Sport 29.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

3. HNL: Sedmica Nedelišća

ČAKOVEC 0
CROATIA 2
Čakovec - stadion SRC Mladost. Gledatelja 100. Sudac: Krasnić. Strijelci: 0:1 Begović (86), 0:2 Lončarek (90).
Čakovec: Prekupec, Koren (65. P. Pintarić), Cvetković, Andre Silva, Vlah (81. L. Pintarić), Antonović (45. Jambrović), Suvajac, Novak, Suntešić , Balent, Droždek. Trener Dušan Mikolaj
U izuzetno važnoj utakmici nogometaši Čakovca nisu uspjeli ostvariti pobjedu te su porazom došli u tešku situaciju. Gosti iz Orahovice dominirali su tokom čitavog susreta te su već u 3. minuti nakon što je Celišćak pao u domaćem šesnaestercu imali kazneni udarac kojeg je domaći vratar Prekupec obranio. Do odlaska na odmor gosti su imali izgledne prilike preko Lončareka i Begovića koje ne realiziraju. U nastavku i dalje utakmica u dominaciji gostiju da bi u samoj završnici utakmice te u sudačkoj nadoknadi postigli dva pogotka. (J. Freiler)

GRANIČAR 5
POLET 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 250. Sudac: Križaić. Strijelci: 1:0 Kosec (43), 2:0 Kosec (45), 3:0 Kosec (53), 4:0 Kosec (58), 5:0 Kosec (90)
Graničar: Jambres, Gorupić, Beliga, Matotek, Kosec, Hertelendi (48. Lončar), Kos, Nađ, Kukec (82. Horvat), Tilošanec, Kučan. Trener Zoran Kastel
Polet: Đurkin, Karlovčec, Begović, Turk, Hren, Horvat, Sobočan, Zadravec (46. Rodrigues), K. Goričanec, Škvorc (63. A. Goričanec), Brezovečki (59. Radiković). Trener Krešimir Šenji
Maestralna igra domaćih koji su počeli dominantnom igrom. Od 36. minute gosti igraju s igračem manje jer je isključen Marko Sobočan koji je bez posjeda lopte udario Leona Kukeca. Domaći su poveli na jednostavan način kada je Kučan nesebično u sredini terena poslužio Koseca koji je rutinirano prebacio istrčalog Đurkina. Matija Kosec je u 45. minuti ispravio pogreške Kosa i Hertelendija koji iz neposredne blizine nisu uspjeli savladati Đurkina, a on je to iz trećeg pokušaja učinio. U nastavku i dalje ofenziva domaćih koja rezultira još s 3 pogoka Koseca. Gosti su prvi izravni udarac na vrata Kotoripčana uputili tek u 65. minuti! (M. Grubić)

NEDELIŠĆE 7
MLADOST (P) 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 350. Sudac: Jalžabetić. Strijelci: 1:0 Međumurec (4), 2:0 Mihalic (32), 3:0 Mihalic (44), 4:0 Mihalic (52), 5:0 Mihalic (62), 6:0 Piškor (64), 7:0 Jagec (90).
Nedelišće: Kocijan, Topolnjak, Pintarić, Đukes (54. Marčec), Bađari, Mihalic (85. Jagec), Novak, Perko (36. Vizinger), Međumurac, Jarić, Piškor. Trener Davor Piškor
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić, Hrešć, Balent (23. Radiković), Magdalenić, Sabol, Caban (46. Koa), Vadlja. Trener Krunoslav Bauer
Nogometaši Nedelišća nanijeli su težak poraz Mladosti iz Preloga koja je bila oslabljena da bi joj se tokom utakmice ozlijedili i Balent te Caban. Već u 4. minuti odlična izigrana akcija u kojoj je Jarić proigrao Perka koji centrira, lopta pogađa vratnicu od koje se odbila Međumurca koji postiže pogodak za 1:0. Gosti prijete preko Sabola koji pogađa vratnicu dok Hrešć izbija sam pred vratara ali ga prebacuje. Slijede majstorije u režiji igrača utakmice Saše Mihalica koji postiže četiri uzastopna pogotka za 5:0. U 64. minuti trener-igrač Piškor upisuje se u listu strijelaca da bi se najlijepši trenutak utakmice dogodio u 90. minuti kada je Međumurac ubacio loptu s lijeve strane a Jagec, koji se nakon saniranja ozljede ponovo vratio, volejom postigao prekrasan pogodak za visokih 7:0. (Z. Premuš)

BJELOVAR 0
MEĐIMURJE 1
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Slunjski (Varaždin). Strijelac: Puclin (25).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić, Menzil, Golik (51. Vuk), Puclin, Novko, Vuković (71. Vabec), Nynkeu, Dodlek (75. Mihalic), Petak. Trener: Damir Biškup
Važna pobjeda Čakovčana na gostovanju u Bjelovaru. U 1. poluvremenu su dominirali, u 25. minuti na dodavanje Pintarića Puclin je postigao pogodak koji je kasnije se je ispostavilo odlučio o pobjedniku. Imao je Puclin priliku postići drugi pogodak u 50. minuti, Bjelovarčani izrazite prilike nisu imali iako su se trudili bar izjednačiti rezultat. Šteta da je Golik obnovio ozljedu, a zbog istih razloga teren su ranije napustili Dodlek i Vuković. (J. Freiler)

Ostali rezultati 24.kola: Virovitica - Mladost (Ž) 1:2, Podravina - Koprivnica 1:0, Ivančica - Podravac 2:1, Slatina - Križevci 0:2; zaostala utakmica 19. kola: Graničar - Podravina 5:0.
1. Mladost/Ž 24 17 5 2 56:17 56
2. Međimurje 24 16 3 5 37:18 51
3. Podravina 24 15 3 6 53:31 48
4. Croatia 24 14 1 9 58:28 43
5. Nedeliš./-1 24 12 5 7 39:33 40
6. Virovitica 24 12 1 11 48:35 37
7. Bjelovar 24 10 6 8 35:22 36
8. Polet 24 10 4 10 32:36 34