Sport 27.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

4. HNL: Čukovec pobijedio Čakovec

SRAČINEC 1
SLOBODA 5
Sračinec - igralište Sračinca. Gledatelja: 200. Sudac. Bubek (Miklavec). Strijelci: 0.1 Levec (32, 11m), 0:2 Angel (38), 0:3 Goricaj (41), 0:4 Goricaj (52), 0:5 Goricaj (84), 1:5 Galeković (88).
Sloboda: Kolar, Buhanec, Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Srnec, Borko (84. D. Novak), Heđa (58. Hižman), Goricaj (86. G. Petek), D. Petek. Trener Stjepan Petek
Rapsodija u plavom. Mislimo na igru Slobode čija momčad u pravo vrijeme dolazi u pravu formu. Pred finiš prvenstva i utakmicu finala međimurskog kupa. Igrali su igrači trenera Peteka vrlo dobro, angažirano, i što je najvažnije efikasno, ni u jednom momentu nisu dozvolili domaćinu da im ugrozi pobjedu, kontrolirali su svih 90 minuta igru i rezultat. (J.F.)

SLOGA 1
DINAMO (P) 1
Čakovec - igralište NK Sloga. Gledatelja 200. Sudac: Čosić. Strijelci: 0:1 Cirkvenčić (75), 1:1 Vugrinec (79).
Sloga: Perčić, Vurušić, Jedjud, Obadić, Vabec, Kolar, Glad (62. Mihalković), Vabec, Bajzek, Vugrinec, Zoka. Trener: Ivan Hamonajec
Dinamo/P: Rebernik, Klekar (85. Marčec), Jančec, Dar. Žulić, Križaić, Lovrenčić, Dan. Žulić (62. Dominić), Štampar, Mihalović (46. Debelec), Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Derbi kola završio je bez pobjednika što je prema zbivanjima na terenu i najrealniji rezultat. Gosti su poveli nakon majstorije Cirkvenčića koji je nanizao nekoliko domaćih igrača, izbio sam pred vratara i preciznim udarcem postigao pogodak. Samo četiri minute kasnije nakon prekršaja nad Vugrincem isti igrač s oko 20-ak metara metara postiže izjednačujući pogodak. U 85. minuti gosti su protestirali kod glavnog suca nakon što je njihov igrač Ružić bio srušen u šesnaestercu smatrajući da se radilo o najstrožoj kazni. (Z.P.)

DINAMO (D) 1
PLITVICA 2
Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 100. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Meljnjak (12), 0:2 Ister (40), 1:2 Strahija (58).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Baranašić, Tizaj, Vargek, Topalović, Krznar, Strahija, Peras, Vugrinec (46. Ovčar). Trener: Mladen Bubek
Novi poraz Dinama protiv Plitvice koja je u prvih 45 minuta utakmice iskoristila sve slabosti domaće obrane te pogocima Meljnjaka i Istera ostvarila na kraju nedostižnu prednost od 0:2. U nastavku domaćin je dominirao, od 58. minute smanjio rezultat pogotkom Strahije, imao je prilike i za nešto više ali ih nije iskoristio te su gosti sretni napustili Domašinec. (Z.P.)

TRNAVA 3
GRANIČAR 3
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja Sudac: Belović. Strijelci: 1:0 Ribić (11), 1:1 V. Kos (25), 1:2 V. Kos (47), 1:3 V. Kos (49), 2:3 Ribić (56), 3:3 Katanec (86).
Trnava: F. Farkaš, I. Jakšić (46. Malović), Baksa, Blagus (85. Pintar), Katanec, Gudlin, Ribić, Vlah, S. Jakšić, Pongrac (52. Blažek). Trener: Zlatko Bađari
Graničar: Paveli, Nađ (46. Radmanić), Horvat, Latin, Matotek, Habuš, Matulin, Hertelendi, F. Kos, Gorupić, V. Kos. Trener: Branko Lipić
Međimurski derbi donio je borbenu, čvrstu i neizvjesnu utakmicu koja je na kraju završila bez pobjednika. Domaćin je bolje otvorio utakmicu te je već u 11. minuti poveo pogotkom Ribića, Gosti preko trostrukog strijelca na ovoj utakmici Vilijana Kosa do 49. minute preokreću na 1:3. Ipak, do kraja domaći uspijevaju preko Ribića smanjiti te Katanca u 86. poravnati na 3:3. (Z.P.)

ČUKOVEC ‘77 5
ČAKOVEC 3
Čukovec - igralište NK Čukovec. Gledatelja 100. Sudac: Halaček. Strijelci: 0:1 Balent (22), 1:1 Vukina (32), 1:2 Vurušić (37), 2:3 Balent (44), 3:3 Begović (51), 4:3 Vukina (73), 5:3 A. Vuk (85).
Čukovec ‘77: Mikulan (46. D. Lehki), A. Lehki, Zvonarek, M. Mihoci, D. Mihoci, Poljak, Begović, Lončarić, Vukina, D. Vuk (46. Bartolić), A. Vuk
Čakovec: Petković, Pintarić, Novak, Malović (42. Tomašek), Antonović, Hadžić (37. Pokupec), Vurušić, Balent, Florijanić, J. Novak (21. Jambrošić), D. Novak. Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Čukovca potpuno su zasluženo ostvarili prvu proljetnu pobjedu svladavši oslabljeni Čakovec. U prvom poluvremenu gosti su imali inicijativu te su pogocima Balenta i Vurušića na odmor otišli s vodstvom 3:2. U nastavku domaćin je dominirao terenom te uspio preokrenuti rezultat i ostvariti zasluženu pobjedu. Ovom pobjedom Čukovec se približio Mladosti na jedan bod, a u sljedećem kolu sastaju se s njima i pobjedom bi mogli napraviti veliki korak ka opstanku u ligi. (Z.P.)

Ostali rezultati 23. kola: Novi Marof - Podravina 1:3, Ivančica - Mladost 11:0.
14. Dinamo/D 23 3 2 18 23:79 11
Parovi 24. kola: Sloboda - Ivančica, Mladost - Čukovec ‘77, Čakovec - Trnava, Graničar - Novi Marof, Podravina - Dinamo (D), Plitvica - Sloga, Dinamo (P) - Sračinec.

FIZIOTERAPEUT NK-a ČAKOVEC BOŽO JURAČIĆ:
Ovo je sramota što se događa u klubu
Nakon utakmice fizioterapeut NK Čakovca Božo Juračić bio je vidno razočaran zbivanjima u klubu, te nam je u kratkom razgovoru rekao:
- Sramota je što naš klub proživljava i na što je spao. Utakmicu smo odigrali s pet kadeta koji su nastupili sa specijalističkim pregledima. Uprava kluba došla je na utakmicu koju je napustila dvadesetak minuta prije njenog završetka. Nigdje nikog nakon utakmice, uz igrače je trener Orehovec i samo ja koji uz sve poslove koje obavljam moram biti i oružar jer nema tko čak i pokupiti dresove koje sad vozim u svom autu. Na što je došao naš klub velika je sramota, igrači poslije utakmice te treninga ne dobivaju niti običnu vodu.
Nakon svega postavlja se pitanje kako to da su dan prije utakmice odgovorni NK Čakovca na konferenciji za novinare tvrdili suprotno - da je u klubu sve u redu?!