Sport 24.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Novi poraz Međimurja

RUDEŠ 4
MEĐIMURJE 2
Zagreb - igralište ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja. 200. Sudac: Nejašmić (Split). Pomoćnici.: Pejić i Nimac. Delegat: Rukavina. Strijelci: 1:0 L. Ščrbec (4), 2:0 Petković (39), 2:1 Ćosić (62), 3:1 Lozo (70), 3:2 Begović (82), 4:2 Tadić (85, 11 m).
RUDEŠ: Žuna, Herek, Babić, Lozo (70. Golub), Eterović, Šoljić, Petković (90. Brtan), Galić, Tadić (86. Milatović), L. Ščrbec, F. Ščrbec. Trener: Mate Prskalo
MEĐIMURJE: Bešenić, Pintarić (46. Garba), Levačić (46. Cicero Lima), Vuk, Kokot, Jukić, Andre Silva, Vitas, Ćosić (77. Jelčić), Begović, Jambrušić. Trener: Miljenko Dovečer
Utakmica traje 90 minuta, za Čakovčane je ona u Zagrebu trajala prema igri samo 45 minuta. Da su cijeli susret igrali kao u 2. poluvremenu unatoč lošem suđenju rezultat bi bio povoljniji. U 1. su dijelu susreta igrali loše, posebno u obrani, primili dva ‘kiks’ gola, nisu iskoristili svoje prilike... Ulaskom u igru odmah na početku 2. poluvremena Garbe i Cicero Lime mnogo bolje, smanjen je rezultat na 2:1, ubrzo iza toga sudac Nejašmić je domaćima dosudio problematični kazneni udarac. Kojeg je Bešenić obranio, nakon odbijene lopte očigledno je fauliran, ništa nije suđeno i Lozo je postigao 3. pogodak za domaće. Čakovčani su ponovo smanjili na 3:2, sudac ponovo dosudio još jedan, navodno nepostojeći kazneni udarac, iz kojeg je Tadić postigao pogodak i riješio pitanje pobjednika.
• Nakon ovog poraza “Međimurje” je u vrlo nezavidnom položaju na prvenstvenoj tablici, u susretu sa Suhopoljem kojem su domaćini u nedjelju u 16 sati na SRC-u Mladost pobjeda je imperativna da bi u daljnjem tijeku prvenstva bilo lakše. Naravno, treba dobro igrati svih 90 minuta.
Josip Freiler
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 19. kola: MV Croatia - Croatia Sesvete 1:3, Mosor - Vukovar ‘91 2:0, Suhopolje - Pomorac 0:1, Gorica - Junak 2:0, Hašk - Dugopolje 1:1, Imotski - Lučko 1:0, Vinogradar - Solin 1:1.
1. Gorica 19 14 1 4 32:11 43
2. Lučko 19 12 2 5 31:15 38
3. Pomorac 19 10 5 4 28:14 35
4. Dugopolje 19 8 7 4 29:15 31
5. Solin 19 9 3 7 25:21 30
6. Junak 19 8 5 6 27:19 29
7. Imotski 19 8 4 7 18:21 28
8. Rudeš 19 8 3 8 30:31 27