Sport 08.07.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Budućnost dobravske košarke

Po prvi put se u Međimurju odigrala proljetna Liga dječaka. Liga je bila formirana u dvije skupine, gornje i donje Međimurje. Mladi košarkaši „Dubravčana“ su bili u skupini s Kotoribom, Donjim Kraljevcom i Prelogom. Pravila su bila da u svakoj ekipi smiju nastupiti 2 dječaka 1998, godište a pošto ih oni nisu imali bili su najmlađa ekipa natjecanja. Utakmice su se igrale kao turniri tako da je svaka ekipa jedanput bila domaćin. Utakmice su nešto krače trajale jer je jedna četvrtina trajala 7 minuta. Po skupinama su mladi Donjodubravčani zauzeli 1 mjesto, što im je donijelo borbu za 1 mjesto u Čakovcu gdje se održao završni turnir za konačni poredak ekipa. U finalu su se sastali KK „Dubravčan“-KK „Međimurje“. Gosti iz Donje Dubrave su se odlično borili i cijeli su susret vodili do nesretne četvrte četvrtine kad im je sreća okrenula leđa te su izgubili rezultatom 42 : 49. -Ništa strašno, sam ulazak u finale je bio već veliki uspjeh za dečke koji nepunih godinu dana igraju zajedno košarku-poručuju iz kluba. Za ekipu Dubravčan su nastupili: Jura Orehovec, Ivan Lisjak , Domagoj Kuzmić , David Miser , Karlo Klipić , Krešo Klipić , Filip Tišljer , Igor Štefić , Franjo Orehovec. Trenerica im je bila Dubravka Čituš, a pomoćni trener Darko Varga.