Sport 06.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

4. HNL: Sloboda svladala Čakovec

SLOBODA 3
ČAKOVEC 1
Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 300. Sudac: Belović (N.S. na Dravi). Strijelci: 1:0 Katanec (3), 2:0 Hergotić (52), 2:1 J. Novak (76), 3:1 Goricaj (86).
Sloboda: Kolar, Buhanec, Angel, D. Novak, Levec, Katanec, Srnec, Heđa (46. Goricaj), Hergotić, D. Novak (81. Tkalec), Borko (58. Hižman). Trener: Stjepan Petek
Čakovec: Petković, Pintarić, Sakač, Malović, Antonović, Vlah (56. Vurušić), M. Novak, Balent, Bukal, Hađić, J. Novak. Trener: Želimir Orehovec
Lokalni derbi dobili su nogometaši Slobode, Čakovčani su zaslužili prema igri bolji rezultat da su imali sigurnijeg vratara. Nakon vodstva domaćih kada je pogriješio Petković, Čakovčani nisu iskoristili bolju igru i nekoliko izglednih prilika. Za to su kažnjeni još jednim pogotkom, još je jednom pogriješio vratar Čakovčana. Jurica Novak smanjio je ishod, mogli su igrači trenera Orehovca poravnati rezultat ali nisu, primili su u finišu još jedan pogodak. (J.F.)
GRANIČAR 6
MLADOST 2
Kotoriba - sportski park. Gledatelja:110. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 1:0 F. Kos (7), 1:1 Petermanec (9), 2:1 Čižmešija (18), 3:1 F. Kos (47), 4:1 V. Kos (57), 5:1 F. Kos (72), 5:2 Aš (74), 6:2 Gorupić (76).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak (46. Nađ), Matulin (46. Gorupić), Matotek, Habuš, Paveli, Hertelendi, Čižmešija (22. Horvat), F. Kos, V. Kos. Trener: Branko Lipić
Nakon tri ‘sušna’ kola Kotoripčani su zabilježili pobjedu protiv slabih gostiju iz Varaždina. To ni u kom slučaju ne umanjuje njihov uspjeh jer je pobjeda rezultat njihove nadmoći. Stekli smo dojam da je rezultat mogao biti i znatno veći samo da su domaći ubacili u „brzinu više“. Karakteristika susreta je mali broj gledatelja, prvi proljetni pogodak srednjeg napadača domaćih Borisa Čižmešije, dosadna proljetna kiša i vrlo dobro suđenje Nine Vugrinca i 4 pogotka braće Kos. (M.G.)
PLITVICA 5
ČUKOVEC ‘77 0
Gojanec - igralište NK Plitvice. Sudac Jalušić. Strijelci: Buhin 2, Horvat 2, Melnjak.
Čukovec ‘77: D. Lehki, A. Lehki, Zvonarek, Pavlic, Mihoci, Poljak, Bartolić (86. Jezerčić), Begović, Vukina, V. Vuk, A. Vuk
Nastavak serije poraza nogometaša Čukovca. U Gojancu Plitvica je u prvom poluvremenu postigla tri, u drugom dva za konačnih 5:0. (Z.P.)
DINAMO/P 4
TRNAVA 2
Palovec - igralište NK Dinamo. Gledatelja 200. Sudac: Horvat. Strijelci: 1:0 Dan. Žulić (34), 2:0 Štampar (52), 2:1 Katanec (63), 3:1 Cirkvenčić (83), 4:1 Cirkvenčić (86), 4:2 Jakšić (88).
Dinamo/P: Rebernik, Jančec, Dar. Žulić, Križaić, Dominić (46. Klekar), Lovrenčić, Debelec (46. Mihalović), Dan. Žulić (72. Marčec), Štampar, Cirkvenčić, Ružić. Trener: Ivan Dominić
Trnava: Farkaš, Mesarić (59. Farkaš), Baksa, Jakšić, Katanec, Gudlin (74. Blažek), Ribić, Blagus, Malović, Pongrac, Jakšić (56. Vlah). Trener: Zlatko Bađari
Nastavak uspješne serije Palovčama i nova pobjeda, ovaj put u međimurskom derbiju. Domaćin je poveo u 34. minuti prekrasnim pogotkom Danijela Žulića koji je sa 16 metara zatresao mrežu nemoćnog vratara Farkaša. Na 2:0 povisuje također lijepim pogotkom iz daljine Štampar. Gosti uspijevaju smanjiti u 63. minuti preko Katanca. Kreću na sve ili ništa a tu se otvara mogućnost kontre gdje je najjači Cirkvenčić koji s dva pogotka dinamovcima donosi prednost od 4:1. (Z.P.)
SLOGA 2
DINAMO/D 2
Čakovec - igralište NK Sloga. Gledatelja 150. Sudac: Halaček. Strijelci: 1:0 Obadić (28), 1:1 Težački (32), 2:1 Vugrinec (33), 2:2 Peras (79).
Sloga: Perčić, Mihalković, Jeđud, Obadić, Dam. Vabec, D. Glad (60. Kolar), R. Glad, Dar. Vabec, Zoka (82. Jurinec), Balić, Vugrinec. Trener: Ivan Hamonajec
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Vargek, Tizaj, Jakšić, N. Krznar, Težački, Strahija (89. Ovčar), Peras, Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Međimurski derbi s puno neizvjesnosti koji je završio bez pobjednika. Domaćin je poveo u 28. minuti nakon izrađene akcije pogotkom Obadića. Četiri minute kasnije Težački je prekrasnim pogotkom poravnao na 1:1. Još se slavlje gostiju nije stišalo a domaćin preko Vugrinca koji nakon ubačaja postiže pogodak za novo vodstvo slogaša. U nastavku gosti su bili nešto bolji što su okrunili u 79. minuti. Imali su priliku i za pobjedu no Vugrincov udarac obranio je Perčić. (Z.P.)

Ostali rezultati 20. kola: Podravina - Ivančica 3:0, Sračinec - Novi Marof 2:0.
14. Dinamo/D 20 3 2 15 21:68 11
Parovi 21. kola: Sloga - Sloboda, Dinamo (D) - Sračinec, Novi Marof - Dinamo (P), Trnava - Plitvica, Čukovec ‘77 - Podravina, Ivančica - Graničar, Mladost - Čakovec.

!
Gdje je uprava Čakovca?
Mnogo organizacijskih problema imaju u NK Čakovcu. Trener Orehovec i fizioterapeut Juračić trenutno jedini vode brigu o klubu. Orehovec je oružar, zapisničar, vođa puta... Pitamo se gdje je Uprava i predsjednik Bratuša koji su prilikom preuzimanja vodstva kluba obećavali “brda i doline”, strane sponzore? Sada ih nema ni blizu kluba. Sve to kada treba početi proslava velikog jubileja - 90 godina do sada uglavnom uspješnog djelovanja. Ima li tko da prekine ovakvu situaciju koja je sve samo ne obećavajuća? U njoj su ipak svijetla točka mladi igrači, njihovi roditelji, trener i fizioterapeut. Osim njih u Slakovcu nikoga od odgovornih nije bilo (!?). “Slikali” su se u to vrijeme u Čakovcu na utakmici Međimurje - Cibalia. (jf)