Sport 08.06.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ATLETIKA: Kadetkinje Nedelišća 4. klub u državi

U Osijeku na finalu ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje nastupilo je osam najboljih klubova u državi. AK Nedelišće se nakon kvalifikacija u finale plasirao s obje ekipe: kadeti kao sedmoplasirani a kadetkinje osme. AK Međimurje u finalu je nastupio samo s muškom ekipom - osmom nakon kvalifikacija Na finalnom natjecanju atletičarke i atletičari iz Nedelišća bili su osjetno bolji, popravili rezultate i plasman za nekoliko mjesta a kadetkinje su do posljednjeg trenutka - utrke štafeta, bile u borbi čak i za pehar i pobjedničko postolje. To na kraju nisu uspjele ali su dostojno predstavljale svoj klub i međimursku atletiku među najjačima u državi.
Završni plasman kod kadetkinja je bio slijedeći: 1. Agram 58 bodova; 2. Kvarner-Autotrans Rijeka 52 boda; 3. Istra Pula 51 bod; 4. Nedelišće 48 bodova, 5. Dinamo-Zrinjevac Zagreb 46 bodova, .6. Varaždin 42 boda; 7. Slavonija-žito Osijek 32 boda i 8. Zagreb Ulix 30 bodova. Najviše 12 bodova Ak Nedelišću donijela je Vanesa Novak i to sedam za drugo mjesto na 100 m prepone (15,63) i pet bodova za četvrto mjesto na 300 m (44,37) te nastupila u štafeti 4x100 m koja je bila peta. U štafeti su trčale Diana Pintarić, Maja Ferlin, Iva Patafta i Vanesa Novak (53,15). Jedanaest bodova osvojila je Maja Ferlin i to sedam za drugo mjesto u skoku udalj (4,74 m) i četiri za peto mjesto na 100 m (13,30) te nastupila u štafeti 4 x100 m . Prvo mjesto i osam bodova osvojila je Iva Patafta u bacanju koplja (32,39 m) te nastupila u štafeti. Drugo mjesto i sedam bodova izborila je Diana Pintarić u bacanju kugle s novim osobnim rekordom (11,09 m). Sedma mjesta i dva boda osvajale su Nika Horvat u skoku uvis (1,43 m), Ena Novak na 1500 m s novim osobnim rekordom (5,31,54) i Maja Cmrečnjak na 600 m (1,59,22). Kao pričuva na natjecanju je bila Tena Marčec.
Kod kadeta plasman klubova je bio slijedeći: 1. Agram 60 bodova; 2. Slavonija-Žito Osijek 58 boda; 3. Kvarner -Autotrans Rijeka 51 bod; 4. Dinamo Zrinjevac Zagreb 44 boda; 5. Varaždin 40 bodova; 6. Nedelišće 39 bodova, 7. Istra Pula 38 bodova i 8. Međimurje Čakovec 30 bodova. I kod kadeta gotovo svi Nedelišćani postigli su odlične rezultate i osobne rekorde. Najviše 13 bodova klubu je donio Lovro Kovačić za drugo mjesta u koplju (44,60 m) i treće u bacanju kugle (13,17 m). Prvo mjesto i osam bodova izborio je Bernard Gavez na 800 m (2,03,36). Luka Čalopa svojio je pet bodova - tri boda za šesto mjesto na 300 m (39,39) i dva za sedmo na 100 m (12,32). Oba rezultata njegovi su najbolji rezultati. Četiri boda uz osobni rekord u skoku udalj osvojio je Robert Jezernik (5,48 m). Po tri boda za šesta mjesta osvajali su štafeta 4x100 m u sastavu Luka Blagojević, Luka Čalopa, Robert Jezernik i Lovro Kovačić (50,23), te Filip Kerman u skoku uvis (1,60 m) i Ervin Numanović na 3000 m također s novim osobnim rekordom (11,28,23). Osmo mjesto s ozlijeđenim mišićem osvojio je Gabrijel Stojanović na 100 m prepone a pričuva na natjecanju je bio Kristijan Horvat.
U klubu posebno zahvaljuju Općini Nedelišće koja im je dodanom pomoći omogućila odlazak na ovo natjecanje a koji je zbog financijske situacije dolazio u pitanje.
Kadeti Ak Međimurje Čakovec srčano su se borili ali nisu uspjeli poboljšati svoje osmo mjesto iz kvalifikacija. Najuspješniji je bio Emanuel Varga osvojivši četvrto mjesto na 100 m (11,72) i peto na 300 m (39,30) što su njegovi osobni rekordi. Time je svom klubu donio devet bodova a nastupio je i u štafeti 4x100 m koja je bila četvrta. Za štafetu su trčali Filip Peras, Petar Novak, Leon Furdi i Emanuel Varga (49,69). Petar Novak osvojio je šest bodova za šesta mjesta na 100 m prepone (16,57) i u skoku udalj (5,27 m). Leon Furdi osvojio je tri boda u skoku uvis (1,60 m) a jednaki plasman i broj bodova osvojio je i Patrik Škvorc na 800 m (2,17,23). U bacanju kugle Sven Todorović je bio sedmi (12,06 m) a Vedran Andrašec osmi u bacanju koplja (22,32 m).