Sport 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

HRVATSKI KUP: Međimurje pokleklo u produžetku

MEĐIMURJE - OSIJEK 0:0 -
PRODUŽECI 0:2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 600. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 Ugarković (97), 0:2 Grgić (112).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Pintarić (103. Vuk), Menzil, Vuković (109. Baksa), Golik, Puclin, Skoliber, Kokot. Trener: Damir Biškup
Osijek: Malenica, Šimunić, Bralić, Novaković (46. Ugarković), Pavić, Šorša, Kurtović (71. Grgić), Mišić, B. Barišić, Dugandžić, J. Barišić (58. Mandić). Trener: Ivica Kulešević
Pobjednik ovog zanimljivog susreta dobiven je nakon 120 minuta igre, nakon produžetaka. To su ako se realno sagleda cijeli susret pomalo sretno i spretno bili igrači osječkog prvoligaša koji su u završnici imali više snage, koncentracije i sportske sreće, a bili su i daleko fizički jači od borbenih, tehnički dobro potkovanih domaćih igrača. Koji su u regularnom dijelu susreta imali veći posjed lopte, igrali dopadljivije, imali više inicijative, konačno i više izglednih prilika za gol. Nakon početnog kratkog ispitivanja u 17. minuti na dodavanje Dodleka nakon slobodnog udarca Golik je dobro zagrijao ruke gostujućeg vratara Malenice, a u 28. minuti veliku priliku Osječana nije iskoristio Bralić, iz blizine je pucao preko gola dobro postavljenog domaćeg vratara Šafarića. Nakon dvije opasne kontre Osječana početkom drugog poluvremena u 67. minuti veliku priliku domaće dovesti u zasluženo vodstvo nije iskoristio mladi Skoliber, slabo je pucao, idealno ga je poslužio Puclin. Iza toga u 74. minuti još jedna neiskorištena prilika domaćih, ovaj je put neprecizan s 2-3 metra pred gostujućim golom iz povoljne pozicije nije bio precizan Kuzmić. Do kraja regularnog dijela susreta bez prilika i pogodaka u produžecima su to smo rekli u uvodu sretniji i spretniji bili Osječani. Oba su pogotka postigli igrači koji su u igru ušli s klupe. Prvog je strijelac bio spretni Ugarković, iskoristio je priliku nakon pogreške domaće obrane. A nakon što je Malenica odličnim refleksom spriječio jednog svog suigrača da postigne umjesto čakovečkih napadača izjednačujući pogodak, pitanje pobjednika na suprotnoj je strani riješio Grgić, s 12-13 metara bio je precizan i Osječani tako pomalo s(r)pretno idu u ¼ završnicu Kupa, a Čakovčani koji nisu razočarali trebaju se sada posvetiti prvenstvu gdje imaju visoke ciljeve.