Sport 25.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

3. HNL: Težak poraz Rudara

VARAŽDIN 5
NEDELIŠĆE 0
Varaždin - stadion NK Varaždin. Gledatelja 300. Sudac: Koprić. Strijelci: 1:0 Egri (52), 2:0 Rog (55, 11m), 3:0 Rog (66, 11m), 4:0 Cvek (76), 5:0 Rog (78).
Nedelišće: Novak (13. Kocijan), Golubić (60. Vizinger), Pintarić, Levačić, Batarilo, Kolarić, Topolnjak, Novak (41. Marčec), Cindrić, Međumurac, Vojnović. Trener Goran Međumurac
Težak poraz nogometaša Nedelišća u susjednom Varaždinu. Već u 10. minuti ozlijedio se gostujući vratar Novak te ga je zamijenio Kocijan. U prvom dijelu domaćin je dominirao te je promašio nekoliko izglednih prilika za pogodak. U nastavku Varaždinci su postigli pet pogodaka a imali su još nekoliko odličnih prilika koje nisu iskoristili te su gosti mogli rezultatski i gore proći. (Z.P.)
SLATINA 1
MLADOST (P) 1
Slatina - igralište NK Slatina. Gledatelja 50. Sudac: Molvarec. Strijelci: 0:1 Hladnik (29), 1:1 Pecolaj (45).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Sraka, Halić, Balent, Vuk (60. Hrešč), Hladnik (88. Kavran), Sabol, Mihoci, Caban, Jambrović (72. Mišić). Trener Slobodan Sudec
Nogometaši Mladosti iz Preloga vratili su se iz Slatine neporaženi. Od početka utakmice gosti su imali terensku inicijativu da bi Hladnik u 29. minuti postigao pogodak za 0:1. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon pogreške obrane i vratara gostiju domaćin postiže pogodak za 1:1. U nastavku domaćin pokušava doći do vodećeg pogotka, ima nekoliko prilika, gosti prijete preko kontri ali bez uspjeha te utakmica završava bez pobjednika što je prema zbivanjima na terenu i najrealniji rezultat. (J.F.)
BJELOVAR 8
RUDAR 1
Bjelovar - igralište Bjelovara. Gledatelja: 150. Sudac: Lončar (Virovitica). Strijelci: 0:1 Stojko (6), 1:1 Pavec (9, 11m), 2:1 Kuprešak (33), 3:1 Pavec (45), 4:1 Pavec (50), 5:1 Pavec (57), 6:1 Pavec (65), 7:1 Vinković (66), 8:1 Katić (77).
Rudar: R. Rajf, S. Vurušić, Vuri, B. Vurušić, Županec (64. Čalopa), D. Šoltić (55. Knežević), F. Novak, Stojko, N. Šoltić, D. Novak, Šoltić (50. Jezernik). Trener Josip Filipan
Igrači Rudara visoko su poraženi, prema igri međutim nije trebalo tako biti. Rano su došli u vodstvo, domaći su poravnali iz vrlo dvojbeno suđenog kaznenog udarca, a vodeći su pogodak postigli iz ‘debelog’ zaleđa. Protesti Rudara nisu urodili plodom, dobiveno je nekoliko žutih kartona, treći pogodak domaći su postigli u nadoknadi sudačkog vremena, a u drugom poluvremenu gosti su popustili pa su domaći lako došli do uvjerljive pobjede. (J.F.)
POLET 3
PODRAVINA 0
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac: Vargović. Strijelci: 1:0 Cvetković (18), 2:0 Cvetković (49, 11m), 3:0 Škvorc (65).
Polet: Đurkin, Sobočan, Karlovčec, Begović, Hren, K. Goričanec (86. Zadravec), Škvorc, Barat, Cvetković (74. A. Goričanec), Turk, Čurin (72. Radiković). Trener Dražen Škvorc
