Sport 27.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

3. HNL: Preložani preskočili Nedelišće

CROATIA 3
NEDELIŠĆE 2
Đakovo - igralište Croatia. Gledatelja 150. Sudac: Janić. Strijelci: 0:1 Mihalic (31), 1:1 Stipanović (44), 2:1 Bešlić (45), 3:1 Krizmanić (68), 3:2 Bujanić (70).
Nedelišće: Košir, Belović, Đukes, Zavrtnik, Bujanić, Mihalic, Jagec, Fučko, Premuš, Celinger, Perišić. Trener: Ivica Mihalić
Uzbudljiva i neizvjesna utakmica u kojoj su na kraju slavili domaći. Gosti su poveli u 31. minuti kada je Jagec odličnom loptom proigrao Mihalica koji izlazi sam pred vratara i postiže pogodak. I dalje Nedelišće odlično stoji na terenu dok prilike za povećanje rezultata ne koriste Premuš, Bujanić i Zavrtnik. Kazna za te promašaje stiže u samoj završnici prvog dijela kada domaćin preokreće rezultat na 2:1. U nastavku gosti pokušavaju doći do poravnanja, prilike imaju Fučko, Mihalec i Zavrtnik ali ih ne realiziraju da bi u 68. minuti Krizmanić zakucao loptu glavom za 3:1. Samo dvije minute kasnije Bujanić uspijeva smanjiti rezultat na 3:2. Nedelišćani tada ostaju s igračem manje jer im je iz igre nakon druge javne opomene isključen Mihalic. Do kraja utakmice imaju prigode ali koje ne uspjevaju realizirati. Nedelišće u posljednoj utakmici ove sezone u Dunjkovec-Pretetincu ove subote od 17 sati pred svojim simpatizerima ugošćuje trenutno drugoplasiranu MV Croatiu iz Slavonskog Broda.

MLADOST (P) 3
ĐAKOVO 2
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Berek. Strijelci: 1:0 Krznar (30), 1:1 Đelagić (46), 2:1 Krznar (56), 2:2 Kuric (70), 3:2 Jarić (85, 11m).
Mladost/P: Marčec, Kraljić, Bađari, Radiković (46. Bukal), Krznar (89. Hrešč), Magdalenić, Dodlek, Balent, Habuš, Sabol (88. Mišić), Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Borbena i neizvjesna utakmica u kojoj je domaćin na kraju ipak ostvario tešku ali potpuno zasluženu pobjedu. Mladost je povela u 30. minuti prekrasnim udarcem Krznara iz slobodnog udarca da bi gosti u 46. minuti poravnali rezultat pogotkom Đelagića. U 56. minuti Krznar nakon asistencije Sabola ponovnim pogotkom donosi domaćinu novo vodstvo. Slijede nekoliko neiskorištenih prilika domaćih dok u 69. minuti Habuš ne uspijeva realizirati kazneni udarac. Kazna stiže u sljedećem napadu kada gosti spretno uz pomoć domaće obrane poravnavaju rezultat. Ipak, u 85. minuti Dodlek je bio srušen u gostujućem šesnaestercu te sudac po drugi put pokazuje na najstrožu kaznu koju nakon ponovljenog udarca Jarić realizira za konačnih 3:2.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 32. kola: NAŠK - Slavija 1:0, MV Croatia - Koprivnica 4:1, Višnjevac - Olimpija 3:1, Bjelovar - Graničar 2:1, Mladost (C) - Križevci 3:0, Grafičar V. - Sloboda 3:0, Lipik - Belišće 3:1.
1. Lipik 32 19 5 8 88:47 62
2. MV Croat. 32 19 4 9 78:41 61
3. Olimpija 32 17 6 9 74:49 57
4. Graničar 32 17 5 10 60:44 56
5. Slavija 32 17 4 11 52:45 55
6. Mladost/C 32 14 10 8 56:37 52
7. Bjelovar 32 14 10 8 56:39 52
8. Đakovo 32 14 8 10 50:40 50