Sport 07.09.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Čakovečka Sloga proslavila 80. rođendan

SLOGA - DINAMO 1:6
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 1500. Sudac: M. Horvat (Šenkovec). Pomoćnici: Jurčec (D. Kraljevec) i Kraljić (Vularija). Delegat: Jambrović (Štefanec). Strijelci: 0:1 Sylvestr (22), 0:2 Špehar (61), 0:3 Palić (63), 1:3 Da. Vabec (67), 1:4 Kramarić (72, 11 m), 1:5 Špehar (84), 1:6 Sylvestr (87).
Sloga: M. Mihalković, Obadiać, D. Vabec, Vurušić, R. Glad, Balić, Dav. Vabec, Vugrinec, Sakač, Zoka (još su igrali: Perčić, Dokleja, A. Mihalković, D. Glad, Vrbanec, Kosalec, Jeđud, Branilović, Flac, Kolar). Trener: Dragutin Vabec
Dinamo: Lončarić, Bručić, Callelo, Kramarić, Sammir, Sylvestr, Barbarić, Beqiraj, Pokrivač, Maroti, Puljić (još su igrali: Zelenika, Pavičić, Šimunović, Karamatić, Špehar, Palić). Trener: Krunoslav Jurčić
Na najbolji mogući način u čakovečkoj su Slogi završili proslavu svog 80. rođendana. Pred 1.500 gledatelja ugostili su gotovo kompletan sastav višestrukih i aktualnih državnih prvaka i pobjednike hrvatskog Kupa zagrebački Dinamo. Čijem su predsjedniku Mirku Barišiću prije početka susreta predali prigodan poklon, a primili su i oni rođendanski poklon Zagrepčana. Na početku susreta od aktivnog igranja oprostili su se domaći igrači Vlado Vurušić i Robi Glad.
Domaći su bili ti koji su bolje otvorili susret i dva put opasno zaparijetili Lončariću. Iza toga gosti preuzimaju inicijativu pa je 2 puta u prilici postići pogodak bio Sylvestr, a jednom Sammir. U 18. minuti Davor Vabec je dobrim udarcem uzdrmao stativu gostujućeg gola, 4 minute iza toga na dodavanje Marotija Sylvestr je postigao vodeći pogodak Zagrepčana, a do kraja poluvremena bilježimo u 28. minuti odličan udarac Nikole Pokrivača u stativu, te neiskorištene prilike Sylvestra i Beqiraja. U drugom poluvremenu inicijativu gostiju koja je u 61. i 63. minuti rezultirala s dva pogotka, strijelci su bili mladi Špehar i Palić. Domaći su smanjili ishod kada je U 67. minuti Davor Vabec s 30 metara dobro izveo slobodni udarac i iznenadio gostujuću obranu i vratara Lončarića. Do kraja susreta gosti su postigli još tri pogotka, prvi iz kaznenog udarca (Kramarić), ostala dva Špehar i Sylvestr.
Nakon susreta domaći su svoje goste lijepo ugostili, zahvalili na dolasku, i zaželjeli im mnogo uspjeha u Ligi prvaka, a pozdravio ih je i međimurski župan Ivica Perhoč.