. Trener: Dražen Novak
Najbolje odigrano prvo poluvrijeme Nedelišća u dosadašnjem dijelu prvenstva kod aktualnog prvaka. Na početku utakmice novopridošli igrač i veliko pojačanje Međumurac uputio je odličan udarac koji završava tik pored vratnice. U 29. minuti Franjo Pintarić je odlično proigrao Međumurca koji je s ruba šesnaesterca lobao domaćeg vratara za 0:1. U 38. minuti nakon udarca iz kuta F. Pintarić povećava rezultat na 0:2. I u nastavku Nedelišćani su kontrolirali igru da bi u 63. minuti ostali na terenu brojčano slabiji jer je zbog drugog žutog kartona isključen Nino Pintarić. Domaćin u 74. minuti pogotkom Trupca smanjuje na 1:2 da bi četiri minute kasnije nakon ubačaja Sučić poravnao rezultat na 2:2 s kojim je i završila utakmica. (z.p.)
POLET 0
SLATINA 0
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja 350. Sudac: Karlica.
Polet: Đurkin, M. Karlovčec, M. Karlovčec, Goričanec, Hren, Turk, Senčar (86. Rihtarec), Škvorc (53. Sobočan), Goričanec, Šoštarić, Brezovački (66. Lisjak). Trener: Krešimir Šenji
Iako su očekivali prvu prvenstvenu pobjedu, nogometaši Poleta nakon devedeset minuta igre sa Slatinom morali su se zadovoljiti bodom. U dosta oštroj i na momente gruboj igri u kojoj su prednjačili gosti, a sve im je to tolerirao najlošiji na terenu glavni sudac, domaćin se teško u tome snalazio. U posljednjoj minuti utakmice domaćin ima veliku priliku da ipak ostvari pobjedu kada se nakon ubačaja Rihtarec našao sam na oko sedam metara do gostujućeg gola ali slabo zahvaća loptu te je prilika otišla u nepovrat. (z.p.)
MLADOST (P) 0
MEĐIMURJE 1
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 350. Sudac: Vugrinec. Strijelac: 0:1 Kuzmić (59).
Mladost/P: Farkaš Habuš, Sraka, Halić, Hrešć, Balent, Furundžija (84. Mišić), Magdalenić, Hladnik, Sabol, Vugrinec. Trener: Ivan Habuš
Međimurje: Šafarić, Mesarić (46. Barat), Kuzmić, Menzil, Golik, Skoliber (81. Mihalic), Pintarić (65. Novko), Vuković, Nynkeu, Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Vodeća ekipa prvenstva Međimurje neokrznuta je prošla Prelog ostvarivši minimalnu ali zasluženu pobjedu. Domaćin je dosta dobro parirao po teškom terenu ipak kvalitetnijim i fizički spremnijim gostima. U 59. minuti nakon kornera kojeg je s lijeve strane izveo Menzil u gužvi najviši je bio Kuzmić koji je loptu zakucao u gol nemoćnog domaćeg vratara Farkaša. Menzil je u 64. minuti udarcem s 20-ak metara uzdrmao vratnicu. Do kraja utakmice gosti su tražili nakon prekršaja nad Skoliberom kazneni udarac, a poništen im je i pogodak Vukovića. (z.p.)
1. kolo
ČAKOVEC 1
BJELOVAR 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 50. Sudac: Korpić (Križevci). Strijelac: 1:0 Suvajac (75).
Čakovec: Krklec, Novak, Gelo, Cvetković, Planinc, L. Pintarić (34. Petkovski ), Kapeš (68. Fajt), Suvajac, P. Pintarić, Balent, Hanc. Trener: Miljenko Dovečer
U ne baš zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici na kraju su se važnoj pobjedi veselili domaći. U prvom poluvremenu izjednačeno, igralo se uglavnom na sredini terena. U drugom do 64. minute nezanimljivo, a u 75. minuti riješeno je pitanje pobjednika. Pomalo slučajno, Hanc je pucao na gostujući gol, lopta se odbila do Suvajca a ovaj bio precizan za veselje domaćih. (j.f.)

Ostali rezultati 5. kola: Croatia - Ivančica 6:0, Koprivnica - Bjelovar igraju danas, Podravac - Križevci 3:2.
1. Međimurje 5 4 1 0 10:3 13
2. Podravina 5 4 0 1 17:5 12
3. Croatia 5 3 0 2 15:6 9
4. Koprivnica 4 3 0 1 12:8 9
5. Mladost/Ž 5 2 3 0 9:5 9
6. Slatina 5 2 1 2 6:5 8
7. Virovitica 5 2 1 2 13:10 7
8. Čakovec 5 2 1 2 8:11 7