Sport 08.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

BADMINTON: Treća mjesta Ele i Luke

U dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji BK ”Međimurje” Čakovec održan je 3. savezni turnir HK-a za kadete u-15 i 2. savezni turnir HK-a za seniore. Na turniru je nastupila i kadetska te seniorska ekipa našeg kluba pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca i pomoćnog trenera Luke Vlaheka. Voditelj natjecanja i vrhovni sudac bio je Tomislav Grubić iz Čakovca a pomoćnik voditelja Filip Mikolaj.
• Kod kadeta naš Luka Grubić osvojio je 12. mjesto, a kod kadetkinja poredak naših bio je: 5. Ela Trstenjak, 10. Barbara Kancijan i 11. Iva Novak. Parovi kadeti: 5. Lino Zadravec / Lukša Zlošilo i 6. Luka Grubić / Sebastian Krznarić. U konkurenciji parova kadetkinja treće mjesto osvojio je par naša Ela Trstenjak / Lea Tandara, od ostalih naših 5. mjesto osvojile su Iva Novak / Barbara Kancijan. Kod seniora treće mjesto osvojio je naš Luka Vlahek pobjedivši Matiju Hranilovića s 2:1 (21:17,10:21 21:17). Poredak ostalih naših igrača: 6. Danijel Zadravec, 9. Petar Žinić, 13. Matija Filo i 15. Krešimir Koprivec. Kod mješovitih parova naši parovi osvojili su: 5. mjesto Matija Hranilović / Ela Trstenjak i 8. Danijel Zadravec / Lucija Zadravec.
• Održan je i 3. savezni turnir HK-a za mlađe kadete u-13 i mlađe juniore u-17. U konkurenciji mlađih kadeta pobjedu je ostvario Leo Šutevski pobjedivši u finalu našeg Linu Zadravca s 2:0 (21:12, 21:9). Poredak ostalih naših igrača: 11. Luka Grubić, 12. Sebastian Krznarić, 13. Nikša Habuš, 15. Borna Vadlja, 16. Tin Balent. Kod mlađih kadetkinja poredak naših igračica bio je: 7. Laura Horvat, 8. Kristina Lesjak, 9. Lana Matotek, 10. Ana Toplek, 11. Leona Matotek i 12. Stela Wrana. U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjedu je ostvario par Leo Šutevski / Andrija Kraljić pobjedivši u finalu čakovečko-velogoričku kombinaciju Lino Zadravec / Dorian Cvijanović s 2:0 (21:10, 21:8); 8. su bili Nikša Habuš / Borna Vadlja. U konkurenciji parova mlađih kadetkinja 4. mjesto osvojio je naš par Laura Horvat / Ana Toplek, 5. Lana i Leona Matotek i 6. Kristina Lesjak / Stela Wrana. Kod mlađih juniora 4. mjesto osvojio je Viktor Ružić a 8. Filip Bel. Plasman naših igračica u konkurenciji mlađih juniorki: 6. Jelena Novak, 7. Lucija Zadravec; parovi mlađi juniori: 4. Viktor Ružić / Filip Bel. U konkurenciji parova mlađih juniorki 3. su bile Jelena Novak i Lucija Zadravec. (t.g.)