Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Palovčani potopili Čukovec

DINAMO (D) 2
SLOBODA 0
Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 150. Sudac: Belović. Strijelci: 1:0 Peras (44, 11m), 2:0 Strahija (67).
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Vargek (89. Baranašić), Tizaj, Jakšić, N. Krznar, A. Krznar, Strahija (88. Topalović), Peras, Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Sloboda: Kolar, Borko, Petek, Buhanec (51. Kamenar), Levec, Katanec, Heđa (46. Novak), Hergotić (63. Dr. Petek), Goricaj, Srnec, Angel. Trener: Stjepan Petek
Važna i potpuno zaslužena pobjeda Dinama protiv kvalitetne Slobode iz Slakovca s kojom su se primakli pretposljednjem Čukovcu na svega tri boda. Nakon nekoliko propuštenih prilika gostiju domaćin je nakon igranja rukom gostujućeg igrača u svom šesnaestercu poveo iz opravdanog kaznenog udarca. U nastavku u 67. minuti Strahija je ukrao loptu gostujućim igračima te izbio sam pred gostujućeg vratara i poentirao za konačnih 2:0. U poslijednih minutama prijevremeno je pod tuš morao gostujući igrač Kamenar a ubrzo za njim i domaći A. Krznar. (Z. Premuš)
N. MAROF 2
SLOGA 1
Novi Marof - igralište Novog Marofa. Gledatelja: 150. Sudac: Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Hasija (15, 11m), 2:0 Hasija (65), 2:1 Bajzek (80).
Sloga: Perčić, Jeđud, Zoka (70. Mihalović), Obadić, Vabec, Kolar, R. Glad, D. Glad (77. Jurinec), Balić, Bajzek, Vugrinec. Trener: Ivan Hamonajec
Čakovčani su se iz Novog Marofa vratili razočarani. Imaju velikih primjedbi na prvi pogodak domaćina, tvrde da je postignut iz nepostojećeg kaznenog udarca. Igrali su u prvom poluvremenu i slabije od očekivanja, u drugom bolje. Mogli su tada postići bolji rezultat da su prije postignutog gola realizirali nekoliko izglednih prilika, a tvrde da im sudac nije sudio čak dva kaznena udarca. (J. Freiler)
TRNAVA 1
SRAČINEC 2
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja: 200. Sudac: Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Kolarić (6), 0:2 Kolarić (53), 1:2 Pintar (89).
Trnava: Jasenović, Vlah, Farkaš, Jakšić, Katanec, Gudlin, Mesarić (74. Pintar), Blagus (68. Markušić), Vlahek (60. Blažek), Pongrac, Baksa. Trener: Zlatko Bađari
Pognute glave (na slici) su domaći nogometaši napustili svoj travnjak. Pomalo postiđeni, ali bez razloga, jer su i drugu nedjelju za redom poraženi. Zasluženo su ih porazili bolji gosti koji su čitavi tijek susreta bili bolji, imali su više od igre, stvarali više prigoda od kojih su samo dvije završile u mreži Jasenovića. - Došli smo u Goričan pobijediti, igrati hrabro, nametnuti svoju igru u čemu smo u potpunosti uspjeli, rekao je Tomislav Križanec, predstavnik gostiju. Domaćima može biti jedino opravdanje što su nastupili desetkovani. (M. Grubić)
ČUKOVEC ‘77 0
DINAMO (P) 11
Čukovec - igralište NK Čukovec. Gledatelja 100. Sudac: Kolarić (NSR). Strijelci: Mihalović, Debelec, Lovrenčić - tri pogotka, Cirkvenčić i Štampar.
Čukovec ‘77: Mikulan, Vuk, Pavlic, Lehki, Mihoci, Jezerčić, Bartolić, Begović, Vukina, Jezerčić, Zvonarek
Dinamo/P: Rebernik, Jančec, Dar. Žulić, Križaić, Dominić (46. Debelec), Lovrenčić, Dan. Žulić (59. Marčec), Štampar, Mihalović (67. Šegović), Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Domaća momčad koja se nalazi u očito velikoj kako organizacijskoj tako i igračkoj krizi nije se mogla suprotstaviti raspoloženim Palovčanima koji su u prvom poluvremenu postigli 4, a u drugom 7 pogodaka. (Z. Premuš)
ČAKOVEC 3
GRANIČAR 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja:150. Sudac: Halaček (Virje). Strijelci: 1:0 Bukal (23), 2:0 Bukal (75), 3:0 M. Novak (82).
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović, Antonović, Vlah (46. Sakač), M. Novak, Balent (62. Hađić), Bukal, Simon (84. Mihalic), J. Novak. Trener: Želimir Orehovec
Graničar: Tropšek, Radmanić (60. Latin), Fundak (46. Matotek), Gorupić (46. Horvat), Matulin, Habuš, Paveli, Hertelendi, Čižmešija, F. Kos, V. Kos. Trener: Branko Lipić
Lokalni derbi nije zadovoljio, bilo je previše “praznog hoda” za bolji dojam. Prvih 45 minuta uglavnom izjednačeno, priliku za domaće nije u 41. minuti iskoristio Jurica Novak, kod gostiju u 45. minuti Vilim Kos. Vodeći pogodak u 23. minuti postigao je snalažljivi Dino Bukal, uz pomoć gostujuće petice Marka Matulina. Od 45. minute Čakovčani su igrali s 10 igrača, drugi žuti nepotrebno je dobio Nino Pintarić. S 10 igrača Čakovčani su kontrolirali igru i rezultat do 62. minute kada Vilim Kos nije iskoristio priliku koja se ne može i smije propustiti, sam pred praznim golom nije uspio loptu poslati u mrežu. Kazna je stigla u 75. minuti, Dino Bukal je postigao pogodak iz dobro izvedenog slobodnog udarca s više od 30 metara iskosa. Pobjedu je potvrdio Marko Novak u finišu susreta, koji se je odužio više od 10 minuta. Razlog - nije bilo pobirača lopti pa su dugo ‘putovale’ u igralište kada su bila izvan njega. Priliku za bar počasni gol gostiju ponovo u 90. minuti nije iskoristio Vilim Kos.
P.S. Ovom prilikom dok je još vrijeme valja podsjetiti odgovorne u klubu, ako ih ima, ali i sve ljubitelje sporta i nogometa da NK Čakovec ove godine treba proslaviti vrijedan i evidentan jubilej. Kao najstariji međimurski nogometni klub - 90 godina uglavnom do sada uspješnog rada i djelovanja. Da netko kasnije ne kaže da se taj podatak nije znao. (J. Freiler)