Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

ATLETIKA: Trinaest medalja za Međimurce

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore koje je održano u Varaždinu na stadionu SKUNC Sloboda, bilo je vrlo uspješno za predstavnike atletskih klubova Međimurje i Nedelišće. Predstavnici međimurskih klubova osvojili su ukupno 13 medalja od čega je AK Međimurje osvojio tri zlatne i šest brončanih, a Nedelišće dvije zlatne i dvije srebrne medalje.
■ MELANI KRALJIĆ REKORDNO - novi seniorski međimurski rekord, zlatnu medalju i prvo mjesto u bacanju kugle osvojila je Melani Kraljić, AK Međimurje. Melani je spravu težine 4 kg hitnula do 11,88 što je za više od 20 centiemetara bolje od njezinog rekorda postignutog na početku sezone. Zlatnu medalju osvojiila je i Mateja Jambrović, članica Međimurja koja je pobijedila u utrci na 100 m s odličnim rezultatom 12,58 sekundi i vjetrom u prsa od čak 2,0 m u sekundi. Za Međimurje zlato je osvojila i Lea Obadić u bacanju diska a mjerenje njezinog najboljeg hica pokazalo je rezultat od 37,55. m. Za Nedelišće zlato su osvojili Damir Posavec u skoku u vis i kadetkinja Alena Hrušoci na 400 m s preponama. Damir je za pobjedu trebao preskočiti 185 cm dok je Alena istrčala svoj najbolji rezultat 1:05,40 sekundi. Nedelišćanci su osvojili još dvije medalje i to srerbnog sjaja. Bernard Gavez drugo mjesto osvojio je utrci na 800 m sa 2:02.96, dok je u troskoku sa 11,36 cm druga bila Mihaela Horvat.
■ AK MEĐIMURJE U VRHU KOD JUNIORKI - AK Međimurje s ukupno 9 medalja visoko je pozicioniran na ljestvici klubova prema broju medalja a u ženskom dijelu natjecanja osvojio je najviše medalja od 36 prijavljenih klubova natjecanja. Veći dio medalja članovima AK Međimurje pripao je za treće mjesto i to: Marti Gunc u bacanju diska sa 35,15 m, Mateji Jambrović na 200 m sa 25,61 što je stotinku slabije od seniorskog međ. rekorda, Kristini Dudek na 400 m sa 57,68, Martinu Srši na 2000m sa zaprekama sa 6:57,15. Za treće mjesto medalje su pripale i članicama ženske štafete AK Međimurje u sastavu Veronika Kovač, Iva Novak, Mateja Jambrović i Kristina Dudek koje su trčale na 4 x 100 m 50,39 i u štafeti 100-200-300-400 m - 2:20,64. Korak do medalje u bacanju kugle došla je i Marta Gunc koja je u ovoj disciplini osvojila četvrto mjesto, Kristina Dudek je bila četvrta u utrci na 200 m, a plasman na četvrto mjesto za Nedelišće je osvojila Vlatka Sekirnik koja je na 100 m imala isti rezultat kao i trećeplasirana. Svi naši osvajači medalja još s i druge godine natječu u kokurencji mlađih juniora i juniorki a posebno vrijednost imaju rezultati Mateje Jambrović, Alene Hrušoci, Lee Obadić, Bernarda Gaveza, Ive Novak, Veronike Kovač, Vlatke Sekirnik koji su još uvijek kadeti a već su sada u konkurenciji sa mnogo starijim suparnicima osvojili medalje.
■ VIŠEBOJ I KADETSKO PRVENSTVO U ČAKOVCU - državna prvenstva se nastavljaju u Čakovcu gdje će se u organizaciji AK Nedelišće 22. i 23. svibnja održati Prvenstvo Hrvatske u višebojima. AK Međimurje pak će mjesec dana nakon toga, 19. i 20. lipnja organizirati Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadetkinje i kadete. Na oba natjecanja očekuju se i uspješni nastupi naših najboljih pojedinaca koji će zasigurno voditi borbe za najviše plasmane. Osim državnih u Čakovcu se posljednji vikend u svibnju održava 4. kolo Reginolane HALS lige. U srijedu 26. svibnja s početkom u 18 sati na rasporedu je i Ulična utrka Grada Čakovca koja će na Trgu Republike okupiti najbolje srednje i dugoprugaše Hrvatske te velik broj trkača rekreativaca iz Međimurja, Slovenije i Mađarske. (M. Dobša)