Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Sloboda potopila Mladost

SLOBODA 12
MLADOST 1
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja:100. Sudac: Vugrinec (Ludbreg). Strijelci: 1:0 Heđa (2), 2:0 Levec (3), 3:0 D. Novak (10), 3:1 Golubić (20), 4:1 D. Novak (21), 5:1 Kamenar (23), 6:1 Heđa (33), 7:1 Srnec (48), 8:1 Borko (50), 9:1 Srnec (56), 10:1 D. Novak (68), 11:1 Goricaj (70), 12:1 D. Petek (86).
Sloboda: Kolar, Buhanec (58. D. Petek), Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Srnec, Hergotić (36. D. Petek), Heđa (46. Goricaj), D. Novak, Borko. Trener: Stjepan Petek
Rezultat je najbolji pokazatelj viđenoga na igralištu Slobode. Bila je to utakmica “mačke i miša”, kad kažemo da su domaći mogli još uvjerljivije pobijediti, rekli smo sve o njihovoj ali i igri gostiju koji su pred tjedan dana pobijedili Čakovec. Slakovčani i dalje potvrđuju da se radi o vrlo kvalitetnom sastavu s isto takvim stručnim stožerom i vjernim gledateljima. (J. Freiler)

ČAKOVEC 2
IVANČICA 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 50. Sudac: Čosić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Bukal (15), 2:0 Simon (69).
Čakovec: Petković, V. Pintarić, Sakač, Malović, Antonović, Hađić, Vlah, M. Novak (46. Vurušić), Bukal, Simon, J. Novak. Trener: Želimir Orehovec
Utakmica odigrana po vjetru i kiši. U prvom poluvremenu terenska inicijativa domaćih što je rezultiralo vodećim pogotkom Bukala. Gosti orijentirani na obranu prijetili su brzim kontrama, imali nekoliko prilika, ovaj je put domaći vratar Petković bio vrlo siguran. U drugom dijelu domaći su igrali nešto slabije, postigli su međutim drugi pogodak i riješili pitanje zasluženog pobjednika. Uoči utakmice bilo je dileme hoće li se igrati zbog suspenzije čakovečkog kluba. U zadnji je čas navodno plaćena kazna od 8.067 kuna pa je igrano. U klubu tijekom tjedna najavljuju konferenciju za novinare, biti će zanimljivo čuti neka obrazloženja o stanju u klubu, a također i odgovore na neka naša pitanja. (J. Freiler)

GRANIČAR 6
ČUKOVEC ‘77 3
Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 100. Sudac: Horvat (S. Ves). Strijelci: 1:0 Hertelendi (2, 11m), 2:0 V. Kos (12), 3:0 V. Kos (21), 3:1 Vukina (28), 4:1 F. Kos (31), 5:1 V. Kos (35), 5:2 M. Mihoci (69), 5:3 Vukina (74, 11 m), 6:3 Horvat (85).
Graničar: Tropšek, Nađ, Fundak, Gorupić, Matotek, Habuš, Paveli, Hertelendi, Matulin (46. Horvat), F. Kos, V. Kos (46. Vukotić). Trener Branko Lipić
Čukovec ‘77: D. Lehki, Zvonarek, A. Lehki, M. Mihoci, D. Mihoci, Pavlic, Begović, D. Vuk, Vukina, Zimić, A. Vuk
Prvo poluvrijeme domaći su dobili rezultatom 5:1, a drugo gosti 2:1. Ističemo to zbog toga jer su domaći u drugom dijelu neopravdano stali. Valjda su bili zadovoljni postignutim pogocima od kojih su braća Vilim i Filip Kos postigli četiri. Igru koju su demonstrirali domaći u drugom dijelu treba što prije zaboraviti. Kod rezultata 5:1 revoltirani vratar gostiju Darko Lehki je htio napustiti svoja vrata. Ostao je na nagovor kapetana Dominka Mihocija pokazavši da je prije svega sportaš. (M. Grubić)

