Sport 28.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

3. HNL-SJEVER: Poraz zbog slabe obrane

BJELOVAR2

MEĐIMURJE1

Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Gomerčić. Strijelci: 1:0 Bošnjak (44), 2:0 Bošnjak (62), 2:1 Rebernik (65).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Begović, Mesarić, Novko, Hranilović (85. Vabec), Vuković, Golik, Vuk (85. Stojkov), Kokot, Rebernik. Trener Mario Kovačević

Startni poraz Čakovčana u novom rangu natjecanja, poraz koji to nije trebao i smio biti. Prvih 45 minuta uglavnom izjednačeno, s obje strane bilo je međutim prije vodećeg pogotka domaćih šansi postići pogotke. Vodeći su pogodak domaći postigli u 44. minuti nakon prekida, najbolje se snašao iskusni Bošnjak i pored dekoncentrirane obrane postigao pogodak. Mogli su u 45. minuti Čakovčani poravnati. Golik, Vuk i Kokot bili su neprecizni. U 2. poluvremenu nešto bolja igra i više inicijative Čakovčana, domaći su međutim ponovo preko Bošnjaka povećali vodstvo, čakovečka je obrana ponovo bila spora i dekoncentrirana. Ubrzo iza toga Rebernik je postigao pogodak, smanjio vodstvo domaćih i utakmicu učinio neizvjesnom. No iako su imali prilike poravnati preko Dodleka i Mesarića i 90. minuti to se zbog neefikasnosti nije dogodilo pa su domaći na startu prvenstva zabilježili važnu pobjedu. • A Čakovčani imaju “popravak” u subotnjem susretu s Viroviticom (SRC Mladost, 17 sati).

J. Freiler

Ostali rezultati 1. kola: Vukovar 1991 - Mladost (A) 1:3, Slavonija - Belišće 1:2, Podravina - Višnjevac 4:0, Virovitica - Mladost (Ž) 0:2, BSK - Varaždin 3:1, Koprivnica - Slavija 1:3, Oriolik - Đakovo Croatia 0:1.