Atletika i gimnastika 11.07.2018. 06:32. Zadnja izmjena: 11.07.2018. 11:04.

Sport za sve

2. Utrka općine Mala Subotica: Helena Javornik i Mladen Ignac pobjednici

Puno trkača, lijepo vrijeme, odlični rezultati i bezprijekorna organizacija, glavne su odlike 2. Utrke općine Mala Subotica, koja je održana u subotu, 30. lipnja. U suradnji s AK Međimurje Čakovec, a pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica, utrku je organizirala Udruga sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica u sklopu obilježavanja Dana općine Mala Subotica.

U glavnoj utrci na 7,3 km, u konkurenciji žena nadmočno je pobijedila Helena Javornik, proslavljena slovenska dugoprugašica i maratonka iz Maribora, članica Tekaške vadbe Maribor. Koliko je bivša slovenska olimpijka, rekorderka i pobjednica mnogobrojnih maratona bila bolja od konkurencije dovoljno govori podatak da je u ukupnom poretku bila deseta, a od prve konkurentice bila je brža gotovo dvije minute. U muškoj konkurenciji pobijedio je vrlo talentirani junior, sedamnaestogodeišnji Mladen Ignac iz Murskog Središća član AK Međimurje iz Čakovca. Iako je utrku otrčao jako brzo (vrijeme 26:10), te je od drugoplasiranog trkača bio bolji čak 40 sekundi, Mladen Ignac nije uspio nadmašti vrijeme prošlogodišnjeg pobjednika Igora Goričanca koji je lani trčao 25:56.  U utrci građana, na 3,4 km, pobijedili su Marija Kosi iz Varaždina, članica BK Omega box Varaždin, koja je pobijedila i prošle godine, te David Verli iz Cirkovljana, član AK Međimurje Čakovec. Njihova vremena bila su bolja od pobjedničkih vremena prošle godine.

Prije glavnih utrka održane su i dječje utrke i to posebno za vrtićke mališane na 100 metara, a posebno za učenike nižih razreda osnovne škole na 300 metara. U konkurenciji vrtića najbolji su bili Ena Janković i Jakov Vilić iz DV Potočnica Mala Subotica. U kategoriji učenika prvih i drugih razreda pobijedili su Ena Madić iz Preloga i Jan Mavrin iz Pribislavca, a kod učenika trećih i četvrtih razreda Ela Grašić iz Male subotice i Dorian Čavlek iz Hodošana. Svi trkači dobili su učesničke medalje, a djeca diplome, dok je medaljama nagrađeno troje prvoplasiranih po kategorijama u muškoj i ženskoj konkurenciji u svim utrkama. Tri prvoplasirane trkačice i trkači u ukupnom poretku u obje utrke nagrađeni su peharima i prigodnim nagradama organizatora i sponzora.

Nagrade najboljima podijelili su Valentino Škvorc, načelnik općine Mala Subotica i  Mladen Lacković, zamjenik načelnika. Za okrijepu nakon naporne utrke pobrinuli su se članovi Ekološke udruge Sv. Rok Benkovec iz Male Subotice, koji su pripremili odličan gulaš, dok su organizatori pripremili dovoljno voća i rashlađenih napitaka za sve sudionike utrke. Pripremama i provedbom utke rukovodili su Valentin Šipuš i Mirjana Sečan, a sudili su Marijan Sabol, Gordana Bulović, Krešo Barić  i Davor Turk, suci Zbora atletskih sudaca Međimurja. Za obradu podataka bio je zadužen Damir Šimunić,  a događaje, sa i oko utrke,  komentirala je neumorna Suzana Mustak.