Sport 07.09.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Međimurje prokockalo 2:0

HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2
MEĐIMURJE 2
Zagreb - NŠC Stjepan Spajić. Gledatelja: 200. Sudac: Malekinušić (Kutina), pomoćnici: Mihalj i Valešić. Delegat: Novak. Strijelci: 0:1 Piškor (61), 0:2 Puclin (72), 1:2 Švarić (84, 11 m), 2:2 Kešinović (90).
HD: Čović, Kešinović, Špehar, Borzić, Jajčinović, Zlatar (46. Sokić), Čordaš, Gregov, Celčić (69. Ouchi), Vuka (62. Rašić), Švarić. Trener: Stjepan Čordaš
Međimurje: Bešenić, Dodlek, Petak, Zeba, Novko, Garba, Begović, Barat (83. Levačić), Međumurec, Piškor, Bukal (63. Puclin). Trener: Miljenko Dovečer
- - - -
Čakovčani su ti koji moraju žaliti da se s gostovanja u Zagrebu nisu vratili ‘punim plijenom’. Iako ni neriješeni ishod nije loš rezultat. Mogli su međutim uz samo malo bolju efikasnost i boljom koncentracijom u finišu susreta osvojiti sva tri boda. Bolja efikasnost bila im je potrebna u prvom dijelu kada su propustili realizirati nekoliko izglednih prilika i kazneni udarac. Bukal nije realizirao dvije prilike, a Begović kazneni udarac, obranio mu ga je domaći vratar Čović, ponajbolji pojedinac susreta. Prilike domaćina, a i oni su ih imali spriječio je u realizaciji Bešenić koji je i u drugom poluvremenu imao nekoliko dobrih intervencija. U drugom poluvremenu do samog finiša dobra igra Čakovčana i dva pogotka za uvjerljivo vodstvo. Prvi je pogodak efektnim i neobranjivim udarcem postigao Davor Piškor i najavio da će biti veliko pojačanje u momčadi, drugi pak mladi Puclin na dodavanje Piškora. Utakmica međutim traje 90 minuta što su Čakovčani očito zaboravili, a domaći iskoristili. Prvi pogodak postigli su iz dvojbeno suđenog kaznenog udarca, a drugi nakon greške obrane u posljednjoj minuti. Mogli su u sudačkoj nadoknadi Čakovčani postići pobjedonosni pogodak, nisu pa je utakmica završila bez pobjednika.
► Čakovčanima ostaje žal za propuštenim. Sve to mogu nadoknaditi u subotu (17 sati, SRC Mladost) kada su konačno nakon 3. prvenstvenog kola domaćini. Zagrebačkom Rudešu s kojim najavljuju prvu prvenstvenu pobjedu, a očekuju dobru i efikasnu igru i pomoć iz gledališta.

Ostali rezultati 3. kola: Pomorac - Dugopolje 1:2, Croatia Sesvete - Junak 1:1, HAŠK - Solin 3:0, Mosor - Imotski 0:0, Gorica - Radnik 0:0, Marsonia 1909 - Vinogradar 1:2, slobodan je bio Rudeš.
1. Dugopolje 3 3 0 0 9:1 9
2. Mosor 3 2 1 0 5:2 7
3. Gorica 3 2 1 0 3:0 7
4. HAŠK 3 2 0 1 6:3 6
5. Junak 3 1 2 0 3:2 5
6. Imotski 3 1 2 0 3:2 5
7. Pomorac 3 1 1 1 3:3 4
8. Rudeš 2 1 0 1 4:1 3