Sport 11.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Konačno pobjeda Međimurja

MEĐIMURJE 3
JUNAK 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Nesvanulica i Gulan. Delegat: Slivar. Strijelci: 1:0 Vuka (39, 11 m), 2:0 Jambrušić (60), 3:0 Garba (87), 3:1 Sablić (90).
MEĐIMURJE: Jurin, Kovačić, Andre Silva, Celiščak, Pintarić, Dankić (46. Kovač), Levačić, Grgić, Garba, Jambrušić (88. Sečan), Vuka. Trener: Miljenko Dovečer
JUNAK: Runje, Puljiz, Mandac (46. Zorica), Topić, Cvitković, Gale, Petričić, Čulić, Legator (72. Sučić), Midenjak, Kozina (52. Sablić). Trener: Milo Nižetić
- - - -
Konačno su i Čakovčani zabilježili pobjedu na domaćem terenu. Kada se sve zbroji važnu i zasluženu, boljom igrom u 2. poluvremenu. Prvo poluvrijeme slabo s obje strane, gosti su imali nešto više inicijative i veliku priliku koju u 7. minuti nije iskoristio Legator, doslovce je sam pred Jurinom dodao loptu čakovečkom vrataru. Domaći su prvu opasnu akciju imali u 14. minuti Garba i Vuka nisu je dobro završili. Ipak u vodstvo su došli u 39. minuti.
• 1:0 VUKA (11 m) - prije pogotka Vuka je dobro proigrao Jambrušića, ovaj nije iskoristio povoljnu priliku, Runje je dobro obranio, loptu odbio ponovo do Jambrušića kojeg je obrambeni igrač Junaka nepropisno zaustavio, a udarac s 11 metara precizno je Vuka pretvorio u vodeći pogodak. U 2. poluvremenu bolja i zanimljivija igra. Već u 56. minuti Cvitković nije iskoristio vrlo izglednu priliku izjednačiti rezultat, kazna je stigla brzo iza toga.
• 2:0 JAMBRUŠIĆ - igrala se 60 minuta kada je Kovač ukrao gostima loptu na sredini igrališta, vrlo dobro proigrao Vuku, ovaj još bolje Jambrušića kojem nije bilo teško matirati Runju. Runje je odmah iza toga dobrom obranom spriječio Garbu realizirati priliku za treći pogodak domaćih, u 76. minuti još je jednom Cvitković propustio priliku smanjiti rezultat, Vuka nije u 85. i 86. minuti također iskoristio dvije prilike, ali je zato bio dodavač Garbi koji je postigao treći gol domaćih.
• 3:0 GARBA - tom je prilikom pogriješio i Runje, Garba pak je iskusnom manirom strijelca iskoristio tu grešku i riješio pitanje pobjednika.
• 3:1 SABLIĆ - u 90. minuti gosti su ipak preko Sablića postigli počasni pogodak i ublažili poraz.
• U 90. minuti pocrvenio je Grgić i nepotrebno dobio 2. žuti karton pa će izostati u idućem susretu, baš kao i Garba koji je dobio žuti karton koji mu je treći i neće u Kostreni također igrati u važnom susretu s Pomorcem. Unatoč tog hendikepa Čakovčani najavljuju dobru igru i povratak u Čakovec kao neporažena momčad. Hoće li se s takvom prognozom složiti u Pomorcu, drugo je pitanje.

Ostali rezultati 12. kola: Imotski - HAŠK 1:0, Suhopolje - Gorica 0:2, Vukovar ‘91 - Pomorac 0:1, Solin - Dugopolje 3:1, Vinogradar - Mosor 2:0, Rudeš - MV Croatia 4:0, Lučko - Croatia Sesvete 1:0.

1. Gorica 12 9 0 3 20:7 27
2. Lučko 12 8 2 2 21:8 26
3. Solin 12 7 1 4 20:13 22
4. Imotski 12 7 1 4 14:14 22
5. Rudeš 12 7 0 5 21:17 21
6. Vinogradar 12 6 2 4 20:11 20
7. Pomorac 12 5 4 3 13:10 19
8. Dugopolje 12 4 5 3 19:13 17