Sport 26.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Novi poraz Međimurja

MEĐIMURJE 0
IMOTSKI 3
Čakovec - SRC Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Barun, pomoćnici: Matić i Ulovac (svi Zagreb). Delegat: Novak (Osijek). Strijelci: 0:1 Mrčela (30), 0:2 Mrčela (70), 0:3 Dilber (89).
MEĐIMURJE: Bešenić, Dodlek (72. Kovačić), Zore, Petak, Novko, Levačić (71. Bukal), Marčinković, Begović, Garba, Puclin, Međumurac. Trener Hrvoje Goričanec
IMOTSKI: Milina, Garac, Mrčela, Vučemilović-Grgić, Bekavac, Zelenika, Đuzel (58. Majstorović), Mandarić, Krištić (61. Karoglan), Todorić, Perković-Šantar (81. Dilber). Trener Marko Grabovac
- - - -
► PUNO TOGA NE ŠTIMA! Novi udarac igrača ‘Međimurja’ sve malobrojnijim gledateljima. S Imotskim od kojih su uvjerljivo poraženi potvrdili su da u momčadi mnogo toga ne štima i da su potrebni hitni rezovi odgovornih da se, dok je još vrijeme, zaustavi pad koji je to pred početak prvenstva malo tko očekivao. Dolaze na vidjelo mnoge činjenice koje se i dalje taje, od jučer i novi problem jer je pomoćni trener Hrvoje Goričanec još prije utakmice najavio da više neće voditi momčad i vraća se u Školu nogometa gdje je voditelj. S klubom nije imao ugovor, još uvijek je trener Miljenko Dovečer koji je na bolovanju, trener vratara Darko Stamenković koji je jedini ostao od stručnog stožera vrlo je nezadovoljan svojim statusom, što je opravdano kada se zna da nije primio, kako kaže, 20 osobnih dohodaka (!?). Ima toga još, što sve zahtijeva odlučne poteze odgovornih, bez odlaganja, dok još ima vremena.
Što se tiče utakmice ona je u 1. poluvremenu protekla u apsolutnoj inicijativi domaćih, ali vodeći su pogodak postigli gosti. Puclin je gotovo na sredini terena napravio nepotrebni prekršaj, ubačenu loptu pred domaća vrata Mrčela je pored pasivne domaće obrane postigao pogodak. U 38. minuti Begović je dobrim udarcem s 20-ak metara pogodio prečku. Početkom 2. dijela prilike za izjednačenje nisu iskoristili Međumurac i Begović, a nakon nekoliko gostujućih prilika drugi su gol postigli u 70. minuti ponovo iz prekida, nakon ubačaja iz kornera Mrčela je ponovo bio precizan pored dekoncentrirane obrane i susret je riješen. Točku na i stavio je Dilber pred kraj u jednoj brzoj kontri.
• Predstoji novo teško iskušenje, gostovanje u Žrnovnici kod Mosora. Do te utakmice tijekom tjedna valjda će mnogo toga u momčadi i oko nje biti jasnije.
J. Freiler

Ostali rezultati 10. kola: Solin - Radnik 2:2, Junak - Vinogradar 1:0, Dugopolje - Rudeš 1:0, Pomorac - Marsonia 1909 3:1, Croatia Sesvete - Gorica nije igrano zbog suspenzije Croatie S., HAŠK - Mosor 0:0, slobodan je bio Hrvatski dragovoljac.
1. Dugopolje 9 7 1 1 25:8 22
2. Pomorac 10 6 1 3 27:10 19
3. Mosor 10 5 4 1 14:6 19
4. Imotski 9 5 3 1 12:5 18
5. Junak 9 3 5 1 9:6 14
6. Gorica 9 4 2 3 9:6 14
7. Solin 9 4 1 4 12:20 13
8. Vinograd. 9 4 0 5 13:11 12