Sport 13.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

3. HNL: Prva pobjeda Poleta

GRANIČAR 1
MLADOST (Ž) 3
Kotoriba - Sportski park. Gledatelja 100. Sudac: Stanić. Strijelci: 0:1 Sučić (26), 0:2 Pavec (58,11m), 0:3 Pleić (81), 1:3 Čižmešija (89).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Beliga, Mikulan (46. Latin), Hertelendi, Čižmešija, Kos, Zvošec, Horvat, Ujlaki (60. Fundak), Paveli (25. Gorupić). Trener: Robert Čižmešija
Početak susreta bio je obostrano živ i ambiciozan a poveli su zasluženo gosti. Desilo se to u 26. minuti kada je nakon ubačaja Sučić ostao sam i neometeno postigao pogodak. U nastavku utakmice presudni trenutak u 59. minuti kada je Horvat srušio Paveca za kazneni udarac kojeg isti igrač pretvara u 0:2. Domaći su bili nemoćni da preokrenu rezultat a gosti su se pobrinuli da ga još i povećaju. (M.G.)

MLADOST (P) 1
KRIŽEVCI 1
Prelog - Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Tomić. Strijelci: 0:1 Blagaj (5), 1:1 Mat. Radiković (78, 11m).
Mladost/P: F. Farkaš, Halić (77. Mar. Radiković), D. Farkaš, Sraka, Mat. Radiković, Magdalenić, Bukal, Hladnik, Vugrinec (82. Hrešć), Mišić, Furundžija (57. Horvat). Trener: Zoran Kraljić
Utakmica susjeda u donjem dijelu ljestvice završila je bez pobjednika. Gosti su već u 5. minuti spretno pogotkom Blagaja koji puca s velike daljine a domaći vratar loše reagira, došli u vodstvo. Domaćin je dugo lomio otpor gostiju i propustio nekoliko izglednih prilika Furundžije. Ipak, u 78. minuti nakon što je Bukal odlično proigrao Magdalenića koji izlazi sam pred vratara koji ga ruši te sudac pokazuje opravdano na najstrožu kaznu koju prvo ime utakmice Mat. Radiković pretvara u poravnanje. Nezadovoljni zbog dosuđenog kaznenog udarca gosti neopravdano su protestirali te je sudac isključio prvo njihovog službenog predstavnika kao i pričuvnog igrača Boškovića. (Z.P.)

POLET 1
PAPUK 0
Pribislavec - Stadion Petar Peršić. Gledatelja 100. Sudac: Novosel. Strijelac: Bencsik (6, 11m).
Polet: Vibovec, Mihalković (78. Pokupec), Kovač, Lesjak, Posavec, Okreša, Toplek, Novak, Baksa (62. Bašek), Zsolt, Bencsik (53. Krištofić). Trener: Borislav Đorđević
Nogometaši Poleta ostvarili su u derbiju začelja minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu. Već u 6. minuti u gostujućem šesnaestercu bio je srušen domaći igrač Kovač da bi sudac opravdano pokazao na najstrožu kaznu koju u pogodak na kraju vrijedan pobjede pretvara Bencsik. U prvom dijelu domaćin je još u nekoliko navrata opasno zaprijetio preko Benscika. U nastavku domaćin je taktički odlično parirao gostima koji su krenuli na sve ili ništa, također su stvorili nekoliko prilika koje je domaći vratar sve bolji Vibovec obranio te utakmica završava velikim slavljem domaćih igrača i navijača. (Z.P.)

KOPRIVNICA 4
ČAKOVEC 0
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Fabijanac (Slatina). Strijelci: 1:0 Martinčić (6), 2:0 Pavlović (55), 3:0 Jambrešić (64), 4:0 Pavlović (65).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić (77. Jambrošić), N. Pintarić (62. Igrec), M. Antonović, Novak, Pomper, Mesarić, Sečan, Balent, D. Bobičanec, L. Bobičanec (83. D. Antonović)
Prvi i vrlo uvjerljivi poraz Čakovčana od direktnog protivnika s vrha tablice. Koprivničani bolji, konkretniji i uvjerljiviji. Imali su više od igre, više prilika i šansi, posebno u drugom dijelu susreta. Za razliku od njih Čakovčani svoje šanse nisu iskoristili, a imali su ih i oni 3-4, vrlo izgledne. Interesantno je spomenuti da na klupi čakovečkog sastava nije bilo trenera Terzića, taj je dan bio na svadbi, ženio je sina. To međutim nije razlog poraza, priliku za pobjedu i nove bodove Čakovčani trebaju tražiti u subotu na utakmici s Podravinom. (J.F.)

BJELOVAR 2
NEDELIŠĆE 0
Bjelovar - Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Koprić. Strijelci: 1:0 Bubić (62), 2:0 Kristić (88).
Nedelišće: Posavec, Boj. Stanković, Vibovec, Pintarić, Bađari, Treska (90. Topolnjak), Hrušoci (66. Bor. Stanković), Vizinger (57. Perišić), Golubić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Nedelišća su u Bjelovaru mogli puno bolje proći jer su odigrali dobru utakmicu, stvorili nekoliko odličnih prilika ali ponovo im je zakazala realizacija. U prvom dijelu dominirali su terenom, prilike za pogodak imali su preko Golubića koje ovaj odličan igrač ne uspijeva realizirati te se na odmor otišlo bez pogodaka. U nastavku odvijala se ravnopravna igra da bi u 62. minuti domaćin uz obilatu pomoć sreće jer je udarac domaćeg igrača lopta pogodila Bađarija te u čudnom luku završila iza nemoćnog vratara Posavca. Domaćin u samoj završnici iz jedne kontre postigao pogodak za konačnih 2:0. (Z.P.)

Ostali rezultati 8. kola: Croatia - Nedeljanec 3:1, Podravina - Ivančica 1:1, Podravac - Slatina 0:1.
1. Slatina 8 7 0 1 28:4 21
2. Koprivnica 8 6 2 0 19:5 20
3. Bjelovar 8 6 1 1 22:3 19
4. Čakovec 8 5 2 1 25:10 17
5. Mladost/Ž 8 5 2 1 18:9 17
6. Ivančica 8 4 1 3 17:11 13
7. Nedelišće 8 4 2 2 16:12 13
8. Podravina 8 4 1 3 20:18 13