Sport 29.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

BADMINTON: Medalje na Srebrnoj žogici

U Lendavi (Slovenija) je održan 9. međunarodni badmintonski turnir “Srebrna žogica” za limače u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i juniore u-19, na kojem je sudjelovalo 144 igrača iz 7 zemalja, a među njima i ekipa BK “Međimurje” Čakovec pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca i trenera Tomislava Grubića.
U konkurenciji kadeta u-15 naš Dorian Cvijanović nakon osvajanja 1. mjesta u skupini te pobjeda u četvrt i polufinalu osvojio je turnir i zlatnu medalju pobjedivši u finalu Slovenca Lonzariča s 2:1. U toj kategoriji igrali su još Lino Zadravec, Luka Grubić i Sebastian Krznarić. Kadetski par Lino Zadravec / Dorian Cvijanović nakon pobjede u četvrt-finalu poraženi su u dramatičnom polufinalu s 2:1 i osvojili brončanu medalju. Naš Luka Grubić u paru s Mađarem Dulczem osvojio je brončanu medalju. U konkurenciji juniora u-19 igrali su Filip Bel i Ela Trstenjak. Juniorski par Lucija Zadravec i Ela Trstenjak osvojile su brončanu medalju.