PODRAVINA 8
TRNAVA 1
Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Jalušić (Kuršanec). Strijelci: 1:0 Golenja (10), 2:0 M. Vađunec (11), 3:0 M. Vađunec (19), 4:0 Vručina (35), 5:0 Sušec (49), 5:1 I. Jakšić (63) 6:1 Sušec (69), 7:1 Krušelj (84), 8:1 Golenja (89).
Trnava: F. Farkaš, D. Farkaš, Baksa, Blagus, Katanec, Gudlin, Ribić (75. Markušić), Vlah (67. Blažek), S. Jakšić, Pongrac (46. I. Jakšić) Malović. Trener: Zlatko Bađari
Golenja je u 10. minuti otvorio i u pretposljednjoj minuti svojim drugim pogotkom zatvorio sudbinu Trnave koju domaći nisu nimalo štedjeli. Znali su da ovom pobjedom definitivno rješavaju naslov prvaka i upravo tako su i igrali. Do 11. minute Goričanci su se im uspjeli suprotstavljati, no nakon toga spasa od potopa nije bilo. U nedjelju u Goričan dolaze Kotoripčani. - Uvijek atraktivan protivnik. Vjerujemo u obostranu korektnost, dobri nogomet i obećavam da gledatelje nećemo razočarati, riječi su kapetana domaćih Roberta Katanca. (M. Grubić)

DINAMO/P 6
DINAMO/D 0
Palovec - igralište NK Dinamo. Gledatelja 150. Sudac: Halaček. Strijelci: 1:0 Ružić (26), 2:0 Debelec (32), 3:0 Marčec (34), 4:0 Klekar (38), 5:0 Cirkvenčić (75), 6:0 Mihalović (82).
Dinamo/P: Rebernik, Klekar, Dar. Žulić, Križaić (82. Halić), Dominić, Marčec (75. Švenda), Debelec, Dan. Žulić (46. Juras), Mihalović, Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Jakšić, Tizaj, Vargek, Krznar, Topalović, Baranašić, Vugrinec, Peras. Trener: Mladen Bubek
Već u prvom poluvremenu domaćin je s četiri pogotka riješio pitanje pobjednika. U nastavku gosti koji su nastupili oslabljeni pokušali su doći do pogotka ali bezuspješno dok je domaćin još dva put postigao pogotke. (Z. Premuš)

SRAČINEC 3
SLOGA 3
Sračinec - igralište Sračinca. Gledatelja: 100. Sudac: Toplišnjak (N. Ves). Strijelci: 1:0 Miko (10, 11 m), 2:0 Miko (20), 2:1 Bajzek (33), 3:1 Miko (48, 11m), 3:2 Balić (60, 11 m), 3:3 Vugrinec (89).
Sloga: Perčić, Vurušić, Zoka (80. Jeđut), Obadić, D. Vabec, Jurinec (84. Mihalović), Da. Vabec, Bajzek, Balaić, Vugrinec, Kolar. Trener: Ivan Hamonajec
Utakmica puna preokreta, s 3 dosuđena kaznena udarca, na 2 suđena domaćinima iz redova čakovečkog kluba velike primjedbe. U takvoj ‘atmosferi’ po teškom, kišom natopljenom terenu Čakovčani su uspjeli u samom finišu utakmice preko Vugrinca postići izjednačujući gol i neporaženi se vratiti kući. (J. Freiler)

Preostali rezultat 22. kola: Plitvica - Novi Marof 8:3.
1. Podravina 22 19 2 1 102:10 59
2. Čakovec 22 14 4 4 65:24 46
3. Dinamo/P 22 12 3 7 54:33 39
4. Sračinec 22 11 6 5 37:28 39
5. Sloboda 22 12 2 8 46:25 38
6. Sloga 22 10 8 4 44:25 38
7. Graničar 22 12 1 9 46:29 37