Sport 21.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Blamaža Čakovca u Ludbregu

SLOBODA 2
GRANIČAR 0
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 1:0 Hergotić (52), 2:0 Srnec (90).
Sloboda: Kolar, Borko, Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Heđa (46. Novak), Vadlja (D. Petek), Goricaj, Srnec, Hergotić (77. G. Petek). Trener: Petek
Graničar: Tropšek, Radmanović (64. Horvat), Fundak, Gorupić (74. Nađ), Latin, Habuš, Paveli, Hertelendi, Čižmešija, F. Kos, V. Kos. Trener: Lipić
Međimurski derbi zadovoljio je gledatelje. Domaći nastavljaju dobrim igrama i pobjedama. Nakon što je prvih 45 minuta prošlo bez pogodaka, u drugom dijelu domaći su ih postigli dva, bilo je s obje strane prilika da rezultat drugačije glasi, pobjeda domaćih u takvoj igri na kraju je prema viđenome ipak zaslužena i poticajna pred nastavak prvenstva. (J.F.)

PODRAVINA 6
ČAKOVEC 0
Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja: 400. Sudac: Jalušić (Kuršanec). Strijelci: 1:0 Golenja (10, 11m), 2:0 Sušec (17), 3:0 Hranjec (26), 4:0 Vađunec (35), 5:0 Vručina (48), 6:0 Pomper (68).
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić (46. Sakač), Malović, Antonović, Vlah (55. Vurušić), M. Novak (54. Hađić), Balent, Bukal, Simon, J. Novak. Trener: Orehovec
Trebao je to biti derbi susret cijelog prvenstva, prvo i drugoplasiranog sastava Lige. Kažemo trebao, jer nije bio, domaći su bili superiorni i na najbolji mogući način pridonijeli svečanosti prilikom otvorenja novog stadiona. Čakovčani slabi, previše impresionirani značajem utakmice, nisu pružili ni pravi otpor, na kraju su rezultatski možda i dobro prošli. o nekim ostalim detaljima prije i poslije utakmice trebali bi razmisliti oni koji vode klub. (J.F.)

DINAMO/P 3
IVANČICA 2
Palovec - igralište NK Dinamo. Sudac: Čosić. Strijelci: 1:0 Debelec (65), 2:0 Mihalović (82), 3:0 Cirkvenčić (78), 3:1 Hranić (82), 3:2 Kocijan (88, 11m).
Dinamo/P: Juras (Rebernik), Jančec, Dar. Žulić, Križaić, Lovrenčić, Debelec, Dan. Žulić (Mat. Žulić), Štampar, Mihalović, Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Nastavak uspješne serije rezultata Palovčana. Domaćin je tokom cijele utakmice dominirao terenom, stvorio dosta prigoda koje nije realizirao. Ipak u nastavku do 78. minute ostvaruje vodstvo od 3:0 da bi gosti smanjili u 82. minuti. U 88. minuti domaći igrač bio je fauliran ali sudac ništa ne svira. I dok je on ležao na travi a domaći igrači stali očekujući da gosti izbace u duhu fair-playa loptu izvan igrališta, oni su nastavili akciju iz koje se izrodio kazneni udarac. Domaćin je opravdano negodovao kod suca da bi zbog toga i tri igrača dobila žute kartone. (Z.P.)
SRAČINEC 6
ČUKOVEC ‘77 0
Sračinec - igralište NK Sračinec. Gledatelja 100. Sudac: Horvat. Strijelci: Galeković (3), Kolarić (3).
Čukovec ‘77: Mikulan, Pavlic, Zvonarek, Poljak, Mihoci, Višnjić (Zimić), Bartolić, D. Vuk, F. Jezerčić (M. Jezerčić), A. Vuk, Lehki
Gosti koji su jedva skrpali sastav za ovu utakmicu (povrede, kartoni... čak 8 igrača!) visoko su poraženi u Sračincu. Nakon svih tih problema s kojima je u proljetnom dijelu prvenstva suočena ekipa iz Čukovca, vjeruje se da bi se konačno ove nedjelje na utakmici s Dinamom iz Palovca momčad trebala iskompletirati i stići pozitivni rezultati. (Z.P.)

SLOGA 3
TRNAVA 0
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Novak (M. Središće). Strijelci: 1:0 Balić (42), 2:0 R. Glad (51), 3:0 Balić (68, 11 m).
Sloga: Perčić, Jeđut, Zoka, Obadić, D. Vabec, Kolar, R. Glad (72. D. Glad), Da. Vabec (82. Mihalović), Bajzek (81. Jurinec), Balić, Vugrinec. Trener: Hamonajec
Trnava: Jasenović, Vlah, Baksa (80. Vlahek), I. Jakšić, Katanec, Blagus, Ribić, Malović, S. Jakšić (50. Blažek), Pongrac, Farkaš (69. Markušić)
Čakovčani su u lokalnom derbiju pobijedili, kada se sve zbroji zasluženo, uz nekoliko dilema. Prvi su pogodak postigli pomalo sretno, a treći iz nepostojećeg kaznenog udarca. Igralo se previše oštro, grubo što nije u redu i što je sudac Novak nepotrebno tolerirao, za kazneni smo udarac rekli. No igrači trenera Hamonajca ipak su pokazali više, manje su griješili, to im se na kraju isplatilo. (J.F.)

DINAMO/D 2
N. MAROF 3
Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 100. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Mikulec (12), 1:1 Strahija (32), 1:2 Zdelar (33,11m), 2:2 Tizaj (45), 2:3 Mešnjak (90).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, A. Krznar, Jesenović, Tizaj, Jakšić, Herman (46. Peras), N. Krznar, Strahija, Težački, Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Novi posrtaj Dinama. U uzbudljivom prvom dijelu gosti su u dva navrata vodili dok je domaćin uz podosta nerealiziranih odličnih prilika ipak uspio pogocima Strahije i najboljeg na terenu Tizaja na odmor otići s 2:2. U nastavku utakmice odigranom po kiši i skliskom terenu domaćin je pokušavao doći do pogotka imao i prilike koje nije iskoristio dok su gosti u 90. minuti postigli pogodak vrijedan pobjede. (Z.P.)

Preostali rezultat 18. kola: Plitvica - Mladost 5:2.
1. Podravina 18 15 2 1 76:8 47
2. Čakovec 18 12 4 2 58:19 40
3. Sloga 18 10 5 3 38:18 35
4. Graničar 18 10 1 7 34:19 31
5. Sloboda 18 10 1 7 31:21 31
6. Trnava 18 9 4 5 27:23 31
7. Sračinec 18 8 5 5 27:23 29