Sport 12.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

GODIŠNJA SKUPŠTINA STK-a “PUTJANE” ČAKOVEC

Stolnoteniski klub “Putjane” iz Čakovca održao je svoju redovnu, 34. godišnju skupštinu. U izvješću predsjednika kluba Rine Megle istaknuto je da ovu godinu, unatoč nepopularnoj sportskoj odluci koja je prošle godine donesena, a odnosila se na odustajanje od daljnjeg natjecanja u II. hrvatskoj ligi, klub može biti zadovoljan postignutim rezultatima. Kao prvo, sredila se financijska situacija, a prva ekipa u sastavu: Rino Megla, Tomislav Koprivec, Vlado Rapaić, Neno Vurušić i Dražen Šantek osvajanjem prvog mjesta u Sjeverozapadnoj regiji ponovo je stekla pravo na igranje kvalifikacija za ulazak u II. HL-istok. Klub je u županijskim ligama i dalje zadržao trend i status s nabrojnijim ekipama (7). Najuspješnija ekipa kluba u županijskim ligama u sastavu Mladen Galinec, Renato Novak, Mladen Želežnjak i Zoran Novak osvojila je 3. mjesto u 3. ŽL. Igrači STK-a Putjane posebno su se isticali na pojedinačnim turnirima na prvenstvu Međimurja veterana u kategoriji od 50 do 60 godina na kojima su osvojili prva tri mjesta (1. Rino Megla, 2. Tomislav Koprivec, 3. Dražen Šantek). Velik uspjeh postigla je i jedina igračica kluba Željka Sirc koja je uspjela obraniti prošlogodišnji naslov prvakinje Međimurja veteranki. U natjecanju veterana od 40 do 50 godina Vlado Rapaić osvojio je 3. mjesto, dok je na TOP-u 12 III. ŽL najbolji uspjeh postigao Renato Novak osvojivši 3. mjesto.
Prije skupštine, održano je i tradicionalno prvenstvo kluba u natjecanju parova. Među 18 prijavljenih natjecatelja (9 parova) prvo mjesto osvojio je par Rino Megla / Branko Zelić, drugo Vlado Dunjko / Mladen Želežnjak a treće Brako Babić / Franjo Hižman. Ovim službenim, sportskim i rekreativnim okupljanjem većine svojih članova STK Putjane završio je još jednu vrlo uspješnu sportsku sezonu, osim kvalifikacija za II. HL za koje se još uvijek, na žalost, ne zna ni kada ni gdje će biti odigrane. Ruku na srce, predaleko i preskupo je Slavoncima do Međimurja, i obratno. Kompetentni često nisu dovoljno pametni da stvari dogovore i riješe prije početka natjecanja, kao što to radi cijeli svijet. Uostalom, imali su na raspolaganju cijele dvije sportske sezone da dogovore i riješe ono što se znalo da se riješiti mora, a ne da sve ostaje na sustavu grča i drž’ ne daj. Sva je žalost u tome što se iste stvari svake godine na identičan način ponavljaju.