Sport 08.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Dinamo (D) konačno pobijedio

SLOBODA 0
PODRAVINA 3
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 300. Sudac: Čosić (Vž). Strijelci: 0:1 Valjak (14), 0:2 Vađunec (85), 0:3 Sušec (89).
Sloboda: Kolar, Buhanec, Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Heđa (46. Hižman), Borko (75. G. Petek), Goricaj, Novak, D. Petek. Trener Petek
Gosti su opravdali ulogu favorita iako su do pobjede došli teško. U prvom poluvremenu iz jedne šanse postigli su vodeći gol, kod tog rezultata dvojbena situacija kada sudac Čosić nije sudio kazneni udarac za domaće. Da je, utakmica bi sigurno krenula drugim tijekom. Gosti su se u drugom dijelu uspjeli obraniti od velike inicijative Slobode i u finišu postići dva pogotka za preuvjerljivu pobjedu. (jf)
PLITVICA 0
GRANIČAR 3
Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja: 50. Sudac: Belović (Novo Selo na Dravi). Strijelci: 0:1 V. Kos (17), 0:2 V. Kos (38), 0:3 Hertelendi (43).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Gorupić, Matulin, Habuš, Paveli (75. Horvat), Hertelendi (85. Nađ), Čižmešija, F. Kos (82. Vukotić), V. Kos
Tijekom čitave utakmice Kotoripčani su dominirali. Dezorijentirani domaćin prvi je put pokleknuo u 17. minuti. Domaći su imali prigode za izjednačenje kada im je nesmotrena obrana gostiju darovala kazneni udarac. Izveo ga je Meljnjak na način da je promašio i zaštitnu ogradu iza vrata Kotoripčana. Gosti su naprosto „letjeli“ terenom i prava je šteta što se mreža domaćih nije zatresla više puta. (mg)
DINAMO/P 1
ČAKOVEC 1
Palovec - igralište NK Dinamo. Gledatelja 150. Sudac: Horvat (Savska Ves). Strijelci: 1:0 Cirkvenčić (74), 1:1 J. Novak (90).
Dinamo/P: Rebernik, Klekar, Jančec, Dar. Žulić, Križaić, Lovrenčić (79. Marčec), Debelec (90. Šegović), Dan. Žulić (57. Juras), Štampar, Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović (46. Sakač), Antonović, Vlah (68. Begović), Vurušić, Balent, Bukal (62. M. Novak), Simon, J. Novak. Trener: Željko Orehovec
Bliže pobjedi bili su domaći. U prvom dijelu dominirali su terenom, a inicijativa je urodila plodom u 74. minuti kada je ubačenu loptu od Štampara glavom skrenuo Cirkvenčić za 1:0. I kada se očekivalo da će utakmica završiti pobjedom domaćina u posljednjoj minuti u gužvi najbolje se snašao J. Novak te je glavom postigao pogodak za konačnih 1:1. (zp)
SLOGA 3
IVANČICA 1
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Vugrinec (Ludbreg). Strijelci: 1:0 Bajzek (36), 2:0 Vugrinec (50), 3:0 Vugrinec (78), 3:1 Kocijan (78).
Sloga: Perčić, Mihalković, Jeđud, Zoka, D. Vabec, D. Glad (84. Vurušić), R. Glad, Da. Vabec, Bajzek (65. Jurinec), Balić, Vugrinec. Trener: Ivan Hamonajec
Unatoč kiši i teškom terenu Čakovčani su igrali dobro, kontrolirali igru i rezultat, realizirali gotovo sve prilike… Nakon vodstva 1:0 iz prvog poluvremena, u drugom su postigli još dva gola te desetak minuta pred kraj riješili pitanje zasluženog pobjednika. Gosti su postigli tek ‘počasni’ gol. Tako su domaći nastavili niz dobrih igara u drugom dijelu prvenstva. (jf)
DINAMO/D 3
ČUKOVEC ‘77 0
Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 150. Sudac: Toplišnjak. Strijelci: 1:0 Vugrinec (32), 2:0 N. Krznar (60, 11m), 3:0 Strahija (74).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek (85. Vargek), Jesenović, Težački, Jakšić, Herman, N. Krznar, Strahija, A. Krznar (77. Ovčar), Vugrinec (81. Baranašić). Trener: Mladen Bubek
Čukovec ‘77: Lehki, Vuk, Zvonarek, Poljak, D. Mihoci, M. Mihoci (59. F. Jezerčić), Vuk, Begović, Vukina, Bartolić, Božek (75. M. Jezerčić). Trener: Dušan Sraka
Derbi začelja protekao je na momente u preoštroj igri što je rezultiralo s 8 žutih i 2 crvena kartona, te nakon dugog vremena pobjedu domaćina. U 32. minuti Vugrinec iz slobodnog udarca postiže pogodak za 1:0. U 60. iz slobodnog udarca Hermana lopta pogađa u ruku igrača u zidu i sudac svira najstrožu kaznu. S ovom odlukom teško su se pomirili gosti, posebno Begović koji je zaradio crveni karton. Siguran realizator najstrože kazne je N. Krznar. Na 3:0 povisuje Strahija solo akcijom dok je u 87. minuti nakon drugog žutog prijevremeno pod tuš morao otići Vukina. (zp)
N. MAROF 2
TRNAVA 2
Novi Marof - igralište NK Novi Marof. Gledatelja: 50. Sudac: Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 0:1 Malović (5), 0:2 Blagus (51), 1:2 Horvat (60) 2:2 Mikulec (85).
Trnava: Jesenović, Vlah (89. Bašnec), Baksa, I. Jakšić, Katanec, Gudlin, Ribić, Blagus, S. Jakšić, Pongrac, Mlaović (86. Blažek). Trener: Zlatko Bađari
U prvom dijelu gosti iz Goričana su u svim elementima igre nadigrali domaćina. Bili su bolji stvorivši sijaset prigoda koje nisu realizirali zahvaljujući vrhunskim obranama domaćeg vratara Ključarića. Nakon 2:0 malo su stali, ali sasvim dovoljno da domaći izjednače i preuzmu igru pa je na kraju rezultat realan. - U tri utakmice 5 bodova lijep je uspjeh. U nedjelju nam dolazi Dinamo iz Domašinca. Cijenimo svakog protivnika, no u našu pobjedu ne sumnjam, riječi su kapetana Trnave Roberta Kataneca. (MG)