Sport 13.07.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Međimurje deseto

HRVATSKI FESTIVAL SPORTSKE REKREACIJE NA SELU

Na 17. Hrvatskom festivalu sportske rekreacije na selu, što je minule subote održan u Paljuvu (Zadarska županija), sudjelovala je i ekipa Međimurja. Ekipa je bila sastavljena od rekreativaca iz općine Mala Subotica i općine Sveti Juraj na Bregu. Do suradnje je došlo na zamolbu ekipe Sveti Juraj na Bregu, koji su pobijedili na 4. Međimurskom festivalu sportske rekreacije na selu i time stekli pravo za nastup na državnom natjecanju. Međutim, kako se istog dana u Maloj Subotici održavalo županijsko vatrogasno natjecanje na kojemu je sudjelovalo i puno rekreativaca iz Svetog Juraja na Bregu, dogovoreno je da na državno natjecanje idu natjecatelji koji su pobijedili u pojedinim disciplinama na međimurskom festivalu. Ekipa Međimurja na ovom je natjecanju osvojila ukupno 10. mjesto od 12 ekipa koliko je sudjelovalo. Najbolji rezultat od međimurskih natjecatelja postigao je Dejan Martan iz Palovca, koji je u potezanju štapa zauzeo odlično peto mjesto. Najbliže osvajanju medalje natjecatelji iz Međimurja bili su u disciplini nošenje jajeta u žlici. Do prvog mjesta dijelio ih je samo jedan metar, ali je u tom trenutku posljednjoj natjecateljici ispalo jaje iz žlice i san o medalji otišao je u vjetar. Odličan je bio i nastup ekipe za potezanje konopa. Iako su po kilaži bili gotovo 300 kilograma lakši, pružili su jak otpor višestrukim pobjednicima u ovoj disciplini, ekipi Poljane Biškupečke. Koliko su naši dečki izmorili protivnike dovoljno govori podatak da u sljedećem nastupu, zbog premorenosti, nisu mogla nastupiti čak 3 natjecatelja iz te ekipe. U ostalim disciplinama plasmani su bili od sedmog do desetog mjesta. No, bez obzira što nije osvojena ni jedna medalja, nema mjesta razočaranju jer ovo je bilo prvi put da zajednička ekipa ide na ovakvo natjecanje, što svakako valja pozdraviti. (Valentin Šipuš)