Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

I. HNL: Poraz u Zadru; formirana grupa za privatizaciju kluba

ZADAR 2
MEĐIMURJE 0
ZADAR - Stadion Stanovi. Gledatelja: 1000. Sudac: Bebek. Pomoćnici. Volf i Kezele. Delegat: Novak (Osijek). Strijelci: 1:0 Terkeš (6), 2:0 Santini (36, 11 m).
Zadar: Ježina, Puljić, Milin, Glumac, Maruna, Banović, Surač, Jerbić (43. Čurjurić), Čuljak, Santini (74. Piškor), Terkeš (84. Mršić). Trener: Dalibor Zebić
Međimurje: Vuljanko, Amauri, Bratković (54. Žuljević), Valentić, Plantić, Aganović (54. Cicero Lima), Darmopil, Melnjak, Eliomar (86. Kovač), Vuka, Golubović. Trener: Srećko Bogdan
- - - -
Čakovčani nastavljaju po starom kad je u pitanju gostovanje, ponavljaju se neefikasnost, loš pristup igri i dekoncentriranost. Pobjeda na gostovanju u Puli bio je po svemu sudeći samo trenutni ‘bljesak’. Nisu ih za bolju igru animirali ni rezultati utakmica odigranih prije zadarske koji su išli njima u prilog, taj su podatak iskoristili domaćini i sada oni ‘lakše dišu’.
S direktnim protivnikom s dna prvenstvene tablice loše je počelo, već u 6. minuti Terkeš je na dodavanje Banovića bio precizan, Čakovečka obrana neodlučna, a Vuljanko nemoćan spriječiti rano primljeni pogodak. Iza toga više inicijative, dvije nerealizirane prilike Vuke, nad kojim sudac Bebek nije u 31. minuti dosudio klasični kazneni udarac, sudio mu je simuliranje. Tko zna kako bi bilo u nastavku da je Bebek poštivao pravila, ovako je kazna stigla na suprotnoj strani. Na jednu ubačenu loptu u kazneni prostor loše je reagirao Golubović kojega je lopta pogodila u ruku, Bebek je ovaj put brzo reagirao i sudio kazneni udarac kojeg je Santini realizirao i već tada mnogo toga riješio što se tiče pobjednika. U drugom poluvremenu Bogdan je pokušao izmjenama preokrenuti igru i rezultat, nije uspio iako je bilo šansi za promjenu rezultata s obje strane pa Čakovčanima ostaje i dalje mnogo briga i problema. Valjda i dobrih i pravodobnih poteza onih koji odlučuju o sudbini kluba. Kako neslužbeno saznajemo, neke se od tih odluka očekuju vrlo brzo.
► Tako su Čakovčani ponovo u teškom položaju na tablici, a i dalje će im biti teško nastave li ovako igrati. Već u subotu kada u Čakovec stiže Slaven Belupo (SRC Mladost, 15 sati) treba mnogo toga promijeniti u pristupu i igri. U protivnom?

REZULTATI 21. KOLA: Rijeka - Šibenik 0:1, Lokomotiva - Hajduk 2:1, Zadar - Međimurje 2:0, Varteks - Cibalia 1:1, Slaven Belupo - Dinamo 0:1, Inter - Karlovac 0:1, Zagreb - Istra 1961 1:1, Osijek - Croatia Sesvete 0:0.
16. Croatia 21 2 5 14 19:50 11
PAROVI 22. KOLA: Hajduk - Varteks, Croatia Sesvete - Zadar, Cibalia - Zagreb, Šibenik - Lokomotiva, Dinamo - Inter, Karlovac - Rijeka, Međimurje - Slaven Belupo, Istra 1961 - Osijek.

Grupa za privatizaciju: Katalenić, Papeš, Uršanić

Održana je najavljena sjednica uprave čakovečkog prvoligaša s koje nema nikakvih posebnih spektakularnih odluka. Što međutim ne znači da nije bilo dobrih zaključaka. Razgovarano je oko završnih radnji licenciranja kluba pri HNS-u, osim financija problem su i svlačionice, što će biti moguće riješiti do početka nove prvenstvene sezone. Slijedi i potpis sporazuma o suradnji sa Školom nogometa (nakon što se riješe neki sitni detalji). Glede izvješća stručnog stožera oko tri odigrane utakmice u nastavku prvenstva, zaključak je da se moglo bolje, a struci i igračima dodijeljen je ‘zadatak’ da u sljedeća četiri kola (sa Zadrom, Slaven Belupom, Interom i Cibaliom) treba osvojiti najmanje 6 bodova. U protivnom... Trener Srećko Bogdan, nazočan na sjednici, bio je vrlo realan:
- Možemo ispuniti taj zadatak, istovremeno ispraviti kiks s utakmice s Croatia Sesvetama. S Osijekom igrali smo već bolje, uz više koncentracije i boljom međusobnom suradnjom u spomenuta četiri susreta ispunit ćemo traženja uprave. Budite sigurni da sam u pravu i da je to realno, kazao je Bogdan.
Bilo je riječi i o mogućeg preoblikovanja - privatizacije kluba. Formirana je posebna radna grupa: Dragutin Katalenić, Ivica Papeš i Marijan Uršanić, koja do 1. srpnja treba završiti preliminarne razgovore s lokalnom samoupravom i vidjeti sve mogućnosti oko najboljeg rješenja. Klub trenutno ima financijske dubioze od oko 3,500.000 kuna, ali i u lokalnoj samoupravi muku muče s financijama, pa će biti potrebno još mnogo razgovora prije donošenja konačnog rješenja, ako do njega uopće i dođe.