Sport 03.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

ATLETIKA: Koraj i Horvatić prvaci Balkana

Iz turskog Izmira ovih se dana vratila veteranska atletska reprezentacija Hrvatske, koja je nastupila na Balkanskim atletskim igrama uz učešće od ukupno 13 reprezentacija s balkanskog poluotoka. Veliki doprinos ovom uspjehu dala su i dvoijica Međimuraca, inače već poznati u svijetu seniorske a sada i veteranske atletike. To su članovi Atletskog kluba Međimurje iz Čakovca, dugoprugaš i maratonac Stjepan Koraj koji je nastupio u kategoriji veterana starosti od 55-59 godina te četiristo i osamstometraš Zvonko Horvatić u jednoj starosnoj kategoriji niže odnosno 50-54 godine. Koraj je nastupio u tri discipline i svaki se put okitio medaljom, a najuspješniji je bio u utrci na 10.000 m gdje je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju. Uz to osvojio je i dvije bronce i to na 1500 m gdje je osim izvrsnog plasmana oborio i hrvatski rekord, te u balkanskoj štafeti 800-400-200-100 u kojoj je otrčao najdužu dionicu od 800 m. Nešto mlađi Zvonko je osvojio četiri medalje i to tri srebrne u utrkama na 400 m, 800 m te štafeti 4 x 100m dok je zlatnu medalju primio nakon odlično odrađene dionice od 200 m u balkanskoj štafeti. Dok Koraj svoje kilometraže odrađuje sam po svojem programu, za uspjehe Horvatića zaslužan je i Aleksandar Žbulj, trener u AK Međimurje. (M. Dobša)