Sport 17.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

3. HNL-SJEVER: Čakovcu derbi kola

IVANČICA 3
GRANIČAR 1
Ivanec - Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Gomerčić (Virovitica). Strijelci: 1:0 Ribić (16), 2:0 Pađen (76), 2:1 Čižmešija (79), 3:1 Murić (82).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Beliga, Habuš, Mikulan (46. Latin, 81. Horvat), Hertelendi, Čižmešija, F. Kos, V. Kos, Matotek (46. Gorupić). Trener: Robert Čižmešija
Kotoripčani su mogli bolje proći u Ivancu jer su u drugom dijelu susreta bili znatno bolji od domaćina koji je dominirao u prvom dijelu. Pogotke su primili iz vlastitih pogrešaka svoje obrane, a prigode koje su imali nisu iskoristili. Sudac Gomerčić je perfidno sudio u korist domaćina, no to ne umanjuje vrijednost njihove pobjede, ali su neke njegove odluke mogle ići u korist Kotoripčana. (M.G.)
ČAKOVEC 3
SLATINA 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Prlić (60), 0:2 Ciglar (64),1:2 Sečan (68), 2:2 Balent (75), 3:2 D. Antonović (85).
Čakovec: Prekupec, Pintarić, M. Antonović, Novak, Pomper, D. Mesarić, Sečan, Balent, D. Bobičanec (57. M. Mesarić), Jambrošić, L. Bobičanec (80. D.Antonović). Trener: Izet Terzić
Šteta da veći broj gledatelja nije prisustvovao derbiju u kojem je bilo mnogo neizvjesnosti, posebno u drugom poluvremenu. U prvom domaći su propustili priliku već tada osigurati visoko vodstvo. Najizglednije nisu iskoristili D. Mesarić te Balent u 20. i 42. minuti. U 60. gosti su prvo greškom domaće obrane postigli vodeći pogodak, vodstvo je u 64. nakon udaraca iz kuta povisio Ciglar. Dobro je da se domaći nisu pomirili s takvim ishodom pa su prvo preko Sečana iz slobodnog udarca uz veliku pomoć gostujućeg vratara smanjili rezultat, iza toga je Balent nakon odličnog proigravanja iskusnog Novaka poravnao, a nakon udarca Sečana u vratnicu u 85. minuti David Antonović je postigao i treći pogodak i domaćima donio pobjedu i 3 velika boda. (J.F.)
PAPUK 0
NEDELIŠĆE 3
Orahovica - Igralište Papuka. Gledatelja 100. Sudac: Jalžabetić. Strijelci: 0:1 Golubić (1), 0:2 Treska (82), 0:3 Golubić (88).
Nedelišće: Posavec, Vibovec, Pintarić, Jagec, Treska, Hrušoci (53. Perišić), Vizinger (46. Đukes), Bađari, Golubić, Jarić, Balent (85. Železnjak). Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Nedelišća trijumfalno su prošli kroz Orahovicu. Već u 1. minuti Jarić je dugom loptom pronašao Pintarića koji upućuje centaršut na Golubića koji glavom postiže pogodak za 0:1. Gosti potpuno kontroliraju i promašuju prilika da bi ipak u 82. nakon odlično izigrane akcije Treska s oko 11 metara niskim i preciznim udarcem pogodio za 0:2. Šest minuta kasnije Bađari proigrava Golubića koji u visokom skoku zakucava loptu u gol za konačnih 0:3. (Z.P.)
MLADOST (P) 0
KOPRIVNICA 2
Prelog - Stadion mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Ramić. Strijelci: 0:1 Martinčić (21), 0:2 Sraka-ag (56).
Mladost/P: F. Farkaš, D. Farkaš (71. Mihoci), Sraka, Mat. Radiković, Halić, Hižman, Magdalenić, Mar. Radiković, Bukal, Hladnik (87. Kraljić), Furundžija. Trener: Zoran Kraljić
Kao što se i očekivalo lider prvenstva neokrznut prošao je kroz Prelog. Domaćin je na početku utakmice imao preko Mat. Radikovića te Furundžije odlične prilike za pogodak koje ne realizira da bi kazna stigla u 21. minuti kada su gosti nakon ubačaja i nesmotrenosti domaće obrane poveli. U 56. minuti gosti su izveli brzu akciju da bi nakon ubačaja domaći igrač Sraka nespretno zahvatio loptu te je poslao u vlastitu mrežu. (Z.P.)
CROATIA 5
POLET 0
Grabrovnica - Igralište Croatia. Gledatelja 150. Sudac: Tomić (Bjelovar). Strijelci: Lončarek 4 i Paradonović 1.
Polet: Vibovec, Podgorski, Bašek, Novak, Toplek, Janković, Juričan, Pavleković, Kovač, Baksa
Desetkovani Polet koji je još imao problema tokom putovanja te je zbog toga utakmica kasnila 20 minuta, poražen je Grabrovnici 5:0. Dva pogotka u prvom te tri u nastavku rezime je utakmice u kojoj je posebno bio raspoložen Lončarek s 4 pogotka. (Z.P.)

Ostali rezultati 13. kola: Nedeljanec - Bjelovar 0:1, Križevci - Podravac 5:1, Mladost (Ž) - Podravina 2:0.
16. Polet 13 1 0 12 9:58 3
Parovi 14. kola: Graničar - Polet, Koprivnica - Croatia, Podravina - Mladost (P), Podravac - Mladost (Ž), Bjelovar - Križevci, Nedelišće - Nedeljanec, Slatina - Papuk, Ivančica - Čakovec.

Isprika ‘Skitnica’
Na utakmici 12. prvenstvenog kola s Nedelišćem u Dunjkovcu/Pretetincu domaći navijači, “Skitnice”, vrijeđali su trenera Čakovca Izeta Terzića. Tijekom tjedna došli su u prostore čakovečkog kluba i osobno se izvinuli, počastili domaće i stručni stožer prigodnim domjenkom. Što je dobro, bilo bi međutim još bolje da prekinu s praksom po kojoj su poznati - nepotrebnom i nesportskom vrijeđanju. (j.f.)