Sport 06.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Izgubili od lidera

GORICA 3
MEĐIMURJE 1
Velika Gorica - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Balić (Split). Pomoćnici: Barić i Vrabec. Delegat: Vranić. Strijelci: 0:1 Kokot (55), 1:1 Crnov (56), 2:1 Menzil (65), 3:1 Jankulica (90).
GORICA: Koprić, Gegić, Sabljak, Mihalj, Menegati, Bajto (74. Jankulica), Barukčić, Crnov, Menzil (90. Bogović), Jusufi, Celčić (46. Hajduk). Trener: Damir Petravić
MEĐIMURJE: Bešenić, Kovačić, Vitas, Andre Silva, Vuk, Kokot, Levačić (69. Cicero Lima), Begović, Garba, Ćosić (85. Jelčić), Jambrušić (77. Pintarić). Trener: Miljenko Dovečer
- - - -
Porazom koji to nije morao biti u Velikoj Gorici kod vodećeg sastava “Međimurje” je opet u teškom položaju na tablici pa je subotnji susret (16 sati, SRC Mladost) s MV Croatiom iz Slavonskog Broda možda najvažniji u dosadašnjem tijeku prvenstva.
U Velikoj Gorici dobrom igrom u 1. poluvremenu Čakovčani su držali neriješeni rezultat i taj je dio završen bez pogodaka. U 2. poluvremenu brzo su Čakovčani došli u vodstvo, na dodavanje Garbe mladi je Kokot bio precizan, a Koprić nemoćan. Vodstvo je bilo kratkotrajno, minutu iza toga domaći su izjednačili. Nepotrebno, obrana Čakovčana bila je previše pasivna, a Crnov je to iskoristio. Imali su i domaći i gosti prilike popraviti rezultat, domaći su to učinili u 65. minuti kada je Menzil, nekadašnji igrač čakovečke momčadi s ruba kaznenog prostora bio iz slobodnog udarca precizan. Mogao je Kokot u samoj završnici poravnati rezultat, nije iskoristio povoljnu priliku za to pa je kazna stigla tako da je Jankulica u 90. minuti postigao 3. gol za domaće i dao Čakovčanima priliku tjedan dana razmišljati kako što prije popraviti položaj na tablici. Koji nije zavidan, no koji je i takav da pobjeda u subotu ponovo donosi vidan napredak pred izravnim konkurentima.

Ostali rezultati 21. kola: MV Croatia - Pomorac 1:0, Imotski - Vinogradar 1:2, Mosor - Croatia Sesvete 3:0, Suhopolje - Lučko 0:7, Hašk - Junak 2:0, Rudeš - Solin 1:0, Dugopolje - Vukovar ‘91 3:0.
16. Vukovar 21 5 2 14 16:47 17
Parovi 22. kola: Croatia Sesvete - Dugopolje, Međimurje - MV Croatia, Junak - Mosor, Vukovar ‘91 - Imotski, Solin - Suhopolje, Pomorac - Hašk, Lučko - Gorica, Vinogradar - Rudeš.

Interesi iz Rusije i Belgije

U čakovečkom drugoligašu održali su konferenciju za tisak na kojoj su novinare obavijestili o dva za klub aktualna organizacijska problema. Dragutin Katalenić zadužen od strane kluba oko rješavanja pitanja privatizacije kluba izrazio je nezadovoljstvo tempom kojim se akcija odvija, konkretno rezultatima razgovora s odgovornima u Gradu Čakovcu, vlasniku SRC-a Mladosti gdje Čakovčani igraju svoje utakmice, treniraju i imaju svoje prostore. Ugovorno je traženo da im se da korištenje tih prostora na rok od 30 godina, iz Grada nisu dobili odgovor pa je proces stao što će imati određenih posljedica, prvo već kod izdavanja licence za natjecanje.
- Pod takvim uvjetima i okolnostima ne može se i nije se moglo dalje nastaviti s procesom preoblikovanja iako postoje interesenti za privatizaciju kluba iz Rusije i Belgije. Želio sam kao pravnik pomoći klubu oko rješavanja tog važnog pitanja, nakon svega razmišljam trebam li se i dalje angažirati kad odgovorni nemaju sluha, rekao je Katalenić.
- Iz Grada i Županije samo nam obećavaju pomoći rješavati tešku situaciju u kojoj se nalazimo, na obećanjima međutim samo ostaje, tako se ne može raditi, rekao je direktor kluba Stjepan Hamonajec. - Završit ćemo uz mnogo problema nastup u prvenstvu, iza toga na Skupštini odlučiti kako dalje. Ovako kako je sada stanje sigurno više ne.
Drugo pitanje koje je trenutno vrlo aktualno je ono oko odnosa s Međimurskim nogometnim savezom.
- Na Skupštini MNS-a zakazanoj za utorak nakon razgovora s najodgovornijima iz Saveza tražit ćemo i tražimo da naš predstavnik Miljenko Dovečer, inače, član IO-a MNS-a, bude imenovan umjesto Stjepana Križarića, sada člana IO-a HNS-a kao zamjenski delegat u Skupštinu HNS-a. Mislimo da kao nositelji kvalitete u Međimurju naš klub ima pravo na to. Također je naše traženje da svi klubovi u Međimurju imaju svoje predstavnike - delegate u Skupštini MNS-a i da ih biraju neposredno na Plenumima klubova, ne kao što je do sada bio slučaj da prijedlozi dolaze od strane IO-a MNS-a, iznio je stavove kluba njegov glasnogovornik Miljenko Ovčar.
Miljenko Dovečer pak je kao član IO-a MNS-a potvrdio svoju kandidaturu za člana Skupštine HNS-a i najavio svoju ostavku u IO-u MNS-a, istovremeno aktivirao svoj mandat u Skupštini MNS-a od strane trenerske organizacije.