Sport 27.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

BADMINTON: Međunarodni turnir u Čakovcu

U dvorani II. OŠ Čakovec, u organizaciji BK-a ”Međimurje” Čakovec (pod generalnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Kluba Croatia osiguranja Čakovec), održan je 5. međunarodni badmintonski turnir “Čakovec Croatia osiguranje Youth International” za mlađe kategorije. Sudjelovalo je 57 mladih igrača i igračica iz 7 klubova iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Naši su nastupili pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca, direktor i voditelj turnira bio je Tomislav Grubić a pomoćnici Danijel Zadravec, Nikola Šoštarić i Filip Mikolaj.
U konkurenciji limača u-11 pobjednik turnira postao je naš Borna Vadlja pobijedivši u finalu Buchbergera s 2:0 (21:16, 21:15). Poredak ostalih naših igrača: 6. Nikša Jalšovec, 7. Leon Magić, 8. Ivan Grubić, 9. Dino Blažić i 10. Luka Črep. Kod limačica u-11 poredak naših igračica: 5. Elena Novak i 6. Nika Novak. U konkurenciji mlađih kadeta u-13 naš Luka Grubić izgubio je u finalu, a ostali su se plasirali: 8. Jan Nikola Dvanajščak, 9. Tin Balent, 10. Bruno Ban, 11. Romeo Dombaj i 12. Filip Novak. Kod mlađih kadetkinja u-13 treće mjesto osvojila je naša Laura Horvat pobijedivši našu Katju Siročić s 21:7. Poredak naših igračica: 6. Nika Bulat, 9. Ina Derk, 10. Marija Hrkač, 11. Ivana Ujlaki i 12. Jana Bračko. U konkurenciji kadeta u-15 pobjedu je ostvario naš Filip Bel pobijedivši u finalu kolegu Linu Zadravca s 2:0 (21:15, 21:13). Treće mjesto osvojio je naš Sebastian Krznarić. Kod kadetkinja u-15 pobjedu je ostvarila je naša Ela Trstenjak, a ostale naše su ostvarile ove plasmane: 5. Barbara Kancijan, 8. Marta Novak, 10. Iva Novak, 11. Kaja Petrinović i 12. Helena Varga.
Prvim troplasiranima u svim konkurencijama podijeljene su medalje i pokloni , a od 4. do 6. mjesta diplome i pokloni.

Grubić / Horvat najbolji par
U dvorani II. OŠ u Čakovcu održan je posljednji 3. turnir MBL-a za mješovite parove mlađih kadeta u-13. Treću uvjerljivu pobjedu ostvario je par Luka Grubić / Laura Horvat i potvrdio ukupan naslov s 200 bodova. Poredak ostalih: 2. Borna Vadlja / Katja Siročić 160, 3. Tin Balent / Nika Bulat 1300, 4. Nikša Jalšovec / Marija Hrkač 110, 5. Jan Nikola Dvanajščak / Ina Derk i Luka Črep / Marija Hrkač 70, 7. Bruno Ban / Ivona Sabolić 60 i 7. Leon Magić / Saša Leskovar i Leon Magić / Ivana Ujlaki 50.