Sport 17.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

DUKAT PREMIER LIGA: Zabijao i golman Sladoljev

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Cernier (Rijeka) i Grubišić (Sv. Nedjelja).
MKA*IPC: Sladoljev 2, Lončar, Pažin, Barić, Balog, Karačić 3, Crnić 3, Zadravec 1, Rodik 2, Munđar, Turk 2, Krajner 4, Pašalić 3, Herman 5, Ćavar 5, Jelinić 6. Trener Davor Varga
Dubrava: Bošković, Zrakić, Černetić 2, Čolak, Šokičić, Vida 6, Kovačević, Badžek, Gulsun 7, Horvat 2, Vladušić 5, Vrselja, Kontrec, Šandrk 7. Trener Zoran Mlinarić
- - - -
Pobjedom su se domaći oprostili od svojih gledatelja na kraju uspješne sezone. Predstoji im još u subotu gostovanje u Splitu, gdje bez obzira na rezultat konstatacija o uspješnoj sezoni ostaje.
S Dubravom su igrači trenera Varge igrali dobro, toliko dobro koliko im je trebalo zabilježiti očekivanu, po svemu zasluženu i važnu pobjedu. Odlično su otvorili susret, u 4. minuti vodili 4:0, Sladoljev je obranio prvi, uskoro i drugi sedmerac, čime su domaći odmah najavili svoje ambicije. U 8. minuti bilo je 9:1 pa su gosti iz igre povukli vratara i napali sa 7 igrača. Što je malo neobično, posebno jer se to dogodilo na početku susreta, što su pak domaći iskoristili i Tomica Sladoljev koji je cijeli susret branio vrlo dobro (13+3) dva se puta upisao u listu strijelaca što je također mali kuriozitet. Vodili su domaći i 10:2, u 18. minuti bilo je 13:4, a u 19. minuti pri vodstvu 13:5 nije im priznat regularan gol, lopta je u blizini suca Grubišića prešla daleko gol liniju, ovaj nije sudio gol i zaradio salvu opravdanih protesta s tribina gdje pak su se ponovo iskazali navijači “Sjeverni vitezovi” i “Anđeli”. Suci su i inače imali vrlo neujednačen kriterij tijekom svih 60 minuta igre što također valja zabilježiti. Gosti su krajem poluvremena snizili rezultat na -5, a u 37. su došli na samo -3 što je domaće “razljutilo” i potaklo da ponovo zaigraju dobro. To se odmah reflektiralo na rezultat koji je u 40. minuti bio 25:18 a i završilo je očekivano +7, što je prema viđenome više nego realno. Bodovi su ostali u Čakovcu, ostaje još gostovanje u Splitu gdje je moguće nastaviti pobjedničku seriju.
• Prije početka utakmice svi u dvorani minutom šutnje odali su počast preminulom Dragutinu Vurušiću, sigurnom jednom od najpoznatijih rukometaša čakovečkog kluba krajem 60-ih i početkom 70-ih godina prošlog stoljeća.
• A u utorak, 15. prosinca u 19 sati, Čakovčani gostuju u Prelogu, gdje će u tamošnjoj dvorani odigrati finale međimurskog kupa s domaćim “Prelogom”.

Ostali rezultati 14. kola: Croatia osiguranje - Moslavina 46:31, Osijek - Siscia 30:34, Zamet - Poreč 29:29, Karlovac - Metković 34:25, Nexe - Medveščak 32:25, Buzet - Bjelovar 32:20, Varteks di Caprio - Split 36:22.
1. Croatia 14 14 0 0 549:351 28
2. Nexe 14 12 0 2 489:397 24
3. MKA*IPC 14 9 1 4 407:368 19
4. Poreč 14 7 2 5 419:393 16
5. Siscia 14 7 2 5 409:385 16
6. Buzet 14 6 3 5 367:376 15
7. Varteks 14 6 2 6 420:418 14
8. Karlovac 14 6 2 6 370:390 14