Sport 18.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

II. HNL: Dva poraza za dno tablice

RADNIK 3
MEĐIMURJE 0
Sesvete - igralište sv. Josipa radnika. Gledatelja: 300. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Strijelci: 1:0 Hrnčević (5, 11m), 2:0 Hrnčević (61), 3:0 Mihaljević (90).
Radnik: Karatović, Kwedi, Barišić, Cerovec, Sivšić (65. Vinčić), Mrzljak (72. Babić), Jurjević, Franjić, Hrnčević, Mihaljević, Tepurić (58. Polovanec). Trener: Dinko Jeličić
Međimurje: Tizaj, Dodlek, Nynkeu, Zeba, Tomić (20. Petak), Puclin, Barat, Menzil, Marčinković (39. Božak), Mikić, Čosić (69. Novko). Trener: Damir Biškup
Porazom u Sesvetama Čakovčani su ponovo u izuzetno teškom položaju položaju na prvenstvenoj tablici. Prema izvješćima sportskih dopisnika rezultatski su čak i dobro prošli što u mnogome govori o njihovoj igri, posebno u obrani. Iako se u redovima Čakovčana ne slažu s takvom konstatacijom. Rano su domaći, već u 5. minuti iz kaznenog udarca došli u vodstvo, iza toga do kraja poluvremena imali još 3-4 neiskorištene prilike. Drugi i treći pogodak postigli su kad su imali igrača više, jer je u 39. minuti bezrazložno dobio drugi žuti karton mladi vratar Tizaj pa su do kraja susreta Čakovčani bilo igrački oslabljeni što pak je domaćima olakšalo doći do uvjerljive pobjede. U polju su unatoč svega Čakovčani igrali dobro i dopadljivo, nažalost uglavnom neopasno u napadu, ali zato s dosta grešaka u obrani. Dobro je branio unatoč dva primljena gola mladi Božak, a iz redova čakovečkog kluba imaju primjedbe na suđenje Tomislava Bionde iz Sesvetama ‘susjednog’ Zaprešića.
MEĐIMURJE 1
HAŠK 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja:100. Sudac: Kumpar (Stubičke Toplice). Strijelci: 0:1 Čavala (37), 1:1 Petak (54), 1:2 Bosec (67).
Međimurje: Božak, Dodlek, Petak, Borzić, Zeba, Nynkeu, Menzil, Barat (86. Bešenić), Čosić (46. Novko), Puclin, Marčinković (82. Skoliber). Trener: Damir Biškup
Hašk: Nevistić, Škorić (62. Bosec), Tolić, Piršić, Cetina, Krajček, El Saleh, Krznar (66. Nimac), Čavala (84. Pavković), Horvat, Lepinjica. Trener: Ratko Ninković
Derbi začela dobili su Zagrepčani i usmjerili “čakovečki brod” prema Trećoj ligi. Nije međutim trebalo tako biti, Čakovčani su sami krivi za poraz, mogli su oni zabilježiti pobjedu, prema prilikama i uvjerljivu. U prvom poluvremenu imali su apsolutnu inicijativu, već u 6. minuti Zeba nije iskoristio prvu, u 15. minuti dva je puta u prilici bio Menzil, drugi je put pogodio stativu. Najveću priliku nije iskoristio u 32. minuti Čosić, doslovce se obrukao. Sam pred Nevistićem umjesto da loptu uputi u mrežu, zakomplicirao je, htio previše, na kraju se i sapleo i prilika je propala. Kazna je stigla u 37. minuti kada je na sredini terena pogriješio Zeba, to dobro iskoristio Čavala i preciznim udarcem savladao Božaka.
Početkom 2. poluvremena mladi Petak, ponajbolji uz Menzila u slaboj domaćoj momčadi, nakon ubacivanja Menzila s lijeve strane glavom je savladao Nevistića. Još je jednom Petak zaprijetio u 59. minuti, lopta je za malo promašila cilj, nije međutim pogriješio Bosec u 67. minuti, odmah po ulasku u igru iskoristio je pasivnost domaće obrane i postigao vodeći pogodak za goste. U 71. minuti prilike za izjednačujući pogodak nisu iskoristili Marčinković i Barat, na suprotnoj strani Bosec je pogodio prečku, a Tolić nije iskoristio priliku za 3. pogodak gostiju. U 90. minuti 2 prilike za izjednačenje nisu iskoristili prvo Petak, a onda i Puclin. Nije jasan ni potez domaćeg trenera kada je umjesto Barata kao igrača u 86. minuti uveo vratara Bešenića, izgledalo je to pomalo neozbiljno.
• Mnogo ozbiljnije biti će Čakovčanima u subotu kada im predstoji novo teško iskušenje, gostovanje u Imotskom. Hoće li zadržati i minimalne šanse da eventualno osiguraju drugoligaški opstanak teško je tvrditi, Čakovčani nisu u situaciji i formi za takvo nešto. Ili se varamo?
Josip Freiler

Ostali rezultati 23. kola: Vinogradar - Imotski 3:1, Rudeš - Solin 0:0, Marsonia 1909 - Dugopolje 0:0, Gorica - Hrvatski dragovoljac 0:0, Mosor - Pomorac 2:1, Hašk - Croatia Sesvete 1:2, Junak slobodan.
Ostali rezultati 24. kola: Croatia Sesvete - Mosor 0:3, Pomorac - Gorica 4:1, Hrvatski dragovoljac - Marsonia 1909 2:0, Junak - Rudeš 1:2, Solin - Vinogradar 2:0, Imotski - Radnik 2:0, Dugopolje slobodno.
1. Pomorac 23 16 1 6 52:24 49
2. Dugopolje 22 14 4 4 44:21 46
3. Mosor 23 12 5 6 29:14 41
4. Vinogradar 22 12 4 6 36:23 40
5. Junak 22 10 7 5 25:15 37
6. Imotski 22 10 6 6 22:13 36
7. Gorica 23 8 8 7 21:17 32
8. Hr. drag. 23 8 8 7 31:35 32