Sport 01.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

II. HNL: Međimurje zimuje na 12. mjestu

MEĐIMURJE - LUČKO 0:2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: oko 100. Sudac: Pein (D. Miholjac). Pomoćnici: Kuna i Prološčić (oba Osijek). Četvrti sudac: Sminderovac (Koprivnica). Delegat: Bešker (Split). Strijelci: 0:1 Fuček, 02 Jelić (14).
MEĐIMURJE: Jurin, Levačić, Vitas, Andre Silva Pintarić, Dankić (od73. Petak), Kovač, Grgić, Kovačić, Garba, Vuka (od 6. Jelčić). Trener: Miljenko Dovečer.
LUČKO: Kobetić, Čunčić (od 10. Petrak), Mehmedagić, Bosilkovski, Rendulić, Rak, Sarić, Fuček, Jelić (od 43. Bazina, od 90. Veraja), Blagojević. Trener: Dražen Biškup.
Novi neuspjeh Čakovčana, za poraz su sami krivi, dobro je da je prvi dio prvenstva završen. Solidni i visoko plasirani sastav gostiju sve je greške i slabu igru domaćih dobro koristio na kraju i iskoristio te zasluženo pobijedio.
Utakmica je odigrana po teškom, blatnjavom i snijegom pokrivenom terenu, pred malim brojem gledatelja, pobjednik je riješen za prvih petnaestak minuta.
Već u 1. minuti po jedna oprilika sa svake strane, u 2. minuti gosti vode. Iskoristili su pogrešku domaćih u obrani i iz brze akcije i kontre preko Fučeka postigli vodeći pogodak. Odmah iza toga ozlijedili su se kod domaćih Vuka, a kod gostiju Čunčić, zamijenjeni su, a gosti iza toga u 16. minuti postižu drugi pogodak koji je rano riješio pitanje pobjednika. Brza akcija Fučeka i Jelića završena je realizacijom ovog drugog, čime je riješeno pitanje pobjednika. Ponovo je pogriješila domaća obrana, baš kao i u 28. minuti, ovaj puta Rak nije bio precizan.
Domaći su taj dio susreta bili gotovo nevidljivi na terenu, dali gostima mnogo prostora za igru, nisu stvorili ni jednu priliku.
U drugom dijelu po ovaj puta još težem terenu domaći su imali više inicijative, gosti su međutim dobrom igrom u obrani kontrolirali rezultat, iz kontri bili nekoliko puta opasni.
U takovoj igri Jelčić se je dva puta dobro osramotio, nije iskoristio prilike u 61. minuti da utakicu učini neizvjesnom, te u 87. minuti da bar smanji rezultat i popravi loš dojam. Nije bio u završnici precizan i prilike su propale, a gosti se veselili pobjedi i visokom 2. mjestu na kojem su završili prvi dio prvenstva.
Domaćima pak predstoji dobro analizirati učinak u proteklom prvom dijelu prvenstva i nastavak istoga dočekati bolje pripremljeni i organizirani nego je to bio slučaj u 15 odigranih utakmica jesenjeg dijela prvenstva. (Josip Freriler)

Ostali rezultati 15. kola: MV Croatia – Vukovar 5:1, HAŠK – Gorica 2:1, Mosor – Suhopolje 3:0, Dugopolje – Rudeš 2:0, Croatia Sesvete – Imotski 1:1, Junak – Vinogradar 3:1, Pomorac – Solin 3:0, Međimurje – Lučko 0:2.