Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

I. HNL: Poraz u utakmici za opstanak

ZAGREB 2
MEĐIMURJE 1
ZAGREB - igralište Kranjčevićeva. Gledatelja: 1000. Sudac: Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Ivanković i Perica. Delegat: Neferović. Strijelci: 1:0 Vugrinec (45), 1:1 Golubović (46), 2:1 Abdurahimi (80).
Zagreb: Skender, Jurendić, Jefton, Tokić, Ivanković, Babić (80. Dedić), Oršulić (67. Jugović), Vugrinec, Parlov, Krstanović (57. Abdurahimi), Ljubojević. Trener: Igor Štimac
Međimurje: Mađarić, Amauri, Darmopil, Andre Silva, Melnjak, Lesjak (83. Žuljević), Aganović, Cicero Lima, Grgić (69. Plantić), Eliomar, Golubović (81. Vuka). Trener: Tomislav Ivković
- - - -
Čakovčani su bili blizu, na kraju daleko od pozitivnog rezultata u možda najvažnijoj utakmici do sada. Poraženi su od direktnog protivnika s dna tablice, sada više sami ne odlučuju od svojoj sudbini, važni su rezultati ostalih protivnika. Zajedno s Croatia Sesvetama glavni su kandidati za ispadanje. Dobro je međutim da u momčadi i stručnom stožeru i dalje razmišljaju pozitivno, pred subotnji susret s Cibaliom u Čakovcu (18 sati, SRC Mladosti). Dali tako razmišljaju i u Upravi nismo sigurni obzirom na neke njihove posljednje izjave i poteze. Pokazala se i točna tvrdnja izrečena pred nastavak prvenstva da su Čakovčani predodređeni za ispadanje, koliko je u svemu tome i njihova krivnja pokazat će se uskoro, odgovore na to s pravom traži sportska i nogometna javnost.
U Zagrebu su osim domaćina za protivnika imali i izrazito sklonu domaćinu sudačku trojku. Samo tako se mogu tumačiti neki njihovi potezi, prvenstveno oko presuđivanja prekršaja, zaleđa, a i prvi su pogodak domaći postigli neregularnim načinom. Prvotno je fauliran vratar Mađarić, Krečak to nije sankcionirao, u nastavku akcije u 2. minuti sudačke nadoknade Vugrinec je postigao vodeći pogodak. Već u prvoj minuti nastavka susreta Golubović je iskoristio grešku domaće obrane i dobro dodavanje Cicera Lime poravnao je rezultat. Imao je priliku postići još jedan pogodak, pogodak su međutim 10 minuta pred kraj postigli domaći, Abdurahimi je s 25 metara neobranjivim udarcem savladao Mađarića i time riješio pitanje pobjednika. Čakovčanima iza toga nije dozvoljeno doći ni blizu domaćeg gola, potvrda toga je 90. minuta kada nakon što su izveli slobodni udarac, odbijenu loptu iz domaćeg kaznenog prostora Eliomar nije uspio uputiti prema Skenderu jer je Krečak označio kraj susreta (?!).
I to bi bilo to, u tri preostala susreta (Cibalia, Hajduk i Šibenik) Čakovčani bi trebali osvojiti maksimalni broj bodova, prvi je test subota i susret s Cibaliom, gdje je pobjeda imperativ. Uz to, rekli smo, moraju se poklopiti i neki drugi rezultati. (Josip Freiler)

Ostali rezultati 27. kola: Lokomotiva - Osijek 2:2, Inter - Slaven Belupo 2:0, Cibalia - Dinamo 2:0, Rijeka - Zadar 3:2, Varteks - Croatia Sesvete 4:1, Hajduk - Karlovac 1:0, Šibenik - Istra 1961 1:1.
16. Croatia 27 3 5 19 27:67 14
Parovi 28. kola: Croatia Sesvete - Zagreb, Zadar - Lokomotiva, Dinamo - Hajduk, Međimurje - Cibalia, Istra 1961 - Inter, Osijek - Varteks, Karlovac - Šibenik, Slaven Belupo - Rijeka.

I. liga i dalje sa 16 sudionika

Održana je sjednica IO-a HNS-a na kojoj je jedan od zaključaka bio da u novoj prvenstvenoj sezoni 2010./11. Prva liga i dalje broji 16 sudionika. Konačnu odluku će u srpnju donijeti Skupština HNS-a. Prijedlozi su da bi od sezone 2011./12. liga imala 12 sudionika, Druga liga 16, biti će pet Trećih liga, a u četvrtom stupnju županijske ili međužupanijske lige. Od sezone 2012./13. Prva liga bi imala 10 sudionika koji bi igrali četverokružno.
IO HNS-a raspravljao je i oko licenciranja sadašnjih prvoligaša i drugoligaša koji su kandidati za Prvu ligu. Konačna odluka znati će se krajem mjeseca nakon što odgovorni u konačnici riješe žalbe 12 prvoligaša, obzirom da ih je za sada licencu dobilo tek 4, također i drugoligaša koji nisu dobili licence. Ako bi naš prvoligaš “Međimurje” nakon žalbe dobio licencu u što ne sumnjamo jer je riješio gotovo sve osim pitanja plaćanja doprinosa što je u tijeku, ako bi i svi drugi riješili također isto pitanje onda bi na kraju prvenstva iz Prve lige umjesto tri ispale dvije momčadi jer nema dovoljan broj drugoligaša s valjanom licencom.
Ovo je važno pred finiš prvenstva za “Međimurje”, treba izbjeći umjesto tri, dva posljednja mjesta na tablici. No treba ipak sačekati kraj mjeseca i kraj prvenstva, jer u našem se nogometu u zadnji čas mnogo toga može još promijeniti.