Sport 10.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

I. HNL: Laka pobjeda Dinama

MEĐIMURJE 1
DINAMO 4
Čakovec - stadion SRC Mladost. Gledatelja: 4500. Sudac: Gerek (Zabok), pomoćnici: Munić i Galović, delegat Jurina. Strijelci: 1:0 Vuka (21), 1:1 Morales (50), 1:2 Slepička (55), 1:3 Kramarić (65), 1:4 Kramarić (80).
Međimurje: Banović, Georgievski, Pintarić (68. Milatović), Amauri, Cicero Lima (81. Marković), Vuka, Darmopil, Andre Silva, Plantić, Melnjak, Eliomar (57. Lozo). Trener Srećko Bogdan
Dinamo: Picak, Ibanez, Kovač, Etto, Samir, Badelj (35. Tomečak), Barbarić, Slepička, Vrdoljak, Morales (72. Callelo), Papadopulos (46. Kramarić). Trener Kruno Jurčić
- - - -
Gostovanje aktualnog i jesenskog prvaka Dinama privuklo je na stadion Mladosti rekordan broj gledatelja, više od 4500 tisuća. Koji su uglavnom izuzimajući nekoliko sporadičnih međusobnih sukoba domaćih gledatelja, vrlo korektno navijali i potvrdili da kad se hoće može se korektno navijati i nazočiti dobrom susretu. Kojeg su Zagrepčani zasluženo riješili u svoju korist. Bili su bolji u oba dijela susreta iako su domaći nakon 45 minuta vodili 1:0. Obje momčadi nisu nastupile u kompletnim sastavima, gosti su imali adekvatne zamjene, dok se domaćima odmah kada netko ispadne iz standardnog sastava mnogo toga remeti u koncepciji igre. To ostavljamo odgovornima iz uprave i struke za vrijeme prvenstvene pauze koja je domaćima došla više nego dobro. Jer uz financijsko-organizacijske probleme igrački su sada također vrlo važni za riješiti, hitno, bez odlaganja, opasno 13. mjesto na to upozorava. Iz lige ispadaju 3 posljednje plasirana uz napomenu da je proljetni raspored Čakovčanima vrlo zahtjevan.
O utakmici ukratko. Nakon što je u 2. minuti Morales opasno pucao, malo kraj gola, u istoj je minuti 100% priliku za “modre” propustio realizirati Papadopulos. Sam pred Banovićem dozvolio je da mu ovaj skine loptu s noge. U 6. minuti nova prijetnja gostiju, čak tri njihova igrača nisu dobro reagirali. U 19. minuti povoljnu priliku nije realizirao Slepička, kazna je stigla u 21. minuti. Barbarić je pogriješio, Plantić to iskoristio i idealno poslužio Vuku koji je ukazanu priliku realizirao za vodeći pogodak domaćih, iz prve akcije prema golu mladog Picaka. Nakon toga Morales je još jednom opasno zaprijetio, a u 45. minuti Plantić je bio sebičan. Umjesto da loptu doda jednom od trojice suigrača koji su bili u povoljnijoj poziciji, slabo je pucao preko gola.
Nakon što se u svlačionicu Dinama u pauzi spustio i Zdravko Mamić, već početkom 2. poluvremena Zagrepčani su postigli pogodak, iza toga još tri. Svi oni idu ‘na dušu’ slabe, pasivne i dekoncentrirane obrane i vratara Banovića. Na 1:1 poravnao je udarcem s 25 metara Morales, no nije to bio udarac koji se nije mogao braniti. Baš kao ni onaj iza toga koji je postigao Slepička nakon dobre akcije Etta i Kramarića, akcija je ponovo počela greškom čakovečke obrane. Na 3:1 je povisio mladi Kramarić, Melnjak je prvo s gol linije loptu izbacio u korner nakon kojeg se Kramarić najbolje snašao, obrana domaćih i vratar bili su pasivni promatrači. Slično je bilo i kod 4. kola kada je Slepička pokušao lobovati Banovića, ovaj kratko odbio loptu koju je spremno dočekao Kramarić. U 85. minuti bilježimo i udarac Tomečaka u prečku, te podatak da se igra Čakovčana u drugom poluvremenu potpuno raspala.
Snimio Z. Premuš

REZULTATI 17. KOLA: Lokomotiva - Istra 1961 2:1, Rijeka - Varteks 3:3, Inter - Zagreb 1:3, Slaven Belupo - Cibalia 1:1, Zadar - Hajduk 1:2, Osijek - Šibenik 3:0, Croatia Sesvete - Karlovac 0:3, Međimurje - Dinamo 1:4.
16. Croatia 17 1 4 12 17:42 7
• Prvenstvo se nastavlja 20. veljače 2010. godine (“Međimurje” gostuje kod “Istre 1961”).

TEŠKA FINANCIJSKA SITUACIJA, IGRAČI NEZADOVOLJNI

Predsjednik čakovečkog prvoligaša Darko Turopoljac otvoreno je progovorio o financijskoj problematici u klubu:
- Ona je teška, nije međutim neriješiva, moramo pod hitno i u pravo vrijeme “posložiti kockice” i djelovati jedinstveno, konsolidirati redove, pojačati upravu... i izbjeći opstrukciju pojedinih članova uprave, ne se dijeliti na domaće i strane članove. Uglavnom, čeka nas u pauzi prvenstva vrlo odgovoran posao. “Glave skupa” - ako se tako neće raditi ja ću prvi odstupiti. Neke smo probleme riješili, neke počeli rješavati, neke ćemo ovih dana riješiti. Slijedi isplata plaća igračima za listopad, igrači moraju znati da su u odnosu na neke druge klubove u daleko povoljnijem položaju kada je u pitanju financijska konstrukcija. Očekujemo veću pomoć, prvenstveno javnih poduzeća koja za razliku od nekih drugih krajeva u Međimurju ne pomažu sportu, konkretno nogometu, a u Međimurju ubiru veliku dobit. Znam da su Grad Čakovec i Međimurska županija zbog znanih teškoća u teškoj financijskoj situaciji, znam da će nam unatoč tome pomoći. Došao sam s kolegama iz uprave pomoći klubu, imamo početne rezultate, ako se ne dogovorimo, ponavljam, odstupit ću, no istovremeno i izdržati do kraja prvenstva, rekao je čelnik čovjek čakovečkog prvoligaša.
Što pak se kuloarskih priča tiče, javna je tajna da igrači nisu zadovoljni. Osnovni i jedini razlog su neisplaćena primanja. Nekima ona kasne mjesec ili dva, nekima i više. Nitko međutim od igrača ne želi o tome javno govoriti, sigurno je međutim da dugovanja postoje, da su isplate neredovite, no svi se nadaju da će odgovorni održati obećanje i za vrijeme prvenstvene pauze riješiti ovo najbolnije pitanje.
Predsjednik Turopoljac održao je i sastanak s igračima i stručnim stožerom, obećano im je isplatiti plaće prvi dan nakon utakmice s Dinamom. Nakon koje su igrači na odmoru, pripreme za drugi dio prvenstva počinju najvjerojatnije 11. siječnja iduće godine. S druge strane uprava i odgovorni zakazali su za petak u hotelu Park Skupštinu kluba.