Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

I. HNL: Sekunde falile do bod(ov)a

ŠIBENIK 1
MEĐIMURJE 0
Šibenik - Stadion Šubićevac. Gledatelja: 1500. Sudac: Matoc (Zaprešić), pomoćnici: Munić i Ambrinac, delegat Ivić. Strijelac: 1:0 Alispahić (90+5).
Šibenik: Blažević, Spahija, Vidić, Karađa, Medvid, Bačelić-Grgić (65. Elez), Ademi, Husmani, Alispahić, Fuštar (73. Dajić), Božić. Trener Branko Karačić
Međimurje: Banović, Georgievski, Amauri, Andre Silva, Melnjak, Cicero Lima, Darmopil, Aganović (56. Plantić), Kovač (77. Lozo), Golubović, Žuljević (84. Bubalo). Trener Srećko Bogdan
- - - -
Takvo nešto što se dogodilo u Šibeniku, izgleda da se može dogoditi samo Čakovčanima. A sve najvažnije na utakmici dogodilo se u 5. minuti sudačke nadoknade. Kada su svi već očekivali da će susret završiti bez pobjednika.
Pobjednici su prvo mogli biti Čakovčani, u spomenutoj minuti na dodavanje Darmopila Plantić je propustio veliku prigodu za pogodak, a na suprotnoj strani veselili su se domaći. Georgievski je nepotrebno igrao rukom (neki tvrde da igranja rukom nije bilo), sudac Matoc je dosudio slobodni udarac koji je s 20-ak metara efektnim pogotkom realizirao Alispahić za pomalo neočekivanu pobjedu i tugu Čakovčana i njihovih navijača koji su vrlo korektno navijali.
Tako su Čakovčani prvi dio sezone završili na 12. mjestu, jedini su sastav koji na gostovanju nije osvojio bod(ove). Biti će teško i u nastavku koji je na rasporedu već od subote. Čakovčani gostuju u Karlovcu.
Što se tiče utakmice u Šibeniku - ukratko; da su malo promijenili taktiku, više su se orijentirali na obranu, pojačali vezni red, a iz brzih kontri nekoliko puta su opasno, ne i učinkovito ugrozili Blaževića. Imali su i domaći svoje prilike, više inicijative, odlučivale su nijanse i sportska sreća. A obje su momčadi imale opravdane primjedbe na suđenje. Srećko Bogdan nakon utakmice, pomalo utučen, rekao je:
- Došli smo u Šibenik po mogućnosti ostati neporaženi, znali smo da nas očekuje kvalitetan domaćin ih vrha našeg nogometa. Odigrali smo čvrstu, dobru utakmicu u kojoj nam je na kraju sreća potpuno okrenula leđa. Možemo i moramo žaliti zbog propuštene prilike Plantića prije nego smo primili pogodak. Da smo to zabili, sada bi se mi radovali, a domaći tugovali. Idemo dalje, Karlovac je prilika za popravak, znamo da će biti teško, pokušat ćemo sve ostati neporaženi, valjda ćemo imati za to uz dobru igru makar i gram sportske sreće, potrebne u ovakvim prilikama.

REZULTATI 15. KOLA: Rijeka - Istra 1961 2:0, Lokomotiva - Inter 0:1, Varteks - Slaven Belupo 0:0, Zagreb - Zadar 4:0, Cibalia - Osijek 1:1, Hajduk - Croatia Sesvete 6:0, Šibenik - Međimurje 1:0, Karlovac - Dinamo 1:3.
16. Croatia 15 1 4 10 17:37 7
PAROVI 16. KOLA: Istra 1961 - Dinamo, Karlovac - Međimurje, Šibenik - Croatia Sesvete, Hajduk - Osijek, Cibalia - Zadar, Zagreb - Slaven Belupo, Varteks - Inter, Lokomotiva - Rijeka.

Spasio mačku, dobio žuti!?

Od same igre zanimljivija je bila neuobičajena zgoda u 13. minuti. Dok su igrači Međimurja oko sredine terena pripremali jedan napad, na travnjak, kraj njihova vratara Ivana Banovića, došetala se crno-bijela mačka. Golman je podigao ruku prema sucu, uzeo mačku u naručje i odšetao s terena kako bi je odnio na sigurno, da je igrači ne bi ozlijedili. Sudac Marko Matoc tada je pokazao mladom golmanu žuti karton zbog nepoštivanja pravila igre!? Banović, naime, nije dobio dopuštenje suca za izlazak s terena te ga je ovaj ‘nagradio’ kartonom. Navijači su, s pravom, glasnim skandiranjem prosvjedovali zbog ovog čina suca Matoca.