Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Palovčani porazili lidera!

SLOBODA 1
PLITVICA 0
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelac: 1:0 Srnec (71).
Sloboda: Kolar, Borko (46. Hižman), Angel, Buhanec, Levec, Katanec, Srnec, Heđa (46. Kamenar), Goricaj, Da. Novak, D. Petek (70. Tkalec). Trener Stjepan Petek
Domaći su drugi dio prvenstva otvorili pobjedom. Po svemu zasluženom koja je mogla biti i uvjerljivija. Bilo je teško igrati, teren je onemogućavao bolju igru. Domaći su i tu bili bolji, posebno u zadnjem dijelu kada je odlučen pobjednik. (J. Freiler)
TRNAVA 5
ČUKOVEC ‘77 0
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja. 200. Sudac: Matija Horvat (Savska Ves). Strijelci: 1:0 Mesarić (2), 2:0 Poljak-ag (25), 3:0 Vlahek (58), 4:0 Farkaš (72), 5:0 Vlah (86).
Trnava: Jesenović, Jakšić, Baksa, Farkaš, Katanec, Gudlin, Blagus (76. Varošanec), Pongrac (59. Ribić), Malović, Mesarić, Vlahek (61. Vlah). Trener: Zlatko Bađari
Čukovec: Lehki, A.Vuk, Zvonarek, Poljak, Mihoci, Pavlic, D. Vuk, Lončarić (89. M. Jezerčić), D. Božek, Begović, M. Božek (71. F. Jezerčić). Trener: Dušan Sraka
Donjomeđimurski derbi može epitet dobiti glede pet pogodaka koje su domaći vrlo lako zabili oslabljenim i indisponiranim gostima. Obostrano, igra nije obilovala posebno kvalitetom, više je to ličilo na prijateljsko odmjeravanje snaga. U takvoj igri, stekli smo dojam, domaći su mogli postići i znatno više pogodaka, a postignuti su plod smišljenih i organiziranih akcija. Posebno je bilo zanimljivo zakucavanje lopte glavom Miroslava Poljaka u vlastitu mrežu nakon dobrog ubačaja Borisa Pongraca pred vrata gostiju. Gosti su imali tek jednu izglednu prigodu u 80. minuti kada je Željko Jesenović nogom obranio udarac Admira Vuka. Najbolji na terenu je ipak bio sudac Matija Horvat. (M. Grubić)
SRAČINEC 1
GRANIČAR 1
Sračinec - igralište NK Sračinec. Sudac: Kristinko Jalušić (Kuršanec). Strijelci: 0:1 Hertelendi (28), 1:1 Bosak (52).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Gorupić, Latin, Habuš, Matulin (69. Trstenjak), Hertelendi, Čižmešija (87. Paveli), F. Fos, V. Kos
Gosti su od samog početka imali prevlast u igri. U svim segmentima su nadigrali domaće, a veliki saveznik u tome im je bio jaki vjetar. Pogodak gostiju iz slobodnog udarca s 35 metara udaljenosti rezultat je dobro izrađene akcije. Domaći mogu biti sretni što su na odmor otišli samo s jednim zgoditkom u svojoj mreži. U nastavku susreta dominantna igra domaćih svega 10 minuta, a što je rezultiralo brzim izjednačenjem. To je za njih previše jer su u svih 90 minuta svega 3 put uputili udarce prema gostujućim vratima. (M. Grubić)
DINAMO (D) 0
MLADOST 3
Domašinec - igralište Kokotov vez. Gledatelja 150. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Erhat (48), 0:2 Erhat (85), 0:3 Lončarić (89).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Krznar (70. Lovrek), Jakšić, Tizaj, Hmelina (86. Ovčar), Težački, Krznar, Herman (55. Strahija), Peras, Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Na proljetnoj premijeri nogometaši Dinama iz Domašinca u vrlo važnoj utakmici za opstanak u ligi s Mladosti iz Varaždina nisu uspjeli ostvariti povoljan rezultat. U prvom dijelu domaćin je bio bolja ekipa koja je stvorila nekoliko odličnih prilika za pogodak koje nije iskoristila. U nastavku gosti su ubrzo poveli da bi u samoj završnici s dva pogotka otklonili sve dileme oko pobjednika. (Z. Premuš)
SLOGA 1
ČAKOVEC 1
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Marinko Čosić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Novak (40), 1:1 Vugrinec (57).
Sloga: Novak, Kolar, Zoka, Obadić, D. Vabec, D. Glad, R. Glad (80. Orehovec), Da. Vabec, Vrbanec (59. Bajzek), Balić, Vugrinec (90. Jeđud). Trener: Ivan Hamonajec
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović, Antonović, Vlah, Murković (55. Hađić), Balent (66. Begović), Bukal (46. Vurušić), Simon, Novak. Trener: Želimir Orehovec
Već u 1. kolu nastavka lokalni derbi čakovečkih predstavnika, koji je zadovoljio gledatelje iako nije bilo više pogodaka. Za što je pak bilo prilika s obje strane. Svakoj je momčadi pripalo igrom po jedno poluvrijeme, prvo Čakovcu uz pomoć vjetra, drugo Slogi iz istih razloga. Ispada na kraju da je rezultat realan, iako su domaći u 90. minuti propustili veliku priliku. No zadovoljni su i osvojenim bodom više od Čakovca čijem je mladom sastavu na ruku išao rezultat iz Palovca te se izjednačio na vrhu s vodećim Ludbrežanima. (J. Freiler)
DINAMO (P) 2
PODRAVINA 1
Palovec - igralište Dinama. Gledatelja 150. Sudac: Novosel. Strijelci: 1:0 Lovrenčić (8), 1:1 Golenja (15), 2:1 Štampar (37).
Dinamo/P: Rebernik, Klekar (61. Dan. Žulić), Jančec, Dar. Žulić, Dominić (64. Juras), Lovrenčić, Debelec (69. Marčec), Štampar, Mihalović, Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Obistinile su se naše prognoze da će Dinamo iz Palovca biti kvalitetna ekipa koja će mnogima pomrsiti račune. To su na svojoj koži najbolje osjetili nogometaši lidera prvenstva Podravine iz Ludbrega. Utakmica je odigrana po jakom vjetru. Domaćini su vodeći pogodak postigli već u 8. minuti preko Lovrenčića koji je s 35 metara savladao gostujućeg vratara. Gosti se vraćaju u utakmicu u 15. minuti pogotkom Golenja da bi u 37. minuti Štampar s velike daljine postigao pogodak vrijedan pobjede. Nakon utakmice zasluženo slavlje domaćih igrača i navijača. Kapetan domaćih Darko Žulić nam je rekao:
- Ušli smo u utakmicu motivirano da postignemo što bolji rezultat protiv vodeće Podravine. Borbenom i agresivnom igrom uspjeli smo potpuno zaustaviti kvalitetne goste i ostvariti zasluženu pobjedu. Pohvalio bih suigrače na odličnoj predstavi. (Z. Premuš)

Preostali rezultat 14. kola: Novi Marof - Ivančica 5:2.
1. Podravina 14 11 2 1 61:6 35
2. Čakovec 14 11 2 1 53:10 35
3. Graničar 14 8 1 5 29:15 25
4. Sloga 14 7 4 3 28:16 25
5. Sloboda 14 8 1 5 26:15 25
6. Trnava 14 7 3 4 21:16 24
7. Sračinec 14 6 4 4 16:18 22