Sport 22.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

3. HNL-SJEVER: Pobjede Nedelišća i Graničara

GRANIČAR 3
POLET 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 10. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Toplek (13), 1:1 Čižmešija (15), 2:1 Čižmešija (30), 3:1 Čižmešija (42).
Graničar/K: Tropšek, V. Radmanić, Fundak, Beliga, Habuš, Mikulan (46. Gorupić), Hertelendi (87. Paveli), Čižmešija, F. Kos, V. Kos, K. Radmanić (46. Latin). Trener: Robert Čižmešija
Polet: Vibovec, Podgorski (50. Baksa), Bašek, M. Novak, Posavec, Okreša, Juričan (65. I. Novak), Toplek (80. Kontrec), Pavleković, Kovač, Janković
Skliski teren i hladno vrijeme nisu dozvolili posebno kvalitetnu igru. Unatoč tome domaći su zasluženo pobijedili indisponirane goste. Oni su poveli nakon što je loptu odbijenu od vratnice Toplek glavom sproveo u mrežu. Domaći dominiraju što je rezultiralo s 3 uzastopna zgoditka Čižmešije. Prvo je nabačenu loptu Hertelendija neobranjivo sproveo u mrežu vratara Vibovca. Drugi zgoditak je postigao vještim driblinzima gostujuće obrane. Hat trick je postigao nakon što ga je nesebično poslužio Vilim Kos. I pri samom kraju došlo je do teže povrede trostrukog strijelca Čižmešije kada mu je prilikom pada stradao lakat. (M. Grubić)
PODRAVINA 4
MLADOST (P) 3
Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja 150. Sudac: Moldavac. Strijelci: 1:0 Vuković (5), 2:0 Kosir (33), 3:0 Valjak (38), 3:1 Furundžija (52), 4:1 Vađunec (59), 4:2 Magdalenić (85), 4:3 Mat. Radiković (90, 11m).
Mladost/P: F. Farkaš, Magdalenić, D. Farkaš, Sraka, Mat. Radiković, Halić (46. Mar. Radiković), Bukal, Hladnik, Vugrinec (84. Kraljić), Mišić, Furundžija (od 66. Hižman). Trener: Zoran Kraljić
Prvi dio utakmice protekao je u dominaciji domaćina koji je poveo 3:0. U nastavku Preložani su zaigrali puno bolje što je donijelo pogodak Furundžije u 52. minuti. Domaći igrač Vađunec 7 minuta kasnije snažnim udarcem povećava rezultat na 4:1. Gosti se ne predaju već i dalje opasno prijete da bi u samoj završnici utakmice preko Magdalenića te Matije Radikovića iz kaznenog udarca stigli na 4:3. Još k tome Hižman je imao priliku za poravnanje koju nije iskoristio. (Z. Premuš)
NEDELIŠĆE 4
NEDELJANEC 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 150. Sudac: Gadžo. Strijelci: 1:0 Golubić (12), 2:0 Balent (26), 3:0 Jagec (53), 4:0 Jagec (70, 11m), 4:1 Rog (87).
Nedelišće: Posavec, Đukes, Vibovec, Pintarić, Jagec, Treska (46. Perišić), Hrušoci (69. Železnjak), Vizinger (61. Perko), Golubić, Jarić, Balent. Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Nedelišća u posljednjoj jesenskoj utakmici oprostili su se od svojih vjernih simpatizera na najbolji mogući način - odličnom igrom te visokom pobjedom. Već u 12. minuti nakon ubačaja na drugu vratnicu Golubić glavom postiže pogodak za 1:0. Odličnim udarcem iz daljine Balent u 26. minuti povisuje na 2:0 s kojim se rezultatom i odlazi na odmor. U nastavku i dalje domaćin dominira terenom da bi u 53. minuti nakon proigravanja Hrušocija, Jagec sa 16 metara postigao prekrasan pogodak. Isti igrač upisuje se u listu strijelaca i u 70. minuti iz kaznenog udarca nakon igranja rukom gostujućeg igrača. Tri minute prije završetka utakmice nakon brze kontre gosti uspijevaju ublažiti poraz. (Z. Premuš)
IVANČICA 2
ČAKOVEC 2
Ivanec - igralište Ivančice. Gledatelja: 100. Sudac: Karlica (Garešnica). Strijelci: 1:0 Murić (19), 1:1 Balent (20), 1:2 Balent (25), 2:2 Pađen (83).
Čakovec: Prekupec, Pintarić, M. Antonović (36. M. Mesarić), Pomper, D. Mesarić, Sečan, Balent, D. Bobičanec (65. Igrec), Jambrošić, D. Antonović, L. Bobičanec (84. Mihalic). Trener: Izet Terzić
Bili su blizu, na kraju daleko od pobjede, od gotovine su napravili veresiju. Mislimo na mlade Čakovčane koji su brzo stigli početno vodstvo domaćina, brzo iza toga oni su došli u vodstvo (2:1) i pritom ga propustili povećati. Nisu realizirali 3-4 vrlo izgledne prilike pa su za to na kraju kažnjeni, domaći su poravnali ishod i oni su ti koji moraju biti zadovoljni bodom. Čakovčani pak moraju žaliti za propuštenim, mogu mnogo toga ispraviti u zadnjem jesenjem kolu kada su u 14 sati domaćini kotoripskom Graničaru. (J. Freiler)

Ostali rezultati 14. kola: Koprivnica - Croatia 2:0, Podravac - Mladost (Ž) 1:2, Bjelovar - Križevci 2:2, Slatina - Papuk 3:0.
1. Koprivnica 14 11 3 0 35:9 36
2. Slatina 14 11 0 3 47:11 33
3. Bjelovar 14 10 2 2 33:7 32
4. Mladost/Ž 14 9 4 1 42:14 30
5. Nedeliš./-1 14 9 3 2 31:17 29
6. Čakovec 14 8 4 2 35:16 28
7. Podravina 14 7 1 6 37:29 22
8. Ivančica 14 6 2 6 28:24 20