Sport 11.07.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:23.

ATLETIKA: Nedelišćanima čak 7 medalja

U organizaciji zagrebačkih klubova Agram i Dinamo-Zrinjevac na stadionu HAAK Mladost u Zagrebu održano je dosad najmasovnije dvodnevno Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje (starost do 13 godina). Na natjecanju su sudjelovali i mladi atletičari iz sva tri međimurska atletska kluba i postigli zapažene rezultate. Ovog puta osvojeno je čak sedam medalja: po dvije zlatne i srebrne i tri brončane te ukupno 23 plasmana među osam najboljih u državi.
• Svih sedam medalja osvojili su sjajni mladi Nedelišćani. Lea Branilović je postala prvakinja države na 400 m (1,00,97), druga na 200 metara (26,99) i treća na 60 metara (8,30) i time postala jedna druga najuspješnija sudionica natjecanja. Prvi put prvakinja države postala je Tara Friščić na 2000 m hodanje. Tara je izvrsno hodala i postigla novi mlađekadetski hrvatski rekord (12,51,14). U istoj disciplini Nedelišćanke su osvojile i srebrnu medalju. Ona je pripala Ani Đuran (12,52,42). Treća mjesta i brončane medalje izborili su u skoku uvis Saša Novak (1,45 m) i Matija Žnidarić (1,45 m). I njima su to prve medalje na državnom prvenstvu i poticaj za daljnje bavljenje atletikom.
• Od članova Ak Međimurje Čakovec najuspješnija je bila ženska štafeta 4x200 m zauzevši četvrto mjesto u državi. Trčale su u sastavu Emilija Kodba, Teuta Blažić, Stella Andrašec i Lukrecija Medvar (1,58,07). U istom sastavu osvojile su još peto mjesto sa štafetom 4x60 metara (33,22). Peto mjesta zauzela je i muška štafeta 4x200 m u sastavu Filip Vučenik, Arian Šarić, Ivan Duić, David Verli (2,02,69) a uspjelo je to i Stelli Andrašec na 60 m (8,53), Emiliji Kodba u bacanju vortexa (44,01 m) i Petru Železnjaku na 80 m prepone (16,08). Šesti u državi bio je David Verli u bacanju vortexa (50,58 m).
• Od članova Ak Mursko Središće najbolje su bile trkačice na 200 m. Lorena Kos je istrčala dobro vrijeme (30,37) a nešto sporije bile su Marta Novak (31,22) i Lucija Bodulica (31,23). Svi ovi rezultati dokaz su da se dobro radi u međimurskim atletskim klubovima s mlađim uzrastom i da se za budućnost međimurske atletike ne treba bojati.