Nogometaši Poleta protiv Podravine iz Ludbrega odigrali su najbolju proljetnu utakmicu. Pobjeda je po propuštenim prilikama mogla biti i uvjerljivija. Domaćin dolazi do vodstva u 18. minuti kada je gostujući vratar kratko odbio loptu koju iz neposredne blizine u gol posprema Cvetković. Slijede prilike domaćina preko Cvetkovića i Čurina koje. Gosti u 38. minuti preko Koseca imaju odličnu priliku kada ovaj izlazi sam pred Đurkina ali domaći vratar odlično brani. U nastavku u 49. minuti K. Goričanec je probio desnu stranu uputio udarac kojeg gostujući vratar odbija ali lopta udara gostujućem igraču u ruku i sudac svira najstrožu kaznu koju Cvetković pretvara u pogodak. Slijedi potpuna dominacija domaćina koji imaju prilike preko Čurina, Karlovčeca da bi Škvorc odmjerenim udarcem sa šesnaest metara postigao pogodak za konačnih 3:0. (Z.P.)
KOPRIVNICA 5
GRANIČAR 0
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja 120. Sutkinja: Kristina Veljačić (Ćurlovac). Strijelci: 1:0 Herent (17), 2:0 Jambor (57), 3:0 Haračić (60), 4:0 Herent (84), 5:0 Jambor (90).
Graničar: Vidović, Gorupić (75. Rebrek), Beliga, Mikulan, Cecelja, Lončar, Stojkov, Kos, Matotek (64. Mlakar), Tilošanec (80. Dravec). Nađ. Trener Ladislav Furjan
Graničar je protiv favorizirane Koprivnice igrao oslabljen bez Pavelija, Jambresa, Latina i Hertelendija. Početni dio utakmice protječe izjednačeno, da bi se ozlijedio vratar Graničara Vidović koji je stisnuo zube i branio do kraja utakmice. Nakon pogreške Gorupića domaći zabijaju za 1:0 u 17. minuti i s tim se rezultatom odlazi na odmor. U drugom dijelu domaći u samo 3 minute zabijaju dva pogotka i rješavaju utakmicu. Do kraja susreta su zabili još dva gola kraj vrlo dobrog, ali nemoćnog Vidovića. Posebnost ovoga susreta je što su utakmicu sudile sve žene. (M.G.)
CROATIA 0
MEĐIMURJE 0
Grabrovnica - igralište Croatie. Sudac: Petrović (Zagreb).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić, Petak, Novko, Dodlek (90. Vabec), Vuković, Skoliber (87. S. Korenika), Vuk, Kokot (58. S. Korenika), Puclin. Trener Mario Kovačević
Težak teren, kiša i izuzetno slabo ‘domaćinsko’ suđenje karakteristika je ovog važnog susreta. Osobito se to odnosi na drugo poluvrijeme kada je sudac Petrović, poznat međimurskoj nogometnoj javnosti po svom “suđenju”, dozvolio domaćima izuzetno oštru i grubu igru. Što se tiče same igre, bila je uglavnom izjednačena s nekoliko prilika, domaće su bile izrazitije. Na kraju neodlučnim rezultatom trebaju više biti zadovoljni Čakovčani kada se uzme u obzir suđenje i da nisu bili kompletni (izostao ozlijeđeni Golik). U subotu je u Čakovcu novi derbi - u 16.30 sati na SRC-u Mladosti gostuje Koprivnica. (J.F.)

Ostali rezultati 23. kola: Čakovec - Virovitica 1:13 (odigrano), Podravac - Mladost (Ž) 1:0.
1. Koprivnica 23 15 4 4 77:23 49
2. Međim./-1 23 15 5 3 65:18 49
3. Bjelovar 23 13 8 2 69:24 47
4. Mladost/Ž 23 12 7 4 59:17 43
5. Croatia 23 12 6 5 56:30 42
6. Podravina 23 11 6 6 52:30 39
7. Podravac 23 12 3 8 46:37 39
8. Varažd./-1 23 10 5 8 37:26 34