Sport 04.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

3. HNL-SJEVER: Peticom poražena Virovitica

MEĐIMURJE5

VIROVITICA0

Čakovec - Stadion Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Slunjski (Vž). Strijelci: 1:0 Vuk (15), 2:0 Kokot (28), 3:0 Kokot (51), 4:0 Rebernik (66), 6:0 Vuković (71).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Begović, Mesarić, Šimunić (46. Novko), Vuković, Rebernik (69. Stojkov), Vuk, Kokot, Golik (Kamenić), Hranilović. Trener Mario Kovačević

Vrlo dobrom i efikasnom igrom nogometaši Međimurja zabilježili su pobjedu koja je da su iskorištene sve šanse mogla biti uvjerljivija. Imali su totalnu inicijativu svih 90 minuta, već u 15. minuti nakon vrlo dobre akcije Vuk je na dodavanje Rebernika postigao vodeći pogodak. U 19. minuti Golik je iz povoljne pozicije glavom pucao malo kraj gola, a u 23. minuti gosti su imali jedinu priliku tijekom cijelog susreta postići pogodak, udarac Crvenke iz izgledne pozicije odličnom obranom anulirao je Šafarić. U 28. minuti još jedna uigrana akcija domaćih koju je na dodavanje Golika pogotkom zaključio Kokot. U 2. poluvremenu igrala je samo domaća momčad, već u 51. minuti treći pogodak. Na dodavanje Hranilovića Kokot je također bio precizan. U 60. minuti nova uigrana akcija koju je Rebernik zaključio udarcem u prečku. Nova opasnost po goste u 66. minuti kada je Novko ponovo točno ‘poslužio’ Rebernika koji je postigao 4. pogodak. Peti  pogodak bio je najefektniji, sve je sam učinio Vuković, ispremiješao gostujuću obranu i efektno loptu zakucao u mrežu. Do kraja susreta neiskorištene prilike Kokota i Hranilovića, a 2 puta je akcije domaćih, kada su bili u izglednim prilikama, nepotrebno zaustavio pomoćni sudac Galinec. Utakmica je bila izuzetno fer i korektna, bez kartona.

Ostali rezultati 2. kola: Mladost (A) - Đakovo Croatia 2:1, Slavija - Oriolik 1:0, Varaždin - Koprivnica 1:2, Mladost (Ž) - BSK 2:2, Višnjevac - Bjelovar 1:0, Belišće - Podravina 1:1, Vukovar ‘91 - Slavonija 2:0.