Sport 26.08.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Neuspješan početak Međimurja

SOLIN 1
MEĐIMURJE 0
Solin - Igralište pokraj Jadra. Gledatelja: 400. Sudac: Florijančić (Đakovo), pomoćnici: Kuna i Batorek. Delegat: Živčić (Zagreb). Strijelac: 1:0 Čeliković (23).
SOLIN: Topić, Ljiljak (70. Rendić), Glavina, Božinović (80. Koštić), Čubrilo, Čeliković, Anić, Plazibat (62. Žaja), Vukušić, Čerina, Radovniković. Trener: Mario Osibov
MEĐIMURJE: Jurin, Koštić (46. Jukić), Cicero Lima, Slavica (od 46. Grgić), Kovač, Jambrušić, Garba, Andre Silva, Vitas, Kovačić (69. Alan), Celiščak. Trener: Vjeran Simunić

- - - -

Početak prvenstva unatoč najavama da će se iz Solina vratiti neporaženi, nije bio uspješan za Čakovčane. Na najavama je nažalost ostalo, poraženi su minimalnim rezultatom, nije međutim trebalo biti tako. Razloge poraza treba potražiti u: slaboj igri tijekom svih 90 minuta, te slabom suđenju Florijančića koji je nepotrebno podijelio niz kartona.
U 23. minuti drugi žuti i crveni Vedranu Celiščaku, upravo 2. žuti nije mu trebao biti dodijeljen, a u istoj 23. minuti primili su Čakovčani nepotrebno i pogodak koji je odlučio pobjednika susreta. Vratar Jurin pogriješio je, strijelac Čeliković neopasno je pucao s preko 25 metara. U 2. poluvremenu Florijančić nije sankcionirao kaznenim udarcem igranje rukom jednog domaćeg igrača u svom kaznenom prostoru. Također 2. žuti, znači i crveni karton domaćem igraču Čubrilu u 80. minuti nije pravilno dodijeljen. 80. minutu pamtit će i Alan, propustio je realizirati najpovoljniju i jednu od rijetkih šansi Čakovčana za izjednačujući pogodak. Da ju je eventualno realizirao neriješeni ishod bio bi možda najrealniji ishod ove kada se sve zbroji slabe utakmice.
Nakon pak što Čakovčani srede dojmove i proanaliziraju razloge nepotrebnog poraza, sutra (srijeda) čeka ih kup utakmica s Hrvacama na svom terenu (16.30 sati), u subotu su prvi put u novom prvenstvu domaćini Vinogradaru iz Mladine (17 sati, SRC Mladost).
► Za kraj još nešto. U jednim smo novinama pročitali da u novom prvenstvu slijedi “međimurizacija” momčadi. U Solinu je u momčadi igrao jedan Međimurec do 69. minute. Ovo samo zbog demantija spomenute konstatacije.