Sport 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

ATLETIKA: Pregršt medalja na HALS-u

U Varaždinu je održano Pojedinačno prvenstvo sjeverozapadne Hrvatske (Hrvatska atletska liga sjever). Na natjecanju je sudjelovalo više od 400 atletičara iz 21 kluba. Među njima bili su i mladi atletičari iz sva tri međimurska atletska kluba: Ak Međimurje Čakovec, Ak Mursko Središće i Ak Nedelišće. Međimurci su opet bili odlični i osvojili čak 18 medalja od čega 8 zlatnih, 3 srebrne i 7 brončanih. Najuspješniji su bili članovi Ak Međimurja Čakovec s 13 medalja (5 zlatnih, 2 srebrne i 6 brončanih), Nedelišćani su osvojili 4 medalje (3 zlatne i srebrnu) a Ak Mursko Središće jednu brončanu medalju.
• Iz Ak Međimurje Čakovec prvaci sjeverozapadne Hrvatske su limačica Lucija Đaković na 60 m (8,94); limač Filip Vučenik u skoku udalj (4,66 m); mlađi kadet David Verli na 600 m (1,41,50); štafeta mlađih kadetkinja 4x100 m u sastavu Emilija Kodba, Teuta Blažić, Stella Andrašec i Lukrecija Medvar (55,74) i štafeta starijih kadetkinja 1-2-3-400 metara u sastavu Klara Ovčar, Ivana Zadravec, Karla Dujić i Maja Kos (2,29,70). Druga mjesta i srebrne medalje izborili su limać Lovro Žbulj na 600 m (1,53,04) i štafeta mlađih kadeta 4x100 m u sastavu Dominik Verli, Arian Šarić, Petar Železnjak i Florijan Horvat (59,73). Treći su bili limać Matija Novak u skoku udalj (4,16 m); limačica Lucija Đaković u skoku udalj (4,26 m); mlađa kadetkinja Lukrecija Medvar na 60 m (8,64); starije kadetkinje Maja Kos na 60 m (8,07) i Karla Dujić u skoku udalj (4,80 m) te stariji kadet Filip Peras na 100 m prepone (15,22). Sasvim blizu medalja na četvrtim mjestima bile su štafeta limačica 4x100 m u sastavu Ana Dobša, Marija Pongrac, Nensi Sirc i Lucija Đaković (1,03,88); limać Matija Novak na 200 m (31,61); štafeta limaća 4x100 m u sastavu Rene Horvat, Ivan Dujić, Nino Blažić i Matija Novak (1,03,94) te mlađi kadet Florijan Horvat u skoku uvis (1,35 m).
• Prvaci sjeverozapadne Hrvatske iz Ak Nedelišće su mlađa kadetkinja Lea Branilović na 60 m (8,36) i na 300 m (43,91) te starija kadetkinja Sara Senčar na 100 m prepone (15,88). Srebrnu medalju osvojila je štafeta starijih kadetkinja 1-2-3-400 metara u sastavu Lara Črnčec, Sara Senčar, Maja Cmrečnjak i Kristina Šafarić (2,30,61). Blizu pobjedničkog postolja - četvrti, bio je mlađi kadet Matija Žnidarić na 60 m (8,37). • Za Ak Mursko Središće brončanu medalju osvojila je limačica Marta Novak na 200 m (31,14 sekundi).